پایگاه خبری خانه فوتبال:

پیدا کردن محل مناسب برای حفر چاه و کندن چاه در کرج، باید چند عامل را مدنظر قرار دهید، که جنس خاک عامل مهم و اصلی است. بعد از اتمام کار، به مرور زمان جنس خاک نقش خود را نشان می‌دهد، اگر خاک قدرت جذب لازم را نداشته باشد حفر چاه در آن محل کاری کاملا اشتباه بوده و ممکن است به چاه سریع پر شود یا در معرض ریزش قرار گیرد.

اغلب زمین‌های ماسه‌ای و شنی را انتخاب می‌کنند زیرا قدرت مناسب برای جذب و کشش آب بالایی دارند. البته ناگفته نماند که اهمیت جنس خاک در حفر چاه‌های جذبی بالا است، در چاه‌های سپتیک اصلا این موضوع در اولویت نیست.

پیشنهاد ما برای جنس خاک این است که حتما قبل از انجام کار برای جلوگیری از هرگونه حادثه و خطرات احتمالی، از یک متخصص حفر چاه بخواهید که محل و جنس خاک را برای شما بررسی کند. در اینجا برای آگاهی بیشتر برخی از خاک‌ها را بررسی کرده‌ایم.

خاک شنی؛ همانگونه گفتیم با قدرت جذب بالایی دارد، در نتیجه نفوذ آب در آن بسیار راحت است و انتقال به پایین نیز به راحتی انجام می شود.

خاک رسی؛ با توجه به خاصیت جذب پایینی که دارد باعث می‌شود آب نگه داشته شود.

خاک ماسه ای (ماسه بادی)؛ خاصیت جذبی این خاک نیز مانند خاک رسی است، در نهایت باعث اشباع شدن خاک می‌شود.

نکته؛ هنگام کندن چاه به منطقه دقت کنید، منظور اینکه آن منظقه محل رفت و آمد زیادی نباشد، لوله کشی‌های افقی در نزدیکی محل حفر نباشد، همچنین اگر چاه آب در نزدیکی چاه فاضلاب باشد، بهتر است فاصله استانداردی را در نظر بگیرید. این کار باعث عدم نفوذ آلودگی‌های چاه فاضلاب به چاه آب می شود.

اندازه حفر چاه در کرج

برای محاسبه اندازه حفر چاه  وکندن چاه در کرج باید مواردی چون جنس خاک و متراژ را بررسی کرد، همچنین اینکه تعداد ساکنین آن منطقه‌ای که قرار چاه برایشان حفر شود در اندازه حفر اهمیت دارد. پیشتر جنس خاک را بررسی کردیم و متوجه شدیم که در کدام نوع خاک و چه مناطقی حفر چاه مناسب است.

برای متراژ نیز، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید، محل قرارگیری زمین، مانند ناهمواری‌ها و سختی‌هایی که باعث شود متراژ بیشتر شود در اندازه حفر چاه تاثیرگذار است. در زمین‌های سخت و غیرشنی، متراژ حفر چاه و کندن چاه در کرج بیشتر از متراژ در زمین‌های شنی در نظر می‌گیرند.

چاه کن با توجه به اینکه در سرعت جذب در زمین‌های شنی و غیرشنی چگونه است، متراژ لازم را محاسبه می‌کند. برای محاسبه این متراژ نیز، وجود انباری، میله، حجم انباری و… را بررسی می‌کنند.

35

زمان انجام حفر چاه

یکی از سوال‌های پرتکرار اکثریت این است که بهترین زمان برای کندن چاه در کرج چه موقع است؟ چاه قدیمی من فقط پر شده با تخلیه مشکلش حل می‌شود دیگر چه نیازی به حفر چاه نو است؟ درست است در برخی موارد بعد از تخلیه چاه، ممکن است نیازی به حفر چاه نباشد اما اگر کارشناس تشخیص دهد که چاه در معرض ریزش است و تعمیر آن فایده‌ای ندارد به شما توصیه حفر چاه نو را می‌کند.

چاه‌های قدیمی که دیگر مانند گذشته کارایی مفید ندارند و تخلیه چاه نیز جوابگوی آنها نیست یا اینکه ساختمانی به اشتباه برایش چاهی غیر استاندارد حفر شده باشد، نیاز به کندن چاه جدید دارند. خب این خودش بهترین زمان به حساب می‌آید اینکه شما بتوانید هر موقع متوجه عدم کارایی چاه قدیم شوید، بهتر است چاه جدید را حفر کنید.

اما در مورد اینکه چه موقع از سال از نظر شرایط آب و هوایی انجام کار مناسب است؟ باید گفت که در واقع در نیمه تابستان که بارندگی‌ها به حداقل زمان خود هستند، مانند مرداد و شهریور، زیرا در این فصل‌ها سطح آب‌های زیرزمینی به پایین‌ترین سطح خود می‌رسند. اما اگر بارندگی در فصل‌های دیگر نیز کم باشد و به تشخیص کارشناس مشکلی برای حفر چاه نباشد می‌توان کار را انجام داد.

عوامل تاثیرگذار در هزینه حفر چاه در کرج شامل موارد زیر هستند:

 • نوع چاه
 • حفاری میله چاه بدون انباره
 • کول گذاری چاه
 • خرید لوازم مورد نیاز حفر چاه
 • روش‌های حفر چاه
 • ابزارهای کندن چاه
 • انباره چاه
 • نصب دریچه بازدید چاه
 • حمل نخاله خاک
 • بارگیری و تخلیه بار
 • طوقه چینی چاه
 • آب چکان درب چاه یا گلدانی چاه
 • بستن درب چاه

به طور مثال زمین در قیمت تمام شده حفر چاه تاثیر زیادی دارد، زمین‌هایی که سخت و سنگی و بعبارتی دژ باشند طبیعی است نیاز به ابزارهای خاصی دارد، در این موارد از دستگاه‌های چکش تخریب و کمپورسور بادی استفاده می‌شود.

36

نکات ایمنی حفر چاه

هنگام کار حفر چاه؛ نکات ایمنی را فراموش نکنید، ایمنی نیروهای انسانی از هر چیزی مهمتر است، به دلیل عدم وجود داربست در چاه‌ها، مقنی یا چاه کن باید با رعایت نکات ایمنی حفر چاه یا طوقه چینی، از سقوط به دورن چاه جلوگیری کند.

استفاده از لباس مخصوص، دستکش و کلام ایمنی هنگام عملیات حفر چاه نیز باعث می‌شود از بروز برخی حوادث جلوگیری کرد. همچنین برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به چاه در آینده می‌توان با رعایت فواصل مشخص شده‌ای چاه را در مسیر و بستر خاک مناسب حفر کرد، مسیرها پر رفت و آمد و لوله‌کشی‌های آب و سرد و گرم را بررسی کنید. عبور این لوله کشی‌ها از روی دهانه چاه خطرناک است.

چه موقع لایروبی چاه را انجام دهیم؟

در مورد زمان انجام لایروبی، بهتر است از متخصصی که برای تخلیه چاه درخواست می‌دهید، راهنمایی بخواهید. اما در حالت کلی وقتی شما متوجه می‌شوید که بین دو تخلیه فاصله زمانی کمی است، این نشان دهنده این است که چاه شما دچار مشکل شده و باید از یک فرد با تجربه و دارای مهارت در این زمینه کمک بگیرید. برای تشخیص اینکه چه نوع مشکلی وجود دارد و آیا به لایروبی نیاز دارد یا خیر. با این وجود شما بهتر است با هر دوبار تخلیه یکبار لایروبی انجام دهید.

در برخی موارد نیز ممکن است چاه فقط نیاز به تعمیر داشته باشد، یا اینکه باید چاه جدیدی حفر شود.

مزایای لایروبی چاه در کرج

در مورد مزایای لایروبی چاه در کرج نیز میتوان گفت افزایش کارایی و طول عمر بیشتر چاه از مهمترین مزایای پاکسازی است. با از بین رفتن رسوبات و جلبک‌ّهای چسبیده در کف و دیوارهای چاه، آب به راحتی به زمین نفوذ کرده و چاه نیز پر نمی‌شود در نتیجه از آسیب‌های احتمالی چون نشست و ریزش نیز جلوگیری می‌شود.

در مورد لایروبی کانال‌های فاضلاب و مسیل‌های شهری نیز از مهمترین مزایا میتوان به عدم پخش بوی لجن، تجمع موش‌ها، سرریز شدن و آب گرفتگی معابر و همچنین به سلامتی و حفظ محیط زیست اشاره کرد.

لوله بازکنی جهانشهر با دستگاه تراکم هوا

این دستگاه با ایجاد فشار زیاد هوا، گرفتگی لوله‌های فاضلاب را باز می‌کند، لوله‌هایی که بهتر است گرفتگی آنها را با دستگاه تراکم هوا لوله بازکنی جهانشهر، برطرف کنید باید از جنس فولادی، چدنی یا پلی اتن و… باشد. لوله‌هایی که نسبت به فشار قوی دستگاه بتواند مقاوم باشد و آسیبی نبیند.

برای رفع مشکل گرفتگی لوله‌های فاضلاب خود، کمک گرفتن از یک لوله بازکن ماهر، باتجربه و مجاز است. زیرا روش‌های مانند اسید یا چنته، فقط لوله را در معرض آسیب شدید قرار می‌دهید و در نتیجه باعث افزایش هزینه‌های احتمالی می‌شود به یک شرکت معتبر اعتماد کنید.

منبع سایت:

 https://lolebazkonikaraj.com

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: