پایگاه خبری خانه فوتبال:

امیر قلعه‌نویی تعویض‌های خود را مقابل ژاپن بعد از به ثمر رسیدن گل دوم ایران انجام داد.
به گزارش "ورزش سه"، در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ تیم ملی ایران در یک بازی فوق حساس به مصاف تیم ملی ژاپن رفت. ایران در جام ملتهای قبلی نیز با ژاپن دیدار کرد اما شکست تلخ و سنگینی از سامورایی ها خورده بود و حالا برای جبران و گرفتن انتقام دوره گذشته پا به میدان اجوکیشن سیتی قطر گذاشت.

تیم ملی ایران بازی بسیار سختی را تجربه کرد. ژاپن در دقیقه ۲۸ گل اول بازی را وارد دروازه ایران کرد تا شوک بزرگی به شاگردان امیر قلعه‌نویی وارد بشود. با این حال تیم ملی بعد از گل کم کم خودش را پیدا کرد و حتی در نیمه اول یکی دو موقعیت گلزنی داشت اما بازی به سود ژاپن در نیمه نخست به پایان رسید.

در نیمه دوم همه چیز تغییر کرد و ایران به شکلی متحول پا به زمین گذاشت و ابتدا در دقیقه ۵۵ محمد محبی کار را به تساوی کشید و با گل پنالتی علیرضا جهانبخش در ثانیه‌های پایانی ایران کامبک زد.

نکته جالب اینکه امیر قلعه نویی برای بازگرداندن نتیجه اصلاً دست به تعویض نزد و با همان ترکیب ثابت خود ورق را برگرداند. سه تعویض تیم ملی بعد از گل پنالتی علیرضا جهانبخش انجام شده است.

مهدی ترابی، روزبه چشمی و کریم انصاری فرد در ثانیه‌های پایانی مسابقه به زمین رفتند که این تعویض‌ها بیشتر جنبه از جریان انداختن بازی و گذشتن زمان به سود ایران را داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: