پایگاه خبری خانه فوتبال:

مسعود ریگی در ترکیب پرسپولیس یک ماموریت مهم دارد.
به گزارش ورزش سه، از زمانی که اوسمار سرمربی پرسپولیس شد شرایط برای مسعود ریگی تغییر کرد و او بازیکن ثابت و اصلی این تیم به حساب می‌آید.
البته ریگی و مدل فوتبالش مورد قبول یحیی گل محمدی هم بود اما حضور میلاد سرلک در پرسپولیس باعث می‌شد تا بعضا این بازیکن در برخی مسابقات نیمکت نشین شود.

ریگی اما از شروع نیم فصل دوم هافبک دفاعی فیکس پرسپولیس بوده و در سیستم مد نظر اوسمار در کنار سروش رفیعی کمربند میانی سرخ‌ها را سفت و سخت کرده است.

مهمترین وظیفه ریگی اما شکستن خط پرس حریفان است و این بازیکن نیز با سختکوشی و قدرت حفظ توپ در این ماموریت واقعا موفق بوده است تا با عملکرد درخشانش باعث شود قدرت انتقال از دفاع به حمله راحت‌تر و بهتر صورت بگیرد.

ریگی در واقع به عنوان یک هافبک دفاعی نقش تخریب  و جارو کردن فضای مقابل خط دفاعی تیمش را دارد اما از آنجایی که معمولا بیشتر زمان بازی پرسپولیس مالکیت توپ را دارد  شرایط متفاوتی پیدا می‌‍کند و باید در بازیسازی هم شرکت داشته باشد.

با این وجود در بازی‌هایی مثل دیدار با ملوان که پرسپولیس تقریبا سی دقیقه تحت فشار بود ریگی  به عنوان مسئول فرار از پرس حریف و البته محکم‌تر کردن کمربند میانی نقش عمده ای دارد.

نکته اینکه با وجود تحت فشار قرار گرفتن پرسپولیس مقابل ملوان این تیم غیر از یک شوت از راه دور موقعیت گلی پیدا نکرد چرا که هم ریگی هم مدافعان پرسپولیس سد محکمی مقابل حمله وران ملوان ایجاد کردند و این هافبک دفاعی از نمایش اخیر تیمش در تهران نیز نمره قبولی گرفت و یکی از بهترین بازیکنان تیمش بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: