پایگاه خبری خانه فوتبال:

امروزه در بسیاری از صنایع، نام فولاد یا استیل ضدزنگ را بارها شنیده‌اید. این فولاد با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، در صنایع مختلف بسیار کاربردی است. یکی از کاربردهای آن در ساخت انواع لوله استیل است. لوله استیل به‌دلیل خاصیتی که دارد، در برابر رطوبت و خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار است.

قیمت لوله استیل باتوجه به کارایی که دارد، بسیار مناسب است، به‎ همین دلیل در صنایع مختلفی مانند نفت، گاز، آب و فاضلاب، صنایع غذایی و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. اگر می‎خواهید درباره لوله استیل اطلاعاتی را کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

لوله استیل

لوله استیل چیست?

شاید برای شما نیز بارها سوال پیش آمده باشد که لوله استیل چیست؟ درپاسخ به این سوال باید گفت که لوله استیل یک استوانه طولانی و به‌صورت تو خالی است.

لوله استیل می‎تواند به دو روش بدون درز یا به‌‌صورت جوش داده‌ شده، تولید شود. این نوع لوله‎ها در اندازه، قطر و ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود که این عوامل در قیمت لوله استیل تاثیر دارد. افراد مختلف باتوجه به نیاز خود این لوله‌ها را انتخاب می‎کنند. درواقع لوله استیل براساس مقادیر قطر خارجی لوله و ضخامت دیواره لوله انتخاب و خریداری می‌‌شود. همچنین باید به این نکته توجه کنید که مقادیر قطر خارجی لوله و ضخامت دیواره لوله برحسب واحد اینچ یا میلی‌متر محاسبه می‎شود. 

27

لوله استیل چیست؟

انواع لوله استیل

انواع لوله استیل به دو روش تقسیم‎بندی می‎شود، که شامل انواع لوله استیل براساس روش تولید و انواع لوله استیل براساس کاربرد است که هر یک از آن‎ها به شرح زیر است:

انواع لوله استیل براساس روش تولید

انواع لوله استیل بر اساس روش تولید، خود به دو نوع لوله درزدار و بدون درز که به آن مانیسمان هم گفته می‌شود، تقسیم شده‌اند. برای تولید لوله‌های درزدار به این صورت عمل می‎‌کنند که ابتدا یک ورق استیل را به شکل لوله درمی‎آورند و بعد درز ایجاد شده را جوش می‌کنند. اما برای تولید لوله‎های بدون درز، فرایند اکستروژن مورد استفاده قرارمی‎گیرد، به این صورت که در این فرآیند یک میله‌ استوانه‌ای از جنس استیل حرارت داده می‌شود و سپس داخل آن یک سوراخ ایجاد می‌شود، در نهایت یک لوله استیل بدون درز تولید می‌شود.

انواع لوله استیل بر اساس کاربرد

مهم‌ترین انواع لوله استنلس استیل بر اساس کاربرد به‌ شرح زیر است:

لوله استیل دکوراتیو: لوله استیل دکوراتیو با آلیاژهای مختلفی تولید می‌شود. ویژگی اصلی این نوع لوله  ظاهر زیبای آن است، به‌همین دلیل در بسیاری از صنایع تزیینی و لوازم خانه مورد استفاده قرار می‌‎گیرد. قیمت لوله استیل دکوراتیو: نسبت به سایر انواع لوله استیل بسیار مناسب و پایین است، البته این قیمت به آلیاژ استفاده شده، اندازه و ضخامت لوله استیل نیز بستگی دارد. طوری ‎که این اختلاف قیمت با بالا رفتن سایز و ضخامت بیشتر خواهد شد.

 لوله استیل صنایع غذایی: لوله استیل صنایع غذایی بیشتر در کارخانه‌های تولید مواد غذایی، برای انتقال سیالات مورد استفاده قرار می‎گیرد. از قابلیت‌های این نوع لوله جلوگیری از آلودگی میکروبی به مواد غذایی است.

کاسپین استیل عرضه کننده مستقیم انواع مقاطع فولادی از جمله لوله استنلس استیل در سایز و ضخامت های مختلف می باشد. جهت استعلام قیمت روز لوله استیل و بررسی محصولات با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: