پایگاه خبری خانه فوتبال:

آیا لسیتین سویا برای بدن خوب است یا بد؟

لسیتین سویا یکی از آن موادی است که اغلب در زندگی روزمرده دیده می شود اما به ندرت قابل درک است. لیسیتین در مواد غذایی نیز وجود دارد. اما، چه چیزی باید در مورد لسیتین سویا بدانید و چرا ممکن است به آن نیاز داشته باشید؟

لسیتین سویا چیست؟

لسیتین یک افزودنی غذایی است که از چندین منبع - یکی از آنها سویا - به دست می آید. به طور کلی به عنوان یک امولسیفایر یا روان کننده، در غذا و مواد غذایی استفاده می شود، همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان و محافظ طعم های غذا نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از مردم بر این باورند که خطرات بالقوه ای برای سلامتی دارد. با این حال، تعداد کمی از این ادعا وجود دارد که لیسیتین را ضر می داند

برای خرید اسید استیک به بازارگانی پارسیان شیمی طهران مراجعه کنید 

ممکن است در حال حاضر آن را مصرف کنید

لسیتین سویا در مکمل های غذایی، بستنی و محصولات لبنی، شیر خشک نوزادان، نان و سایر غذاهای راحت یافت می شود. به عبارت دیگر، شما احتمالاً در حال مصرف لسیتین سویا هستید، چه متوجه شده باشید یا نه. خبر خوب این است که معمولاً در مقادیر کمی گنجانده می شود، چیزی نیست که خیلی نگران آن باشید.

در صورت داشتن کلسترول بالا ممکن است آن را مصرف کنید

یکی از رایج‌ترین دلایلی که مردم به اضافه کردن لسیتین سویا به رژیم غذایی خود روی می‌آورند، کاهش کلسترول است. تحقیقات پزشکی در مورد اثربخشی این ماده مقاله های زیادی را منتشر کرده اند. در یک مطالعه منبع معتبر، حیوانات تحت درمان با لسیتین سویا، کاهش کلسترول LDL (بد) را بدون کاهش کلسترول HDL (خوب) تجربه کردند. مطالعه دیگری با منبع معتبر یافته‌های مشابهی را روی انسان‌ها نشان داد، با کاهش 42 درصدی کلسترول کل و تا 56 درصدی کاهش کلسترول LDL.

آیا به کولین بیشتری نیاز دارید؟

کولین یک ماده مغذی ضروری و بخشی از انتقال دهنده عصبی استیل کولین است. این ماده در طیف گسترده ای از غذاها از جمله لسیتین سویا به شکل فسفاتیدیل کولین یافت می شود. بدون مقادیر مناسب کولین، افراد ممکن است اختلال عملکرد اندام، کبد چرب و آسیب عضلانی را تجربه کنند. خوشبختانه، افزایش مصرف کولین می تواند اثرات این کمبود را معکوس کند.

برای خرید هیدروکسید پتاسیم به بازارگانی پارسیان شیمی طهران مراجعه کنید 

اگر به سویا حساسیت دارید

اگرچه لسیتین سویا از سویا مشتق می شود، اما بیشتر مواد حساسیت زا در فرآیند تولید حذف می شوند. به گفته دانشگاه نبراسکا، اکثر متخصصان آلرژی به افرادی که به سویا حساسیت دارند نسبت به مصرف لسیتین سویا هشدار نمی دهند زیرا خطر واکنش بسیار کم است. با این حال، برخی از افراد مبتلا به آلرژی شدید به سویا ممکن است به آن واکنش نشان دهند، بنابراین کسانی که بسیار حساس هستند نسبت به آن هشدار داده می شود.

لسیتین سویا یک افزودنی غذایی به طور کلی بی خطر است. از آنجایی که در مقادیر کمی در غذا وجود دارد، بعید است که مضر باشد. اگرچه شواهدی که از لسیتین سویا به عنوان یک مکمل حمایت می‌کند تا حدودی محدود است، شواهدی که کولین را حمایت می‌کند می‌تواند افراد را به سمت این افزودنی غذایی به شکل مکمل سوق دهد.

نگرانی های دیگر

برخی از مردم در مورد استفاده از لسیتین سویا نگران هستند زیرا از سویای اصلاح شده ژنتیکی ساخته شده است. اگر این موضوع برای شما نگران کننده است، به دنبال محصولات ارگانیک باشید، زیرا آنها باید با لسیتین سویا ارگانیک ساخته شوند.

همچنین، در حالی که لسیتین موجود در سویا طبیعی است، اغلب با استفاده از حلال های شیمیایی مانند هگزان استخراج می شود. این حلال ها ممکن است برای برخی نگران کننده باشد.

انواع لسیتین

مکمل های لسیتین معمولا از دانه های آفتابگردان، تخم مرغ یا دانه های سویا به دست می آیند. سویا به مراتب رایج ترین ماده ای است که برای تولید مکمل های لسیتین استفاده می شود. گاهی اوقات از چربی های حیوانی، ماهی و ذرت نیز استفاده می شود.

در حالی که لسیتین سویا تمایل دارد به شکل کپسول دانه بندی شده باشد، می توانید لسیتین آفتابگردان را هم به صورت پودر و هم به صورت مایع خریداری کنید. لسیتین آفتابگردان چندان رایج نیست، اما برخی از مردم آن را ترجیح می دهند، به خصوص اگر سعی می کنند از ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) در غذای خود اجتناب کنند.

در حالی که دانه های سویا گاهی اوقات در تولید انبوه از نظر ژنتیکی اصلاح می شوند، دانه های آفتابگردان این گونه نیستند. فرآیند استخراج نیز برای لسیتین آفتابگردان ملایم تر است. استخراج لسیتین از دانه های آفتابگردان به مواد شیمیایی قدرتمند نیاز ندارد.

برای خرید اسید اکریلیک به بازارگانی پارسیان شیمی طهران مراجعه کنید 

بررسی اجمالی

لسیتین ماده ای را توصیف می کند که به طور طبیعی در بافت های بدن شما یافت می شود. از اسیدهای چرب تشکیل شده است و کاربردهای تجاری و پزشکی متنوعی دارد.

لسیتین به عنوان یک امولسیفایر عمل می کند، به این معنی که چربی ها و روغن ها را معلق می کند و از مخلوط شدن آنها با مواد دیگر جلوگیری می کند.

مکمل‌های لسیتین را می‌توان برای کمک به درمان کلسترول بالا، به عنوان یک کمک شیردهی، و درمان کولیت اولسراتیو، از جمله موارد دیگر، خریداری کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: