پایگاه خبری خانه فوتبال:

امیر قلعه‌نویی 11 بازیکن اصلی تیم ملی در دیدار با ژاپن را مشخص کرد.
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 15 امروز در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه اجوکیشن سیتی مقابل ژاپن قرار می‌گیرد تا برای صعود به جمع چهار تیم برتر رقابت کند.

امیر قلعه‌نویی در شرایطی 11 بازیکن تیمش مقابل ژاپن را انتخاب کرده که مهدی طارمی را به دلیل محرومیت و سید مجید حسینی و صادق محرمی را به علت محرومیت در فهرست نفراتش ندارد و به همین دلیل تغییراتی در ترکیب به وجود آورده است.

علیرضا بیرانوند مثل همیشه دروازه‌بان اول تیم ملی ایران است و می‌خواهد با درخشش خود اجازه ندهد ستاره‌های ژاپن گلزنی کنند و برتری تیم‌شان را رقم بزنند.

محمدحسین کنعانی‌زادگان پس از سپری کردن محرومیت یک جلسه‌ای به لیست و ترکیب تیم ملی ایران بازگشته و جانشین روزبه چشمی در خط دفاعی شده تا مقابل ژاپن موثر کار کند و در کنار او هم شجاع خلیل‌زاده با انگیزه‌های زیاد برای درخشش برابر سامورایی‌ها دیده می‌شود.

رامین رضاییان برای دومین بازی پیاپی در جمع 11 نفر اصلی تیم ملی قرار گرفته و می‌خواهد مانع از شکل‌گیری حملات ژاپن از سمت راست خط دفاعی ایران شود.

تغییر مهم در سمت چپ خط دفاعی تیم ملی اتفاق افتاده که احسان حاج‌صفی، کاپیتان ایران و زننده آخرین پنالتی در دیدار گذشته برابر سوریه از ترکیب خارج شده و جای خود را به میلاد محمدی داده است.

امید ابراهیمی برای محکم‌تر کردن خط میانی تیم ملی ایران به جمع نفرات اصلی رسیده و برای نخستین بار در جام ملت‌های 2023 در ترکیب ابتدایی دیده می‌شود تا مانع از بازی‌سازی ژاپن شود.

سعید عزت‌اللهی که همیشه به‌عنوان تک هافبک دفاعی بازی می‌کرد، امروز مقابل ژاپن در شرایطی به میدان می‌رود که امید ابراهیمی هم در کنار او حضور دارد تا این دو هافبک دفاعی شکل بازی ایران را هم عوض کنند.

سامان قدوس، بازیکن طراحی و خوش تکنیک تیم ملی ایران مثل چهار بازی گذشته در ترکیب ابتدایی مقابل ژاپن قرار گرفته و می‌خواهد با درخشش خود نقش ویژه‌ای در شکل‌گیری حملات داشته باشد.

علیرضا جهانبخش در غیاب احسان حاج‌صفی کاپیتان تیم ملی است و در پست وینگر راست استفاده شده و در سمت مخالف هم محمد محبی برای اولین بار در جام ملت‌های آسیا به جمع 11 نفر رسیده و جای مهدی قایدی را گرفته است.

سردار آزمون امروز امید اصلی گلزنی تیم ملی ایران مقابل ژاپن است که تک و تنها در راس خط حمله قرار گرفته و مهدی طارمیِ محروم را دیگر در کنارش نمی‌بیند.

بنابر این، روزبه چشمی، احسان حاج‌صفی، مهدی قایدی و مهدی طارمی که در بازی گذشته مقابل سوریه در ترکیب حضور داشتند، امروز برابر ژاپن در جمع 11 نفر اصلی دیده نمی‌شوند و جای خود را به محمدحسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی و محمد محبی داده‌اند.

 ترکیب تیم ملی ایران مقابل ژاپن را این 11 بازیکن تشکیل می‌دهند:

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، محمد محبی و سردار آزمون

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: