پایگاه خبری خانه فوتبال:

سخنگوی دولت می‌گوید مذاکرات اولیه با دو بانک غیر دولتی برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صورت گرفته است‌.
به گزارش "ورزش سه"، درحالی که ۴۸ ساعت از انتشار خبر رسمی واگذاری باشگاه پرسپولیس به سازمان تامین اجتماعی می‌گذرد و پس از واکنش‌های مثبت و منفی‌ای که پیرامون آن به وجود آمد، امروز سخنگوی دولت بار دیگر بحث جدیدی را پیرامون واگذاری استقلال و پرسپولیس مطرح و اعلام کرد مذاکرات اولیه با دو بانک غیر دولتی صورت گرفته که انتقال مالکیت به آنها انجام شود.

این درحالی است که هنوز جوهر امضای مخبر، معاون رئیس جمهور، پای حکم انتقال پرسپولیس به شرکت شستا و صندوق بازنشستگی خشک نشده و حالا خبر جدید واگذاری به بانک مطرح شده است. از طرفی بانک رفاه به عنوان شرکت زیرمجموعه شستا یک بانک دولتی است و مطمئنا شامل صحبت‌های سخنگوی دولت نمی‌شود و با توجه به این حرف‌ها باید دید چه اتفاقی در روزهای آتی رخ می‌دهد.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران راجع به موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صحبت می‌کند و در حالی که پیش‌تر خبر رسمی مبنی بر واگذاری ۸۰ درصد سهام پرسپولیس به سازمان تامین اجتماعی منتشر شده بود، با این صحبت‌ها مشخص می‌شود هنوز سردرگمی در انتقال مالکیت این دو باشگاه بزرگ وجود دارد.سخنگوی دولت در این باره گفت: فرایند خصوصی‌سازی در این دولت در بورس رقم خورد. شفافیت از عملکرد مالی این دو باشگاه ایجاد شد و بخشی از سهام این باشگاه به مردم در سازمان بورس واگذار شد.

او در مورد انتقال پرسپولیس به تامین اجتماعی خبر از منتفی شدن این مسئله داد و عنوان کرد: قرار بود به تأمین اجتماعی واگذار شود و آنها را به شرکت‌های سود ده خودش با توان اقتصادی بالا واگذار کند. دولت بعد از بررسی پیشنهاد با آن موافقت و مجوز را به هیئت واگذاری صادر کرد. در صورت نهایی شدن و سنجیدن این پیشنهاد، امکان قانونی استفاده از این ظرفیت فراهم می‌شود. هیئت واگذاری روز گذشته با برگزاری جلسه و بررسی جوانب به نتیجه بهره‌برداری از این مجوز نرسیدند. دلیل اصلی این بود که در این فاصله گزینه‌های دیگر واگذاری با پیگیری متولیان مربوطه در مجموعه‌های دیگر پیدا شد از مجموعه بانک‌های غیردولتی. مذاکرات اولیه صورت گرفته، امروز گزارش و پیشنهاد هیئت واگذاری مطرح شد.

سخنگوی دولت در مورد واگذاری این دو باشگاه به بانک‌ها در ادامه توضیحاتش گفت: باید توافق جمعی داشته باشیم در بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی مستعد با توانمندی بالا که حامی سرمایه‌های ملی ما باشند. بانک‌ها به واسطه اینکه سرمایه‌های عمومی مردم داخل آن هست توان اقتصادی بالایی دارند هم به نوعی یکی از بزرگترین شرکت‌های مردمی هستند. اگر ما موفق به واگذاری تیم‌های مردمی به بانک‌های غیردولتی بشویم، در حقیقت موفق شدیم که باشگاه‌ها را به بزرگترین شرکت‌های مردمی واگذار کنیم‌. دولت در صورت داشتن قابلیت تحقق این پیشنهاد خیلی از آن استقبال می‌کند.

او در پایان گفت: همه اجزا دولت توافق کردند که آقای وزیر محترم اقتصاد و رئیس کل محترم بانک مرکزی مذاکرات لازم را با اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل بانک‌ها داشت تا یک حمایت موثر داشته باشیم. ان‌شاالله که خبر خوبی برای هواداران هر دوتیم باشد و بازی خوبی از هر دو تیم ببینیم.

موضوع واگذاری باتوجه به تاثیر مهمش در مسئله کسب لایسنس حرفه‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید هرچه سریع‎‌‌تر حل و فصل بشود‌.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: