پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

تجربه جدید در خانه و محل کار | طراحی و ایجاد دیوار سبز و بام سبز

در پشت بام منزل یا محل کار، مراکز تجاری و... ممکن است که وسایل یا نمای ناخوشایندی وجود داشته باشد که گاهی اوقات حس و انرژی بد و منفی به وجود می آورد. اما مهندسین مجرب و با تجربه میتوانند با استفاده از یک دیوار جداکننده مناظر خوش آینده و جذابی ایجاد کنند که نام این دیوار های جدا کننده دیوار سبز نام دارد. دیوار های سبز به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم میشوند که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

 

طراحی و اجرای دیوار سبز

امروزه و در زندگی شهری که جای خالی یک فضای سبز به طور کامل حس میشود و برای به وجود آوردن یک مکان جذاب که افراد در آن کار یا زندگی میکنند، طراحی و ایجاد یک دیوار سبز امری ضروری است. طراحی و ایجاد یک دیوار سبز بسیار در افزایش تمرکز و سلامت جسمی افراد تاثیر میگذارد. دیوار سبز یک پوسته سبز رنگ به همراه گیاهان زینتی است که بر روی دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان وصل میشود. دیوار های سبز همانطور که میتوانند به صورت کاملا مستقل به کار روند، در عین حال میتوانند مانند سقف های سبز محیطی برای کشت و زههکشی و اجرای آبیاری را به یک سیستم تنها تبدیل کنند. در اصل دیوار سبز یا همان گرین وال یک باغ به صورت عمودی است که میتواند نمای خانه و محل کار شمارا دگرگون کند.

انواع دیوار سبز

همانطور که در پیش گفتیم، دیوار سبز به دوسته طبیعی و مصنوعی تقسیم میشود. دیوار های سبز طبیعی جزو پرطرفدارترین و محبوب ترین سبک های دیوار سبز میباشد. یکی از مزیت های دیوار های سبز طبیعی را میتوان به استفاده از گونه های گیاهی بی شمار با توجه به سلیقه و نمای ساختمان اشاره کرد. سبک دوم یعنی دیوار های سبز مصنوعی است، درصورتی که میخواهید در ساختمان خود یک دیوار سبز داشته باشید اما وقت رسیدگی و نگهداری گیاهان را ندارید میتوانید از دیوار های سبز مصنوعی استفاده کنید. در این سبک از دیوار های سبز میتوانید هماننده دیوار سبز طبیعی از گونه های گیاهی زیادی استفاده کنید. به علاوه اجرای دیوار سبز مصنوعی هزینه کمتری برای شما دارد.

مزایا اجرای دیوار سبز

 • سبب تولید اکسیژن است.

 • رنگ سبز موجب آرامش میشود.

 • استفاده از رنگ سبز در محیط کار تمرکز را افزایش میدهد.

 • ماننده یک عایق در هوا عمل میکند و هزینه های اضافی سرمایشی و گرمایشی را به حداقل میرساند.

 • عایق صدا های آزار دهنده محیط اطراف می باشد.

 • سبب پاکسازی و از بین رفتن ویروس ها میشود.

درصورتی که میخواهید تا بیشتر با طراحی و اجرای دیوار سبز آشنا شوید و اطلاعات کامل ری راجب به دیوار های سبز کسب کنید میتوانید با کلیک بر روی آدرس https://sorenbam.ir/اجرای-دیوار-سبز-تخصصی/ وارد صفحه اجای دیوار سبز سایت سورن بام شوید.

اجرای بام سبز

فضای سبز بر روی پشت بام ها به را میتوان به عنوان یک عایق حرارتی در نظر گرفت و علاوه بر عایق بودن باعث میشود تا دوام و عمر بام طولانی تر شود. در اجرای بام سبز میتوان از المان هایی ماننده فلاور باکس، دیوار های سبز و... استفاده کرد تا نمای جذابی به ساختمان و بام شما بدهد تا بتوانید لحظات بسیار عالی را در کنار دوستان و خانواده خود طی کنید. شما میتوانید با طراحی و اجرای بام سبز در ساختمان خود فضایی فوق العاده و آرامش بخش را برای برگذاری مهمانی ها و جشن ها ایجاد کنید.

نکات مهم در اجرای بام سبز

در اجرای بام سبز باید به نکاتی مهم توجه کنید تا درگیر مشکلات ناشی از استفاده از بام سبز نشوید. در قدم اول شما باید برای طراحی و اجرای بام سبز خود با یک کارشناس باتجربه و حرفه ای ارتباط بگیرید، زیرا افراد کم تجربه میتوانند برای ساختمان شما مشکل ایجاد کنند. دومین قدم استفاده از ابزار ها و متریال های درست، زیرا استفاده از متریال های ارزان و نا به جا باعث میشود تا بام شما درست عایق بندی نشود و دچار مشکلاتی ماننده نم خانه پایینی یا رشد ریشه ها در طبقه پایین میشود. سومین قدم شما باید در انتخاب گیاهان توجه ویژه ای داشته باشید، ملاک انتخاب گیاهان را بر اساس شرایط آب و هوایی و ساختمان است. حتما قبل از اجرای بام سبز خود به نکاتی ماننده عایق بنی مناسب بام، استفاده از ابزار و متریال مطلوب، طراحی اصولی و دقیق لنداسکیپ و شرایط جغرافیایی و مکانی پروژه توجه کنید.

مزایای اجرای بام سبز

 1. وجود یک فضای سبز در پشت بام سبب افزایش عمر و مستحکم تر بودن بام میشود.

 2. استفاده از پوشش گیاهی متنوع میتواند برای افراد تداعی کننده یک باغ باشد.

 3. باجرای بام سبز میتواند دمای محیط را سازگار و خنک تر از قبل بکند و هوایی پاک را به شما ارائه کند.

 4. جلوگیری از وزش باد های شدید.

 5. اجرای بام سبز از پشت بام در برابر اشعه های مستقیم خورشید محافظت میکند.

چنانچه که میخواهید تا درباره مراحل اجرای بام سبز اطلاعات بیشتری کسب کنید تا در حین اجرای بام سبز دچار مشکلات نشوید میتوانید با کلیک بر روی تارنمای https://sorenbam.ir/مراحل-اجرای-بام-سبز/ وارد سایت سورن بام بخش طراحی و اجرای بام سبز شوید.

انواع روف گاردن

روف گاردن گسترده

یکی از اقتصادی ترین و کم هزینه ترین سبک های اجرای روف گاردن در پشت بام ها است. در این سبک از روف گاردن ها انتخاب گیاهان به صورتی است که دارای ریشه های کوتاه تری است و برای کاشت گیاهان در خاک عمق 20 سانت هم مفید است.

روف گاردن های نیمه متمرکز

در این سبک از روف گاردن ها برای طراحی از گیاهانی با ریشه عمیق تر استفاده میشود و عمق حدود باید حداقل از 30 سانت تا 1 متر باشد. اکثر گیاهان کاشته شده در این سبک گیاهان دارویی یا گیاهان بوته ای است.

روف گاردن متمرکز

در این سبک از روف گاردن ها از گیاهان همراه با خاک حجیم تر با ارتفاع بیشتر استفاده میشود. این سبک بیشتر در ساختمان های بسیار بزرگ استفاده میشود و در این سبک از روف گاردن ها فضایی برای پیاده روی و نیمکت برای استراحت افراد وجود دارد.

عناصری که میتوان در طراحی و اجرای روف گاردن به کار برد

در اجرای روف گاردن میتوانید از کف پوش های متنوعی ماننده چوب ترمو، چمن طبیعی و مصنوعی، قلوه سنگ، موزائیک و واش بتن استفاده کنید.

چنانچه میخواهید تا اطلاعات کامل تری راجب روف گاردن ها و طراحی و استفاده صحیح از المان ها کسب کنید میتوانید تنها با کلیک بر روی کلمه اجرای روف گاردن وارد صفحه اجرای روف گاردن سایت سورن بام شوید و با روف گارن و انواع روف گاردن ها بیشتر آشنا شوید.

شرکت سورن بام

شرکت سورن بام با استفاده از کارشناسان و تیم با تجربه و حرفه ای در طراحی و ایجاد و اجرای دیوار سبز، بام سبز و... آماده همکاری با شما است تا نمای بهتری در خانه و محل کار خود تجربه کنید. برای ورود به سایت سورن بام و مشاهده تمام پروژه های انجام شده توسط تیم سورن بام میتوانید با سرچ کلمه “sorenbam.ir” در مرورگر خود وارد سایت سورن بام شوید و از اطلاعات و امکانات این سایت بهره ببرید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: