پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

 

قیمت خرید ملک در ترکیه از سوالات بسیار مهم‌ و رایجی است که ذهن همه را درگیر خود کرده است. شهروندان خارجی که به فکر خرید املاک و مستغلات در این کشور هستند باید برای سرمایه‌گذاری در ترکیه از قیمت ها آگاهی داشته باشند. اصولا افراد زیادی به فکر اخذ اقامت در ترکیه هستند و برای این هدف نیز به فکر خرید ملک در ترکیه می باشند. در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

چرا املاک و مستغلات در ترکیه محبوبیت دارد؟

ترکیه کشوری است که به دلایل زیادی در سر تا سر جهان محبوبیت ویژه ای دارد. شرایط جغرافیایی، آب و هوا و اقتصاد پویای این کشور، نظر همه را به سوی خود جلب نموده است. سالانه گردشگران زیادی برای استراحت و دیدن زیبایی های ترکیه به این کشور سفر می کنند و از استراحت گاه ها و مکان های زیبا دیدن می کنند. اما برخی افراد برای سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام به خرید ملک می نمایند. اقامت در ترکیه می تواند این فرصت را برای شخص به وجود بیاورد که در مناطق ساحلی و زیبای این کشور به تفریح بپردازند. هوای گرم و مرطوب این کشور، لذت مسافرت را برای این افراد بسیار بیشتر می سازد. اگر در این کشور ملکی خریداری شده باشد، شخص فارغ از قوانین هتل ها می تواند خاطرات زیباتری را در مدت زمان بیشتر برای خود رقم بزند.

حدود قیمت خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

به دلیل استقبال زیاد مردم سراسر جهان از خرید ملک در ترکیه، این روند حالتی بین المللی به خود گرفته است و در بازارهای تجاری جهان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. دلایل زیادی برای خرید املاک و مستغلات در این کشور وجود دارد که آن را تبدیل به قطب اقتصادی و سرمایه‌گذاری نموده است.

 پتانسیل پیشرفت در این کشور بسیار بالا می باشد. متخصصان و مشاوران در زمینه املاک و مستغلات در ترکیه پیش بینی می کردند که قیمت و ارزش ملک افزایش چشمگیری داشته باشد و باید گفت که تقریبا به تحقق رسیده است. در سال ۲۰۲۱ حدود پنجاه درصد در قیمت ملک افزایش به وجود آمده است. اما معیارهای متفاوتی در بازار املاک روی قیمت تاثیر می گذارد‌. گفتنی است که بانک مرکزی این کشور آماری را ارائه داده است که نشان می دهد شاخص مسکن در ترکیه از ۱۶۱.۷۰ در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ به ۱۶۵.۵۰ در ماه مارس همین سال افزایش داشته است. از این رو قیمت خرید ملک در ترکیه افزایش داشته است.

 طبق آمار متوسط فروش املاک از نظر مساحت ساختمان تقریبا ۱۳۰ متر مربع بوده است. عواملی که بر قیمت آپارتمان ها تاثیر می گذارد تعداد اتاق های آن، موقعیت مکانی، نمای بیرونی، و سایر ویژگی ها می باشد. برخی مسکن های ویلایی لوکس یا مجتمع های مسکونی بسیار شیک با توجه به ارزش بازار ملک و سن ساختمان و سایر شاخص ها قیمت گذاری می شود.

مکان های خوب برای خرید ملک در ترکیه کجا هستند؟

سرمایه گذاری در ترکیه عاملی سود آور برای هر شخص می باشد. استانداردهای جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی ترکیه به حدی جذاب است که سرمایه گذاران خارجی را جذب این کشور نموده است. ترکیه کشوری است که می توان گفت اولین انتخاب برای خرید ملک و اخذ اقامت می باشد. آب و هوای عالی، چشم‌ اندازهای زیبا، معماری مدرن و آموزش و سیستم پزشکی بسیار پیشرفته، فرصت های شغلی مناسب را می توان گوشه ای از عوامل محبوبیت این کشور دانست. استانبول، ازمیر، آنتالیا، آنکارا و بورسا شهرهایی از ترکیه هستند که طرفداران زیادی دارد و هدف سرمایه گذاری در ترکیه می باشند. دسترسی آسان به فرودگاه برای خارجیان امری بسیار مهم می باشد و در این کشور به آن توجه شده است.

سخن پایانی

در این مقاله درباره قیمت خرید ملک در ترکیه صحبت شده است. شرایط سرمایه گذاری در ترکیه را می توانید از مشاوران و وکلای مجرب و کارکشته بپرسید و برای اخذ اقامت در ترکیه اقدام نمایید. سرمایه گذاری در ترکیه از راه های پیشرفت می باشد که می تواند سود زیادی برای شخص به همراه داشته باشد.این نکته را فراموش نکنید که برای موفقیت در این راه و رسیدن به هدف و جلوگیری از خطرات احتمالی و کلاه برداری باید حتما یک وکیل مجرب و قابل اعتماد را برای خود در نظر بگیرید و کارها را به او بسپارید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: