پایگاه خبری خانه فوتبال:

چکیده این مطلب: چطوری با رژیم لاغری اشتهای خود را کم کنیم ؟ رژیم لاغری مناسب برای افرادی که عمل چربی سوزی شکم انجام داده اند چیست؟ برای تناسب اندام خوب باید چه کاری انجام داد؟ شکم و پهلو را چگونه آب کنیم ؟ بهترین راه برای باریک کردن کمر چیست؟ آیا کاهش وزن موجب کاهش سایز سینه نیز می شود؟ چگونه افزایش وزن داشته باشیم؟ برای پر شدن صورت استخوانی چه باید کرد ؟ رژیم لاغری ورزشی چگونه باعث زیبایی اندام می شود؟ روزی نیم ساعت پیاده روی چقدر در لاغری تاثیر دارد؟چرا ورزش میکنم ولی لاغر نمیشم ؟ محرک های موثر برای سرعت دادن به کاهش وزن چیا هستن؟ کدوم روش لاغری از همه بهتره ؟ و… سایر مقالات پربازدید(کاشت مو چگونه انجام می شود؟ انواع روش ها,عوارض) و (آیا لیزر موهای زائد تاثیری دارد؟ لیزر الکساندرایت)

رژیم لاغری و تناسب اندام در کلینیک دکتر پاکدل به چه صورت است؟

شما زمانی که تشریف میارید کلینیک دکتر پاکدل یکسری فرم هست که لیستی از سوالات کلی و جزئی در اون مطرح شده و شما فرم را پر می‌کنید و در اختیار پزشک قرار می‌دهید و پزشک با استفاده از دستگاه بادی اسکنر ، که این دستگاه بدن را کاملا آنالیز کرده و انواع و اقسام پارامترهای بدن مانند درصد چربی و درصد WHR (نسبت دور کمر به دور لگن) و میزان عضله و میزان آب بدن را همراه با تصویر ۳D به پزشک می‌دهد.

دستگاه‌های دیگری هم برای آنالیز بدن وجود دارند مانند بادی کامپوزیشن یا این بادی ۲۷۰ که در کلینیک دکتر پاکدل نیز موجود می‌باشد ولی این دستگاه‌ها نیاز هست که مراجعه کننده پوششی برای آنالیز توسط دستگاه نداشته باشد یا حداقل با لباس زیر باشد ، بنابراین با توجه به اینکه خیلی از بانوان نمی‌خواهند بدون پوشش باشند ،ما دستگاه بادی اسکنر را تهیه نمودیم که بانوان می‌توانند با لباس حضور داشته باشند و آنالیز کامل بدن آنها گرفته شود و با توجه به اطلاعات به دست آمده پزشک می تواند برنامه‌ی دقیقی را جهت رژیم لاغری طراحی نموده تا مراجعه کننده به نتیجه‌ی دلخواه خود برسد.

 

برای تناسب اندام خوب باید چه کاری انجام داد ؟

تناسب اندام به دو عامل بستگی دارد ۱- لایف استایل  ۲- ژنتیک

یکسری دوستان هستن که ژنتیکی چاق هستن ،بی‌ام‌آی بالای ۳۰ دارن ،این افراد خیلی باید مراقب تغذیه خود باشند. افرادی نیز هستند که ژنتیک خوبی دارن ولی لایف استایل (رژیم لاغری) مناسبی ندارند و چاق می‌شوند . این دو دسته با یک رژیم لاغری غذایی مناسب می‌توانند به اندام اندام مورد نظرشون برسن.

 

شکم و پهلو را چگونه آب کنیم ؟

به قطع یقین ما هیچ‌گونه چربی‌سوزی موضعی نداریم. هر مشاور یا متخصص تغذیه‌ای به شما گفت که بیایید من فقط شکم شما رو آب می‌کنم یا فقط پهلو را یا مثلا گفت من تو این ناحیه برای شما افزایش چگالی یا مثلا افزایش حجم عضلانی را دارم ،اینا همش صحبت‌هایی هست که هیچ پایه‌ی علمی ندارد و کاملا دروغ است.پس هیچ گونه چربی‌سوزی موضعی نداریم مثلا فقط شکم و پهلو ،بنابراین چربی‌سوزی و افزایش حجم کلی است.

 

بهترین راه برای باریک کردن کمر چیست؟

بستگی به شرایط شما داره مثلا اگر فردی شرایط استخوانی مناسبی نداره یا مثلا تاج خاص داره یا استخوان فمورش خیلی پهن هست ،این شرایط بسیار تاثیرگذار هست که شخص میتونه کمر باریک داشته باشه یا نمیتونه … ولی شما میتونید این مشکلات رو بهبود ببخشید با انجام تمرینات ورزشی در ناحیه کُور عضلان به همراه یک لایف استایل و رژیم لاغری مناسب با هدفتون طراحی میشه تا شما به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید.

 

آیا کاهش وزن موجب کاهش سایز سینه نیز می‌شود؟

بافت سینه کاملا از چربی ساخته شده یعنی فقط و فقط چربی هست و وقتی شما رژیم لاغری رو شروع می‌کنید ،چربی بدنتون کاهش پیدا میکنه در اون صورت بافت سینه شما هم طبیعتا کاهش پیدا می‌کند و موجب کاهش سایز سینه می‌شود. بعضی افراد می‌پرسند که چرا بعضی‌ها با اینکه لاغر هستن سایز سینشون خوبه و قابل توجه هست .این به خاطره ژنتیک اون شخصه .

 

رژیم لاغری مناسب برای افرادی که عمل چربی‌سوزی شکم انجام داده‌اند چیست؟

این افراد حتما باید توسط پزشک تغذیه آنالیز شده و دیتا و بی‌ام‌آر آنها مشخص شود و متناسب با وزن و شرایط و سن برنامه رژیم لاغری غذایی مناسبی برایشان تنظیم گردد.

 

چگونه افزایش وزن داشته باشیم؟

شما باید بین ۵ تا ۶ وعده متشکل از کربوهیدرات‌ها،پروتئین‌ها و چربی‌های مفید در وعده غذایی براتون تنظیم بشه تا بتونید به افزایش وزن برسید. بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری مثبت نسبت به وزنتون و بی‌ام‌آری که ازتون گرفته میشه می‌توانید افزایش وزن داشته باشید.

 

کار با کش تا چه حد می‌تواند در زیبایی اندام تاثیر داشته باشد؟

هر فعالیت ورزشی هم از پیاده‌روی آرام و هر چیز دیگری می‌تواند در زیبایی اندام شما موثر باشد. ورزش کش نیز بستگی به نوع بدن شما دارد، مثلا فردی که ۴ یا ۵ سال با وزنه کار کرده ،کار با کش آنچنان افزایش عضلانی یا افزایش مطلوب اندام رو نمیتونه داشته باشه، فقط میتونه اون چیزی که هست رو حفظ کنه ،اون اندامی که در حال حاضر داره رو حفظ کنه .انجام دادنش خوبه ولی آنچنان انتظاری نمیشه ازش داشت.

 

بهترین رژیم لاغری چه رژیمی است؟

 

برای پر شدن صورت استخوانی چه باید کرد ؟

این مورد هم کاملا به ژنتیک بدن فرد بستگی داره ،بعضی افراد هستن که ۱۰ کیلو کاهش وزن داشتن ولی صورتشون اصلا لاغر نشده ، حتی غبغب هم دارند. و یکسری افراد هم هستن که افزایش وزن خیلی زیادی دارن ولی صورتشون اصلا پر نمیشه.بنابراین به ژنتیک بدن مربوطه .یکسری افراد هستن که تجمع چربی فقط در شکم دارن یا در بازو و یا در جای دیگه‌ای از بدن ،پس بنابراین این کاملا به ژنتیک بدن مربوطه .ولی با افزایش وزن متناسب ،صورت بهتر خواهد شد ، نه اینکه با چاقی مفرط همراه باشه.غذاهایی که کلاژن دارن ، غضروف حیواناتی مثل مرغ و گوسفند یا ژلاتین به مقدار خیلی کم که دچار چاقی مفرط نشید میتونه در پر شدن صورت موثر باشه.

 

روزی نیم ساعت پیاده‌روی چقدر در لاغری تاثیر دارد؟

برای کسانی که بی‌ام‌آی بالای ۳۰ داشته باشن و چاق باشن آنچنان تاثیری در کاهش وزن ندارد ولی حداقل میتونه در جلوگیری از مبتلا شدن فرد به دیابت و فشارخون و چربی و بیماری های قلبی و تنفسی و… موثر باشد.روزی نیم ساعت پیاه‌روی برای خانم‌هایی که بی‌ام‌آی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد داشته باشن و آقایانی که بی ام آی بین ۱۶ تا ۲۰ درصد داشته باشن متناسبه و باعث میشه از چاق شدن فرد جلوگیری بشه و اندام فعلیش حفظ بشه.

 

رژیم لاغری

 

رژیم لاغری ورزشی چگونه باعث زیبایی اندام می‌شود؟

شما شاید بر این باورید که اگه به یه رژیم لاغری غذایی مطمئن باشید و بدونید که حتما شما رو لاغر میکنه ،برای اجرای اون رژیم لاغری اقدام می‌کنید.

اما لازمه بدونید با اجرای یه رژیم لاغری غذایی به خصوص رژیم کالری شماری، اگر هم موفق بشید وزنتون رو باهاش کم کنید در پایان خواهید دید که پوستتون شل میشه و دچار افتادگی پوست میشید و عضلاتتون مثل اون دختر و پسر خوش فرم و خوش استایلی که انتظارشو داشتید نمیشه. اما رژیم لاغری غذایی و ورزشی با تامین منابع موردنیاز بدن مثل پروتئین، آب،‌ کربوهیدرات و چربی، عضلات و اندام بدنتون رو خوش فرم میکنه و دیگه دچار افتادگی پوست بعد از رژیم لاغری نمیشید.

 

چرا ورزش میکنم ولی لاغر نمیشم ؟

اول باهم ببینیم ورزش برای لاغری چگونه عمل میکنه و بعد ببینیم دلیل عدم چربی سوزی این افراد چیه. انجام ورزش به صورت منظم، میزان سوخت و ساز بدن یا همون متابولیسم رو افزایش میده و باعث میشه راحت‌تر چربی‌های اضافه از بین بره. حالا چرا با انجام ورزش لاغر نمیشیم؟ زیرا میزان دریافت انرژی شما از طریق غذا به قدری بالاست، که حتی ورزش هم نمیتونه به میزان کافی آن‌ها را مصرف کرده و برآیند ورودی و خروجی کالری را به سمت کاهش وزن شما پیش ببره.

پس اگر با وجود ورزش فراوان همچنان لاغر نمیشید، باید مقصر را رژیم لاغری غذایی خود بدانید. درست است که ورزش برای لاغری مهم است؛ اما رژیم لاغری غذایی قطعه آخر پازل است که گاهی گم میشه. حتما اینو میدونید که در برنامه‌ی رژیم لاغری غذایی همراه با ورزش ، تمام اصول تغذیه‌ای و تمرینی برای شما رعایت میشه .پزشک بر اساس ویژگی‌های بدنیتون رژیم لاغری غذایی و ورزشی مناسبی را تهیه میکند که با این کار صددرصد ماهیانه ۳ تا ۵ کیلو وزن کم می‌کنید.

 رژیم لاغری

 

 

محرک‌های موثر برای سرعت دادن به کاهش وزن :

۱- افزایش مصرف پروتئین روزانه

۲- ۸ ساعت خواب شبانه

۳- محدود کردن کالری دریافتی روزانه

۴- استفاده از رژیم لاغری غذایی اصولی

۵- انجام تمرینات ورزشی

 

حین تمرین آب بخوریم یا نه ؟

وقتی ورزش میکنید، آب بسیار زیادی از بدن خارج میشه. به همین خاطر نوشیدن آب در هنگام ورزش بسیار الزامیه. بطور کلی اگر انجام تمرینات ورزشی بیشتر از ۳۰ دقیقه طول بکشه مطمئنا باید مایعات حین ورزش بنوشید چون اگه نتونیم در حین ورزش مایعات از دست رفته بر اثر تعریق را جبران نکنیم، درجه حرارت بدن افزایش پیدا میکنه و در نتیجه به سیستم قلبی عروقی بدن فشار وارد خواهد شد.

بهترین رژیم لاغری چه رژیمی است؟

 

 

برای خواندن ادامه مقاله و مشاهده خدمات و نمونه کارها، به سایت کلینیک دکتر پاکدل مراجعه نمائید. مشاوره رایگان : ۰۹۱۲۴۲۷۱۳۳۵، ۰۲۱۲۲۰۱۸۳۲۳،۰۲۱۲۲۰۲۴۳۶۲ 

آدرس پیج اینستاگرم کلینیک دکتر پاکدل : drpakdelclinic@

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: