پایگاه خبری خانه فوتبال:

دستور اخراج کلینزمن صادر شد
یورگن کلینزمن بعد از شکست مقابل اردن به سرعت زیر تیغ انتقاد رسانه‌های کره‌ای قرار گرفت.
به گزارش "ورزش سه" رسانه‌های کره جنوبی که انگار منتظر بودند تا با شکست تیمشان در جام ملت‌ها بر سر سرمربی آلمانی خود آوار شوند. بلافاصله بعد از سوت پایان بازی و شکست بی حرف و حدیث مقابل اردن به نوعی دستور اخراج او را صادر کردند.

با شکست مقابل اردن رویای کره برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا برای اولین بار پس از 64 سال در نهایت ناکام ماند.

رسانه کره‌ای در این باره نوشت: این یک شکست کامل در بازی بود. کره که از ابتدا کاملاً عقب رانده شده بود، با وجود داشتن سون هیونگ مین در سطح جهانی، بدون اینکه بتواند یک شوت مؤثر را ثبت کند، سقوط کرد. کره از نظر تعداد شوت در نیمه اول با نتیجه حیرت‌آور 4-12 ضعیف نشان داد و به جز ضربه سر لی جائه سونگ که به تیرک دروازه برخورد کرد، چیز خاصی نداشت.

جو هیون وو در چهار موقعیت که می‌توانست گل دریافت کند، سیوهای خوبی انجام داد. با این وجود، کره به طرز بدی له شد و در نیمه دوم دو گل دریافت کرد. آنها توسط اردن لگدمال شدند؛ یک تیم قدرتمند از خاورمیانه که یک قدرت جهانی در فوتبال نبود اما هرگز در تاریخ جام ملت‌ها مقابل کره شکست نخورده بود.

بی‌تحرکی و بی‌تاکتیکی کلینزمن در نیمه نهایی آشکار بود. مشکلات مداوم در هافبک دفاعی آشکار شد. این بار نیز تیم به پارک یونگ وو اعتماد کرد و از آن استفاده برد اما دچار فاجعه شد. پارک یونگ وو یک پاس مرگباری را از دست داد که باعث خوردن گل شد. جالب اینکه انتقادها مبنی بر اینکه باید تعداد هافبک‌های دفاعی در طول مسابقات افزایش یابد نیز کاملاً نادیده گرفته شد.

با شکسته شدن خط هافبک، بار روی دفاع بیشتر شد. حتی کیم یونگ کوان و جونگ سونگ هیون که مورد اعتماد بودند، پاس‌های مرگباری را از دست دادند و دفاع از بین رفت. کلینزمن تنها پس از دریافت گل تعویض کرد اما بسیار دیر بود. حتی با وجود اینکه آنها مهاجمان کلاس جهانی مانند سون هیونگ مین، لی کانگ این و هوانگ هی چان داشتند، در نهایت نتوانستند از دفاع اردن عبور کنند.

قبل از مسابقات، هر زمان که جنجال‌های مختلفی مطرح می‌شد، کلینزمن به خود می‌بالید و می‌گفت: «من این را با قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ثابت خواهم کرد» با این حال بی‌کفایتی او به طور مداوم آشکار شد. صحنه‌های زیادی وجود داشت که بازیکنان از طریق مهارت‌های فردی بر بحران‌ها غلبه می‌کردند و این بحران‌ها به سختی با یک گل دراماتیک در وقت اضافه مهار می‌شد، اما کلینزمن همچنان غیرفعال بود.

هیچ پیشرفتی در فوتبال کره‌ای از طریق این سبک بازی که فقط به بازیکنان خاصی متکی است، وجود نخواهد داشت. کلینزمن باید فورا اخراج شود تا مسئولیت ناکامی در قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را بر عهده بگیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: