پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

بررسی مزایای اسپاتیفای و اپل موزیک

برای این که این دو پلتفرم را با هم مقایسه کنیم، باید مزایای هر یک از آن ها را بررسی کرده و به دلایل برتری هر یک از این دو پلتفرم بپردازیم. برخی از مزایای اسپاتیفای و اپل موزیک را در جدول زیر مشاهده میکنید:

مزایای اپل موزیک

مزایای اسپاتیفای

رابط کاربری زیبا و ساده که برای استفاده افراد مبتدی مناسب است.

کتابخانه وسیع و گسترده شامل پادکست ها، آهنگ ها و...

کیفیت صدای مطلوب هر یک از فایل های صوتی

وجود انواع آهنگ های ایرانی و مناسب برای استفاده ایرانیان

دسترسی به 10000 آهنگ و وجود قابلیت آپلود آن ها در ساختار برنامه

ویژگی های اجتماعی عالی

پشتیبانی از قابلیت اسپشیال آدیو و ردیابی این فایل ها

کاربری ساده و مناسب برای همه رده های سنی

پخش هم زمان متن آهنگ در حین پخش صوت آن

وجود ویژگی لیریکس و سایر ابزارهای جانبی

 

وجود قابلیت های بیشتر در نسخه پریمیوم برنامه

 

لایک آهنگ ها و ذخیره سازی آن ها برای دسترسی ساده تر به آن ها

 

هر یک از مزایای نام برده شده برای برنامه های اپل موزیک و اسپاتیفای نیازهای برخی کاربران را برای لذت بردن از موسیقی برآورده می کنند.

 

معایب اسپاتیفای و اپل موزیک

در بررسی و مقایسه برنامه های مختلف، همواره محدودیت های آن ها نیز مورد توجه قرار می گیرد. با در نظر گرفتن این موارد می توان به نحوه استفاده از برنامه و ایرادات و مشکلات موجود در آن پی برد. برخی از معایب این سرویس های پخش موسیقی به شرح زیر هستند:

معایب اپل موزیک

 معایب اسپاتیفای

عدم ذخیره سازی آهنگ های لایک شده و دسترسی ساده به علاقه مندی ها

طولانی شدن راه اندازی قابلیت HI-FI در برنامه 

عدم وجود فهرست های پخش مشترک در برنامه

عملکرد ضعیف ورژن رایگان برنامه در اجرای برخی قابلیت ها

عملکرد بهتر برنامه بر روی سیستم عامل آی او اس و دستگاه های اپل که محدودیت هایی برای کاربران سایر سیستم عامل ها به وجود می آورد

عملکرد ضعیف در بخش جستجوی برنامه 

قیمت بالای اکانت های شخصی آن در قیاس با سایر برنامه ها

کیفیت صدای پایین برخی فایل های صوتی در پخش بلوتوثی آهنگ ها از بلندگوی ماشین و اسپیکرهای کامپیوتری

 

پخش آگهی برای استفاده از قابلیت های نسخه های رایگان 

 

 

جدول مقایسه قیمت اشتراک های اپل موزیک و اسپاتیفای

یکی از بهترین پلتفرم ها برای علاقه مندان به کتابخانه های جامع متشکل از موسیقی های متعدد و متنوع برای دسترسی، یک حساب کاربری Spotify است. این برنامه با سرویس ساده و کاربر پسند خود به یکی از محبوب ترین اشتراک های موسیقی در جهان تبدیل شده است.

 

نوع اشتراک

قیمت در اپل موزیک

قیمت در اسپاتیفای

اشتراک رایگان

وجود ندارد

دارد با پخش آگهی های تبلیغاتی

اشتراک دانشجویی

5.99 دلار 

4.99 دلار

اشتراک تک نفره

10.99 دلار

9.99 دلار

خانوادگی 6 حساب کاربری 

16.99 دلار

15.99 دلار

خانوادگی دو نفره

وجود ندارد

12.99 دلار

 

 با در نظر گرفتن لیست قیمت های ارائه شده در هر یک از برنامه های اسپاتیفای و اپل موزیک می توان به به صرفه بودن هزینه های استفاده از اشتراک های اسپاتیفای پی برد. تنوع در میان اشتراک های اسپاتیفای نیز بیشتر از اکانت اپل موزیک است. این برنامه از اشتراک رایگان پشتیبانی نمی کند و تنها یک دوره کوتاه آزمایشی برای کاربران در نظر می گیرد.

قابلیت های لیست پخش اسپاتیفای

لیست های پخش نقش مهمی در کیفیت استفاده از هر یک از پلتفرم های استریم موسیقی ایفا می کنند. در واقع قابلیت های موجود در این بخش به کاربر کمک می کنند که علاقه مندی های موسیقایی خود را به سادگی پیدا کند. آپشن های بسیاری که در بخش منوی این برنامه وجود دارند هر یک مزایای بی شماری برای کاربران به همراه می آورند. در بخش هایی از این برنامه چند پلی لیست بر اساس آهنگ هایی که پیش تر گوش داده اید، در دسترستان قرار می گیرد که استفاده از برنامه را لذت بخش تر می کند.

برای جستجو در اسپاتیفای نیز به آپشن های گسترده ای دسترسی دارید. در این برنامه فایل های موسیقی هم بر اساس ژانر و جزییات آن ها جستجو می شوند. دسته بندی های موسیقی بر اساس موضوعیت هر یک از فایل ها نیز جستجو را برای کاربران این برنامه ساده تر می کند. برخی از موسیقی های این برنامه در دسته های زیر طبقه بندی می شوند:

  1. پارتی
  2. بلک هیستوری
  3. ورک اوت
  4. پت

26

قابلیت های لیست های پخش در اپل موزیک

در برنامه اپل موزیک لیست های پخش به گونه دیگری دسته بندی می شوند. در بخش هایی از این برنامه موزیک ها و ویدیوهایی که قبلا آن ها را گوش کرده اید نمایش داده می شوند. اپل موزیک این فایل ها را در میان علاقه مندی های شما دسته بندی می کند. ایستگاه های رادیویی این برنامه نیز آهنگ هایی که اپل موزیک به شما پیشنهاد می دهد را ارائه می کند. این آهنگ ها بر حسب علاقه مندی های گذشته شما انتخاب می شوند.

در بخش Essentials بهترین آهنگ های یک خواننده مشخص شده که دسترسی به آثار برتر خواننده ها و هنرمندان را ساده تر می کند. بخش رادیویی این برنامه نیز آپشن های گسترده ای در دسترس مخاطبین قرار می دهند. در این قسمت قابلیت هایی مانند اپل وان، اپل موزیک هیتز، اپل کانتری موزیک نیز در دسترس شما قرار می گیرند. با خرید اشتراک اپل موزیک به کلیه این قابلیت ها دسترسی خواهید داشت. میزبانی این بخش از اپل موزیک توجه بسیاری از مخاطبین را جلب می کند.

کدام برنامه را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب در میان اسپاتیفای و اپل موزیک کلیه قابلیت های این دو برنامه مد نظر قرار می گیرند. در سال های اخیر اسپاتیفای فعالیت گسترده ای در این حوزه داشته و توانسته جایگاه مهمی در بخش موزیک به دست آورد. اپل موزیک نیز با رفع برخی ایرادات و مشکلاتی که کاربران را ناراضی کرده بود، به رقیبی سرسخت برای اسپاتیفای تبدیل شده است. در صورتی که می خواهید از قابلیت های استریم موسیقی به صورت رایگان بهره مند شوید، چاره ای به جز انتخاب سرویس اسپاتیفای ندارید! پلتفرم اپل موزیک تنها به صورت پولی در دسترس کاربران قرار میگیرد.

جمع بندی

در این بخش در خصوص برخی ویژگی ها و قابلیت ها در ساختار دو سرویس استریم موزیک موفق جهانی اطلاعاتی را بررسی کردیم. اپل موزیک و اسپاتیفای هر دو از برنامه های محبوب در حوزه موسیقی به شمار می روند که در این بخش اطلاعاتی در خصوص مزایا و معایب هر یک ارائه کردیم. با در نظر گرفتن این موارد انتخاب بهتری در میان این دو برنامه انجام خواهید داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: