پایگاه خبری خانه فوتبال:

رسانه‌های ژاپنی به کو ایتاکورا برای پنالتی لحظه آخری که داد و باعث حذف تیمش شد، حمله کردند.
به گزارش "ورزش سه"، هوچی نیوز ژاپن بعد از شکست ژاپن از ایران در جام ملت های آسیا نوشت، کو ایتاکورا یک پنالتی تاسف بار را به ایران داد. چه نیازی به آن خطا در دقیقه پایانی بود؟ استحکام و پایداری دفاع تیم موریاسو کجاست؟ آنها در هر 5 بازی خود گل خوردند و در مرحله یک چهارم نهایی حذف شدند.

ژاپن که قصد داشت یک قهرمانی دیگر در آسیا به دست آورد، به دلیل پنالتی ای که ایتاکورا در وقت های تلف شده نیمه دوم داد، برابر ایران 1-2 شکست خورد.

در آخرین لحظه تسلیم شدیم. وقت تلف شده نیمه دوم با نتیجه 1-1 دنبال می شد که تومسیاسو و ایتاکورا تعلل کردند و در پی ناهماهنگی پنالتی رخ داد. مهاجم حریف از فرصت استفاده کرد و توپ را ربود، اما ایتاکورا بی احتیاطی کرد و پنالتی داد. این یک تعلل غیرقابل انکار بود. نیازی به عجله نبود، اما ایتاکورا که در این دیدار اشتباهات زیادی داشت، بازی بدش را تمام کرد.

ژاپن از اواسط نیمه دوم، نتوانست توپ را در جلو نگه دارد و بازیکنان حتی در میانه میدان هم نتوانستند توپ های دوم را بگیرند. ایتاکورا که اخطار دریافت کرده بود، کنترل ضعیفی از خود نشان داد و اشتباهات زیادی در بازی داشت.

تعویض ها نیز خوب پیش نرفت و هافبک ها، تاکومی مینامینو و کائورو میتوما که به خط میانی آورده شدند، از نظر تعداد لمس توپ محدود بودند. نیمکت نتوانست حرکت مثبت بعدی را انجام دهد.

در این مسابقات در هر 5 بازی یک گل خوردیم و این عملکرد دفاعی فاجعه بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: