پایگاه خبری خانه فوتبال:

مربی سابق پرسپولیس معتقد است هواداران این تیم باید به اوسمار ویه‌را فرصت بدهند تا تفکرات خود را در تیم پیاده کند‌.
به گزارش "ورزش سه"، پس از شکست پرسپولیس برابر آلومینیوم اراک در هفته شانزدهم لیگ برتر انتقادات به اوسمار ویه‌را، سرمربی جدید سرخ‌ها، به اوج خود رسید و برخی از پیشکسوتان پرسپولیس به گلایه از انتخاب این مربی برزیلی به عنوان سرمربی پرداختند و در گفت‌وگوهای خود اعلام کردند اوسمار در حد و اندازه هدایت پرسپولیس نیست.

مصطفی قنبرپور، مدافع و مربی سابق پرسپولیس، در گفت‌وگویی با همشهری در خصوص نمایش پرسپولیس در بازی با آلومینیوم صحبت کرده و به ارزیابی از عملکرد اوسمار پرداخته است. او در این گفت‌وگو همچنین به نقش سید جلال در پرسپولیس نیز اشاره کرده است.

صحبت‌های قنبرپور را در ادامه می‌خوانید:

* ‌اولین تجربه رسمی اوسمار همراه با باخت شد، در این ارتباط چه صحبتی دارید؟

اگر بخواهیم به عقب برگردیم باید به این نکته بپردازیم که پرسپولیس با سرمربی جدیدش اردوی خوبی را در دبی برگزار کرد که از هر نظر برای تیم با مربی جدیدش مفید بود. بعد از این بازی هم سرخپوشان بازی نسبتاً قابل قبولی را در زمین حریف انجام دادند اما این عملکرد منجر به کسب امتیاز نشد. جدا از این مسئله باید این را در نظر بگیریم که هر مربی‌ای به پرسپولیس می‌آید باید به او فرصت داد چون اوسمار تازه مسئولیت سرمربیگری را برعهده گرفته، در حالی که قبلاً به عنوان دستیار کار می‌کرد، به همین دلیل طبیعی است که افکار اوسمار در مسند جدید به نسبت زمانی که مربی بود قطعاً متفاوت شده است. بازیکنان پرسپولیس خیلی هم به تیم حریف فشار آوردند اما فرصت‌های پرسپولیس از دست رفت، هر چند که در این بین با رشادت مدافعان تیم اراکی که واقعاً ستودنی است فرصت‌ها تبدیل به گل نشد. پس از آنکه ما فرصت‌ها را از دست دادیم روی اشتباه فردی دروازه‌بان‌مان، تیم میزبان به گل رسید. در این بین باید اضافه کنم که هر بازیکنی در هر سطحی که باشد یک جا و در یک بازی ممکن است اشتباه کند و در این رابطه حتی شاهد بودیم مسی و رونالدو هم که بهترین بازیکنان جهان بوده‌اند در یک بازی اشتباه کرده‌اند. بیرانوند گلر اول پرسپولیس و تیم ملی است اما در آن لحظه با توجه به سرعت توپ بازیکن تیم اراکی و آن ضربه که بی‌نظیر هم بود فکر نمی‌کرد آن بازیکن از آن فاصله به آن شکل ضربه بزند، به همین دلیل دروازه را گم کرد و غافلگیر شد تا گل بخورد.

* ‌با وضعیت پنجره بسته فکر می‌کنید در صورتی که پنجره باز شود حضور بازیکنان جدید چقدر می‌تواند به پرسپولیس کمک کند؟

بازیکنان خوبی مانند اورونوف و عیسی و مدافع قطری جذب شده‌اند که همگی بازیکنان خوبی هستند و من امیدوارم پنجره باز شود تا سرمربی تیم بتواند از همه موجودیتش استفاده کند. پرسپولیس تیمی خوب و یکدست با پتانسیلی بالاست و با توجه به اینکه ملی‌پوشانش هم خوب ریکاوری شده‌اند من خیلی امیدوارم که از پس شکست تیم تراکتور برآیند.

* ‌اما پرسپولیس در ورزشگاه بدون تماشاگر میزبان تیم تراکتور خواهد بود؟!

شاید خود این نکته به ضرر تراکتور هم باشد اما به هر حال بازیکنان پرسپولیس باید در زمین خودشان باخت قبلی‌شان را جبران کرده و فاصله با صدر را کمتر سازند و به نوعی با ارائه یک بازی خوب جبران مافات نتیجه قبلی‌شان را انجام دهند و تماشاگران‌شان را خوشحال و امیدهایشان را زنده نگه دارند.

* ‌به عنوان مدافع میانی سابق پرسپولیس در خصوص مدافعان میانی و خط دفاعی پرسپولیس چه نظری دارید؟

در بین مدافعان پرسپولیس توقع من از حسین کنعانی‌زادگان بیشتر است، مدافعی که وزن بالایی به لحاظ فنی دارد و حتماً قادر به تأثیرگذاری بالا خواهد بود، به همین دلیل باید جور یکسری از مسائل را هم بکشد و چه در بخش دفاعی و چه در بخش هجومی حتی در امر گلزنی به تیمش کمک کند و بازیکنی کار دربیار باشد، نکته‌ای که کنعانی‌زادگان حتماً توان اجرای این مهم را دارد. کنعانی‌زادگان در بازی مقابل ژاپن هم نشان داد می‌تواند چقدر بازیکن کارسازی باشد و با گرفتن آن پنالتی در واپسین دقایق بازی ارزش خودش را نشان داد.

* ‌در رابطه با نقش سیدجلال در تیم پرسپولیس فکر می‌کنید این مربی چقدر می‌تواند به پرسپولیس کمک کند؟

سیدجلال نه تنها یک بازیکن بسیار تأثیرگذار بوده بلکه در تیم به عنوان یک مدیر هم خیلی خوب ایفای نقش داشته است، بازیکنی که حالا در نقش مربی حتماً می‌تواند خیلی به تیمش و اوسمار کمک کند و حاشیه رختکن را جمع کند البته به شرط آنکه به سیدجلال این اجازه داده شود. سیدجلال یک سرمایه ملی است که سال‌ها برای فوتبال ایران زحمت کشیده، به همین دلیل حتماً چنین شخصی می‌تواند از تجربه‌اش بهترین استفاده را در جهت خدمت به پرسپولیس انجام دهد و به تیمش کمک کند.

* ‌فکر می‌کنید اوسمار بتواند در پرسپولیس قهرمانی‌ای که یحیی تکرار کرد را به ارمغان بیاورد؟

در هر حال مدیریت باشگاه حکم سرمربیگری را به اوسمار داده و بازیکنان هم باید این را درک کنند که با این مربی همکاری داشته باشند و کم‌کاری نداشته باشند. باید به این مربی فرصت داد تا بعد از پیاده کردن افکارش تیم را به سمت و سوی موفقیت پیش ببرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: