پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

 

به گزارش سایت فردا، محسن تنابنده متولد 26 فروردین 1354 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه هنر و معماری می باشد که با تئاتر فعالیت خود را شروع کرد سپس با نویسندگی ادامه داد و حالا کارگردانی نیز می کند.

محسن تنابنده

خانواده محسن تنابنده

بعنوان فرزند دوم در یک خانواده با اصالت دامغانی در میدان اعدام تهران به دنیا آمد تا اینکه بخاطر اینکه پدرش کارگر کارخانه ایرانخودرو بود به پیکان شهر نقل مکان کردند.

هفت خواهر و برادر

یک برادر بزرگتر از خود و دو برادر و سه خواهر کوچکتر از خودم دارم.

مادرم یه هفت سالی بچه دار نمی شود بعد همه می گفتند این اجاقش کوره دیگه ، بعد که افتاد رو دور ، هفت تا بچه آورد تا همه بفهمند اجاقش کور نیست.

تئاتر از 8 سالگی

اولین بار وقتی 8 ساله بود در تئاتر مدرسه نقش کرم دندان را بازی کرد که سپس در آمفی تئاتر پیکان شهر بروی صحنه رفت.

تئاتر را دوران دبیرستان با الگو از جمشید هاشم پور بصورت جدی از کانون حر با مسئولیت سید جواد هاشمی و در کنار هادی کاظمی و علی سلیمانی ادامه داد.

محسن تنابنده و شروع حرفه ای 

بصورت حرفه ای فعالیت خود را سال 1374 وقتی 20 ساله بود از نمایش بار عالم و پس از آن با نمیاش جریان عصبی که هر دو نوشته حسن وارسته بود شروع کرد.

جلوی دوربین در 28 سالگی

بازی در جلوی دوربین را نیز 8 سال بعد از شروع فعالیت تئاتری با فیلم دانه های ریز برف در سال 82 وقتی 28 ساله بود به کارگردانی علیرضا امینی شروع کرد.

ورود به نویسندگی

کنار بازی، نویسندگی را از سال 84 وقتی 30 ساله بود با نوشتن فیملنامه فیلم چند میگیری گریه کنی شروع کرد و سال 85 هم سریال زندگی به شرط خنده را نوشت.

سه سیمرغ

سال 1386 برای بازی در فیلم استشهادی برای خدا توانست سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را بگیرد و از همانجا نگاه ها را سمت خود جلب کرد.

سپس سال 88 برای فیلم های سنگ اول و هفت دقیقه تا پاییز برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و سال 95 با فیلم فراری هم سومین سیمرغ خود را گرفت.

شهرت در تلویزیون

بازیگری در قاب تلویزیون را با سریال مامور بدرقه در سال 87 شروع کرد تا اینکه با دومین تجربه خود سال 89 با سریال پایتخت و نقش معمولی به اوج شهرت رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: