پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت گوشت قرمز در چند روز گذشته نوسانی بوده است .افزایش نجومی قیمت گوشت آن را از سفره های مردم دور کرده است. توزیع قیمت گوشت در کالابرگ راه حلی مناسب برای افزایش سرانه مصرف است. قیمت گوشت قرمز امروز  را در ادامه می خوانیم.

قیمت گوشت

منصور پوریان در گفتگو با خبر فوری افزود: میزان عرضه نسبت به ۴۰ روز پیش ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده و هم گوشت گرم و هم گوشت منجمد‌ به وفور در تهران و تمام استان ها وجود دارد.

وی تاکید کرد: وضعیت تامین گوشت در تمامی شهرها سفید است و مشکلی در عرضه گوشت وجود ندارد.

رئیس شورای تامین دام کشور تصریح کرد: برخی موج سازی‌هایی با هدف سوءاستفاده ایجاد می‌کنند و مدعی می شوند گوشت گران است یا باید افزایش قیمت داشته‌ باشد.

او گفت: قیمت گوشت گرم در حال حاضر بین ۳۵۰ هزار تومان الی ۴۲۰ هزار تومان و گوشت منجمد بین ۳۰۰ هزار تومان الی ۳۸۰ هزار تومان است.

پوریان اظهار داشت: برخی علت گرانی گوشت در بازار را گرانی دام می‌دانند در صورتی که در این خصوص نه کمبودی وجود دارد نه افزایش قیمتی به علاوه اینکه در بازار تهران گوشت‌های وارداتی وجود دارند و نیازی به تولید داخلی نیست.

مهدی افقه، استاد دانشگاه شهید چمران اهواز، در خصوص آمارهای مثبت اقتصادی و تاثیر آن‌ها بر سفره مردم، به شبکه شرق گفت:« کلمه تورم به خودی خود و چه در حال افزایش و یا کاهش باشد، به این معنا است که روند قیمت‌ها صعودی است. زمانی که گفته می‌شود سرعت رشد تورم کاهش پیدا کرده‌است، به این معناست که سرعت افزایش قیمت‌ها کاهش پیدا کرده‌است و به معنای کاهش قیمت‌ها نیست. تنها سرعت رشد قیمت‌ها کاهش پیدا کرده‌است و همچنان قدرت خرید مردم در حال کاهش است و اگر آمار و ارقام دقیق باشد، سالانه 40 درصد از قدرت خرید مردم کم می‌شود و مردم همچنان در حال فقیرتر شدن هستند و کاهش سرعت رشد تورم به معنای ثابت ماندن قدرت خرید مردم و افزایش قدرت خرید آن‌ها نیست.»

افقه در ادامه گفت:« یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌ها میزان تقاضا است و زمانی که درآمد و یا قدرت خرید مردم کاهش پیدا کند، طبیعی است که کاهش فشار تقاضا به ثابت‌تر ماندن قیمت‌ها کمک می‌کند و یا سرعت افزایش قیمت‌ آن‌ها کمتر می‌شود و در نتیجه این کاهش قدرت خرید به دولت‌ و تحقق وعده‌های آن‌ کمک می‌کند.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: