پایگاه خبری خانه فوتبال:

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد، قانون بازی جوانمردانه مالی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و به‌زودی در فوتبال ایران اجرا خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیومرث هاشمی در حاشیه بازدید خود از اردوی تیم ملی کشتی کشورمان، درباره لزوم تصویب قانون برای جلوگیری از ریخت و پاش در فوتبال باشگاهی ایران اظهار داشت: این خبر خوب را می‌دهم که در قانون برنامه توسعه هفتم، یک بند با عنوان فیرپلی مالی (بازی جوانمردانه مالی) را آورده‌ایم که ضرورت کار در فوتبال باشگاهی ماست.

وی با بیان اینکه اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) چهار دهه است که قانون بازی جوانمردانه مالی را اجرا می‌کند، خاطر نشان کرد: ما ان‌شاءالله اولین کشور آسیا خواهیم بود که در آن قانون بازی جوانمردانه مالی به تصویب مجلس رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نشست قریب‌الوقوع خود با مدیران لیگ برتری تصریح کرد: سه‌شنبه نشست مشترکی با مدیران باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال خواهیم داشت تا آیین‌نامه خوبی برای بازی جوانمردانه مالی باشگاه‌ها پیش‌بینی کرده و بسیاری از نگرانی‌ها و حاشیه‌هایی را که پیرامون مسائل بودجه‌ای باشگاه‌های فوتبال وجود دارد، برطرف کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: