پایگاه خبری خانه فوتبال:

لیفت سینه که به عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی است که توسط جراح پلاستیک برای تغییر شکل سینه ها انجام می شود. در طول لیفت سینه، پوست اضافی برداشته می شود و بافت سینه برای لیفت سینه ها تغییر شکل می دهد.

اگر سینه هایتان افتاده است یا اگر نوک سینه هایتان به سمت پایین است، ممکن است لیفت سینه را انتخاب کنید. لیفت سینه همچنین می تواند تصویر و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد.

این جراحی تغییر قابل توجهی در اندازه سینه ها ایجاد نمی کند. با این حال، می توان آن را همراه با جراحی بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه انجام داد.

لیفت سینه چرا انجام می شود؟

با افزایش سن، سینه های شما تغییر می کند و حالت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می دهد. دلایل زیادی برای این نوع تغییرات سینه می تواند وجود داشته باشد، از جمله:

بارداری

در دوران بارداری، رباط‌هایی که از سینه‌ها حمایت می‌کنند می‌توانند با پر و سنگین‌تر شدن سینه‌ها کشیده شوند. کشش می تواند به افتادگی سینه ها بعد از بارداری کمک کند، چه به کودک خود شیر دهید یا نه.

تغییرات وزن

 تغییر در وزن شما می تواند باعث کشیده شدن پوست سینه و از دست دادن خاصیت ارتجاعی شود.

جاذبه زمین

با گذشت زمان، جاذبه باعث می‌شود که رباط‌های سینه کشیده شده و آویزان شوند.

جراحی زیبایی سینه می‌تواند افتادگی را کاهش دهد و موقعیت نوک سینه‌ها و ناحیه تیره اطراف نوک سینه‌ها را بالا ببرد. اندازه آرئول ها همچنین ممکن است در طول عمل کاهش یابد تا تناسب با سینه های تازه بازسازی شده حفظ شود.

 

در موارد زیر می توانید تحت عمل جراحی زیبایی سینه قرار بگیرید:

 • سینه ها آویزان به نظر می رسند: شکل و حجم خود را از دست داده اند یا صاف تر و بلندتر شده اند
 • نوک سینه ها و آرئول ها به سمت پایین هستند
 • آرئول ها کشیده شده اند و با سینه ها نامتناسب هستند
 • یک سینه پایین تر از دیگری است و اصطلاحا نامتقارن است

جراحی زیبایی سینه برای همه مناسب نیست. اگر به باردار شدن در آینده فکر می کنید، می توانید جراحی زیبایی سینه را به تعویق بیندازید. در دوران بارداری، سینه ها می توانند کشیده شوند و نتایج جراحی زیبایی را تغییر دهند.

شیردهی نیز باید در نظر گرفته شود. اگرچه شیردهی معمولاً پس از جراحی زیبایی سینه امکان پذیر است (به دلیل اینکه نوک سینه ها از بافت زیرین سینه جدا نمی شوند)، برخی از زنان ممکن است در تولید شیر کافی دچار مشکل شوند.

در حالی که جراحی زیبایی سینه را می توان بر روی سینه های با هر اندازه ای انجام داد، زنانی که سینه های آویزان کوچکتری دارند، احتمالاً نتایج طولانی تری خواهند دید. سینه‌های بزرگ‌تر سنگین‌تر هستند، که احتمال افتادگی مجدد آن‌ها را افزایش می‌دهد.

 

خطرات و عوارض مربوط به لیفت سینه

جراحی زیبایی سینه چندین خطر دارد، از جمله:

 • زخم ها اگرچه جای زخم ها دائمی هستند، اما در عرض یک تا دو سال نرم و محو می شوند. به طور معمول، اسکارهای جراحی زیبایی سینه را می توان زیر سوتین یا لباس شنا پنهان کرد. در موارد نادر، بهبودی ضعیف می تواند باعث ضخیم و گسترده شدن جای زخم شود.
 • تغییر در حس نوک سینه ها یا سینه ها. اگرچه حساسیت معمولاً در عرض چند هفته برمی‌گردد، ممکن است مقداری از حساسیت برای همیشه از بین برود. حساسیت شهوانی معمولاً تحت تأثیر قرار نمی گیرد.
 • بی نظمی یا عدم تقارن در شکل و اندازه سینه ها. این ممکن است در نتیجه تغییرات در طول فرآیند بهبود رخ دهد. همچنین، جراحی ممکن است نتواند عدم تقارن قبلی را با موفقیت تصحیح کند.
 • از دست دادن جزئی یا کلی نوک سینه ها یا آرئول ها. به ندرت، خون رسانی به نوک سینه ها یا آرئول ها در طی جراحی زیبایی سینه قطع می شود. این می تواند به بافت سینه در ناحیه آسیب برساند و منجر به از دست دادن جزئی یا کامل نوک پستان یا آرئول شود.
 • مشکل در شیردهی اگرچه شیردهی اغلب پس از جراحی زیبایی سینه امکان پذیر است، برخی از زنان ممکن است در تولید شیر کافی دچار مشکل شوند.
 • مانند هر جراحی بزرگ، جراحی زیبایی سینه خطر خونریزی، عفونت و واکنش های نامطلوب به بیهوشی را به همراه دارد. همچنین ممکن است واکنش آلرژیک به نوار یا سایر مواد مورد استفاده در حین یا بعد از عمل ایجاد شود.

 

مراحل مشاوره قبل از جراحی

 • در اولین قدم، شما با یک جراح پلاستیک در مورد لیفت سینه صحبت خواهید کرد. در طول اولین مشاوره شما، جراح پلاستیک شما احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:
 • سابقه پزشکی خود را بررسی کنید. آماده پاسخگویی به سوالات مربوط به بیماری های فعلی و گذشته باشید. اگر سابقه خانوادگی سرطان سینه دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • نتایج ماموگرافی یا بیوپسی سینه را به اشتراک بگذارید. در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید، و همچنین هر گونه جراحی که انجام داده‌اید، صحبت کنید.
 • یک معاینه فیزیکی بده برای تعیین گزینه های درمانی، پزشک سینه های شما، از جمله موقعیت نوک سینه ها و آرئول ها را بررسی می کند.
 • کیفیت رنگ پوست را نیز در نظر می گیرد. پوست سینه‌ای که تناژ خوبی دارد، سینه‌ها را بعد از لیفت سینه در وضعیت بهتری نگه می‌دارد. همچنین ممکن است پزشک برای پرونده پزشکی شما از سینه ها عکس بگیرد.

انتظارات خود را تجزیه و تحلیل کنید. توضیح دهید که چرا می خواهید لیفت سینه انجام دهید و می خواهید بعد از عمل چگونه به نظر برسید و همچنین صحبت در مورد هزینه لیفت سینه را در سایت بیوتین انجام دهید که امادگی مالی را در داشته باشید. مطمئن شوید که خطرات و مزایای آن، مانند جای زخم و تغییرات در حس نوک پستان یا سینه را درک کرده اید.

 

قبل از لیفت سینه، ممکن است لازم باشد موارد زیر را نیز انجام دهید:

 • برای ماموگرافی برنامه ریزی کنید. پزشک شما ممکن است یک ماموگرافی اولیه را قبل از عمل و یک ماموگرافی دیگر را چند ماه بعد توصیه کند. به این ترتیب تیم پزشکی قادر به مشاهده تغییرات در بافت پستان و تفسیر ماموگرافی های آینده خواهد بود.
 • سیگار نکشید. سیگار جریان خون را در پوست کاهش می دهد و می تواند روند بهبودی را کند کند. اگر سیگار می کشید، پزشک توصیه می کند که قبل از عمل جراحی را ترک کنید.
 • از مصرف برخی داروها خودداری کنید. احتمالاً باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی خودداری کنید که می توانند خونریزی را افزایش دهند.
 • وزن مناسب را حفظ کنید. اگر در سال گذشته وزن اضافه کرده اید، تغییرات رژیم غذایی یا شرکت در یک برنامه ورزشی را برای کمک به کاهش وزن در نظر بگیرید.

 

بعد از عمل لیفت سینه

 • پس از لیفت سینه، سینه‌های شما احتمالاً با پدهای گازی و یک سوتین فشاری پس از عمل پوشانده می‌شود. ممکن است لوله های کوچکی در محل برش قرار داده شود تا خون و مایع اضافی تخلیه شود.
 • سینه ها ممکن است برای حدود دو هفته متورم و کبود شوند. احتمالاً در نواحی نزدیک برش ها احساس درد خواهید کرد که تا چند ماه قرمز یا صورتی خواهد بود. بی حسی نوک سینه ها، آرئول و پوست سینه می تواند حدود شش هفته طول بکشد.
 • چند روز اول پس از لیفت سینه، طبق توصیه پزشک از داروهای مسکن استفاده کنید. از کشش، خم شدن یا بلند کردن اجسام خودداری کنید. برای جلوگیری از فشار بر سینه ها به پشت یا پهلو بخوابید.
 • حداقل یک یا دو هفته پس از لیفت سینه از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید. از پزشک خود بپرسید که چه زمانی می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید، مانند شستن موها، دوش گرفتن یا حمام کردن.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: