پایگاه خبری خانه فوتبال:

فرابورس اعلام کرد که سهام بلوکی پرسپولیس و استقلال فعلا عرضه نمی‌شود.
به گزارش "ورزش سه"، فرابورس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد به دلیل نبود متقاضی، عرضه بلوک‌ ۵۱ درصدی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در روز ۱۲ دی‌ماه، انجام نمی‌شود.
قیمت پایه هر سهم بلوک «پرسپولیس» حداقل 3946 ریال و قیمت پایه هر سهم این بلوک «استقلال» حداقل 3362 ریال تعیین شده بود.
این در حالی است که مشتریان پرسپولیس با پرداخت 210 میلیارد تومان نقد و 1900 میلیارد تومان در اقساط شش ساله با سود 23 درصد، می‌توانستند مالک نیمی از سهام باشگاه پرسپولیس شوند.
سهام باشگاه استقلال نیز با قیمت 1800 میلیارد تومان عرضه می‌شد که خریداران 180 میلیارد تومان نقد و 1620 میلیارد تومان در اقساط شش ساله باید پرداخت می‌کردند که مبلغ اقساطی مشمول سود می‌شد.

گفته می‌شد پتروشیمی خلیج فارس و شرکت شستا از سوی دولت برای خرید سهام استقلال و پرسپولیس مامور شدند که ظاهرا خریداران احتمالی به هر نحوی از این مسئله سر باز می‌زنند.

مسئله اصلی عدم تحقق درآمدهای پیشبینی‌شده در فوتبال ایران به دلیل قوانین بازدارنده و مسائل حل‌نشده است که فوتبال را برخلاف همه جای دنیا به یک ورزش هزینه‌زا و نه درآمدساز تبدیل کرده است.

شرکت‌های عظیم مدنظر دولت احتمالا باتوجه به بُرد خبری فوتبال، هراس دارند که مسائل فوتبال مورد اعتراض سهام‌داران یا مخاطبان خود در سایر حوزه‌ها قرار بگیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: