به گزارش خانه فوتبال، حمید درخشان چهره جنجالی چند روز اخیر فوتبال ایران بوده که با اظهاراتش درباره سیروس قایقران حاشیه بزرگی را شکل داد. او با حضور در استودیوی آنتن اما منکر این اظهارات شد و مدعی است که تدوین و جمله بندی صحبت‌هایش باعث شده تا این حاشیه شکل گیرد. در ادامه می‌توانید توضیحات او را بخوانید. 

توضیحات ابتدایی درخشان درباره ادعای شکل گرفته

قبل از هر چیزی بگویم که خداوند روح مرحوم سیروس قایقران را شاد کند. من نمی‌دانم بعضی اوقات این مصاحبه‌ها برداشت هایی از آن می شود که عادلانه نیست. کسی که سال ها با او دوست بودم و کنارش در تیم ملی بازی کردم. جز شاخصه های خوب فوتبال ما از نظر فنی و اخلاقی بود. بعضی اوقات صحبت هایی می شود که برداشت اشتباهی از آن می شود و این به نظرم دور از انصاف است. شخصیت من اینطور نیست و مصاحبه ای از من ندیدید که بخواهم بد کسی را بگویم و تخریب کنم. من همیشه سعی کردم فنی حرف بزنم. من وقتی چند خصوصیت از ایشان گفتم، گفتم که ایشان نمی توانسته نه بگوید و این دلیل بر ذات خوبش بوده است. دلش نمی خواست دل کسی را بشکند و جواب رد بدهد و چیزی که از دستش بر می آید برای عزیزانی که می توانسته انجام می‌داد. در سال هایی که در قطر در کنار هم بودیم و دوست داشتم با ایشان معاشرت کنم که افتخار بازی کردن در تیم ملی را در کنارش داشته باشم و هم افتخار این را داشتم که دوست خوبی برای هم باشیم. جمله ای که گفتند من نیتم این نبود که ایشان در آن فاز فعالیت می‌کند. من فقط این را گفتم که ایشان اینقدر خوب بوده که به کسی نه نمی گفته. همیشه به ایشان افتخار کردم و ایشان الگو و افتخار انزلی بوده است. این را به صراحت می گویم اگر صحبتی شده که خدای ناکرده سوتفاهمی شکل گرفته اینطور نبوده و او همیشه از نظر فنی و اخلاقی اسطوره بوده است.

از خانواده قایقران و مردم انزلی معذرت می‌خواهم

درخشان در ادامه درباره اینکه این ویدئو چیزی را به مخاطب می‌دهد که انگار او در پاسخ به اینکه آیا قایقران درگیر مسائل قمار یا ... بوده مدعی شده که او را از این راه نجات داده، اینطور می‌گوید: شاید اینجوری برداشت شده. در قطر ما یک اعتباری داشتیم و مشورت می‌کردند که آیا فلان بازیکن مناسب است و ما به خاطر ایرانی بودن و کیفیت آن بازیکن تایید می‌کردیم. مثلا حمید فرزام نیا و خیلی های دیگری بودند. ما آنجا واقعا به هم کمک می‌کردیم. باشگاه از من مشورت می گرفت، من کمک می‌کردم و اسم آن را کمک می‌گذارم. من از این جهت گفتم و در زندگی شخصی سیروس که نبودم. حالا یک عده این مساله را به آن چسباندند. اصلا من این قمار را به زبان نیاوردم و فقط گفتم کمک کردم. آن جمله قبلی بود که مصاحبه کننده گفت. اگر اینطور برداشت شده من عذرخواهی می‌کنم. از همین جا اگر سوتفاهمی پیش آمده از همه عزیزان عذرخواهی می‌کنم. اصلا قصدم تخریب سیروس نبوده و افتخار می‌کنم که کنارش بازی می کردم. او جزو خاطرات خوب من است. وقتی پسرش به دنیا آمد من در بیمارستان کنارش بودم و از همین جا از خانواده اش عذرخواهی می‌کنم بابت این سوتفاهم.

حی و حاضر هستم و عذرخواهی می‌کنم

پیشکسوت فوتبال ایران در واکنش به اینکه آیا واقعا صحبتی درباره این مساله نداشته و نگران این نیست که با انتشار نسخه کامل مصاحبه مشخص شود که سوتفاهمی نبوده و او صحبت‌هایش را مطرح کرده گفت: من اینجا زنده و حاضر هستم. اصلا نیت من این نبود. شاید من آن جمله را دیر فهمیدم و تفهیم آن برای من در آن لحظه ممکن نشده و سریع جواب دادم. من نیتم فقط این بوده که در کنار هم در قطر بودیم و کمک کردیم. اما هیچ وقت درباره آن موضوع اینطور نبوده و به صراحت می‌گویم اگر خدای ناکرده اینطور برداشت شده من عذرخواهی می‌کنم.

درخشان در بخش دیگر صحبت‌های خود در خصوص اینکه به نظر می‌رسید در آن مصاحبه آمادگی مناسبی نداشته و یک سوتی دیگر در خصوص تدریس زبان در دانشگاه نیز داشته اینطور پاسخ داد: درس خواندن هم می‌شود تدریس دیگر؟ حالا شاید من اشتباه کردم. بعضی می گویند استاد تدریس می کند ولی من گفتم تدریس می کنم و زبان یاد می‌گیرم و اگر سوتفاهمی این شکلی شده عذرخواهی می کنم و شاید یک روز روز آدم نباشد و حوصله نداشته باشد و روی مود مصاحبه نباشد و این اشتباهات می‌شود.

واکنش به انتقاد مازیار زارع

درخشان درباره انتقاد زارع که ضمن درخواست برای عذرخواهی او، اعلام کرد که قایقران خط قرمز آنهاست گفت: از همینجا از مازیارخان هم که در پرسپولیس زحمت کشیده و دوستش دارم از او و تمامی عزیزان انزلی عذرخواهی می کنم  و سیروس خان جزو افتخارات خودم هم بوده است. همین که خودم آمدم با صراحت و شهامت می گویم عذرخواهی می کنم بدانید که در دلم چیزی نبوده و قصدی نداشتم. همیشه فوتبالیست‌ها قابل احترام هستند و برای مملکت زحمت کشیدند. اگر حرفی گفته شده و سوتفاهمی بوده با شهامت عذرخواهی می‌کنم. انشاالله اگر قصوری کردیم به خاطر آن ما را ببخشید. به خاطر زحماتی که برای مملکت کشیدیم یک جایی هم اشتباه ما را قبول کنند و ببخشند.

شرایط تیم ملی و مارک ویلموتس

پیشکسوت فوتبال ایران در بخش دیگر صحبت های خود درباره شرایط تیم ملی و احتمال حذف شاگردان ویلموتس از انتخابی جام جهانی نیز گفت: تیم ملی ما حذف نمی‌شود. بازی برگشت همه حریفان را در خانه خواهیم برد و شانس زیادی برای صعود داریم. حتما عراق را در اینجا شکست خواهیم داد و باید کمکش کنیم و بازی های تدارکاتی مناسب ترتیب داده شود. امیدوارم مشکلات ویلموتس هم حل شود. ما یک انتخابی کردیم که نصف راه تیم ملی را رفته و باید کمک کنیم که طبق تعهد بقیه راه را برود. وقتی مربی دیگری بیاوریم تعهدی ندارد که بتواند این مسیر را به پایان برساند. ویلموتس شناخت خوبی از تیمش به دست آورده. اگر نهایتا به بن بست خوردند به سراغ مربی خارجی نروند و از گزینه داخلی که آشنایی با فوتبال ما دارد استفاده‌ کنند و با کمک فدراسیون می تواند این راه سخت را پشت سر بگذارد. 

امیدوارم تغییراتی در تفکر تاکتیکی پرسپولیس شکل گیرد

من هم از شرایط پرسپولیس همانند هواداران راضی نیستم. پرسپولیس به نظرم می تواند با مهره هایی که دارد بهتر بازی کند. آنها در هر پست دو مهره خوب دارند و امیدوارم تغییر و تحولاتی در خصوص تفکرات تاکتیکی تیم شکل گیرد. با این پتانسیل می تواند خیلی بهتر بازی کند و حریفان حساب ویژه ای روی تیم باز کنند.

دفاع درخشان از خرید تادئو و حمله به جونیور

درخشان درباره اینکه مسوولان پرسپولیس و کالدرون با انتخاب جونیور او را درباره انتخاب تادئو روسفید کردند و رو دست خرید او زدند گفت: تادئو فوتبال را بلد بود و اگر زمان می دادند که ما وزن او را کم می‌کردیم می توانست به ما کمک کند. در کنار تادئو البته گابریل را هم آوردیم که جزو خریدهای خوب پرسپولیس بوده. یک موقعی است که از نظر وزنی در شرایط فیت نباشد و وظیفه مربی است که او را به شرایط بیاورد اما وقتی بازیکنی می گیرید که حتی استپ و پاس بلد نیست که دیگر کیفیت اولیه ندارد و آن خیلی ناشیانه است. تادئو باز فوتبال بلد بود و اگر وزن او زیاد بود به خاطر این بود که بدون تست گرفته بودیم و وقت داشتیم که او را برسانیم ولی زیاد مهمان پرسپولیس نبودیم و بعد از هشت بازی جدا شدیم. خیلی از بازیکنان در تعطیلات وزن زیاد می کنند اما در تمرینات به شرایط مسابقه برمی گردند. اما درباره جونیور اصلا کیفیت نداشت و دریغ از یک استپ ساده. کالدرون گفت گزینه نهم است و اصلا چرا انتخابش کردی؟ وقتی انتخاب کردی باید بگویی خوب نیستی؟ همیشه گزینه اول تا سوم اولویت است و گزینه نهم دیگر چیست؟

علیپور تنهاست و به او حمله نکنید

درخشان که در زمان مربیگری اش در پرسپولیس علیپور را به این تیم آورده به دفاع از این مهاجم پرداخت و گفت: علیپور اکنون در خط حمله تنهاست. علاوه بر اینکه تنهاست، توپ به او هم زیاد نمی رسد. چند موقعیت گل به او می رسد. یک توپ گیرش می آید و می گوییم چرا نزده و این فشار روحی وارد می کند و تخریب می‌شود. این را تخریب می کنید و هم کمکی نمی کنید تا او را بالا بیاورید. علیپور در لیگ قهرمانان و لیگ گل زده و چرا گلزن نیست؟ نوع بازی کردن تیم به شکلی نیست که خلق موقعیت شکل گیرد. الان هفته 12 است و سوای جام حذفی و بازی‌های تدارکاتی که حداقل 20 بازی انجام داده اما شناخت از ترکیب به دست نیاورده است. این خیلی عجیب است که هنوز ترکیب اصلی را به دست نیاورده. 4 بازی دیگر نیم فصل تمام می شود. این پرسپولیس بازیکنان باکیفیت و خوبی دارد اما به این شکل کار کند کار سخت می شود و امیدوارم تغییراتی داشته باشد. نوع بازی کردن و نوع انتخاب بازیکن و جابجایی زیاد همه اشکالات تیم کالدرون است. استفاده از بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی باعث می شود که تیم نتواند روان بازی کند. مطمئنا این باعث سردرگمی و احتیاط بازیکن می شود. این گره‌ها در نهایت باعث بازی بی کیفیت تیم می شود. صادقانه و بهتر باید به بازیکن کمک کنید و درصد کارایی بازیکن را بالا ببرید.

تهدید نشدم اما باز عذرخواهی می‌کنم

بخش پایانی صحبت‌های حمید درخشان بار دیگر به عذرخواهی او از مردم انزلی و هواداران ملوان و خانواده قایقران اختصاص داشت و او با اعلام اینکه بعد از انتشار این ویدئوها تهدیدی نشده ولی صادقانه عذرخواهی می‌کند، گفت: خیلی خوشحالم که این تریبون را داشتم تا بتوانم صادقانه بار دیگر از مردم خوب انزلی و خانواده قایقران عذرخواهی کنم و بگویم که این بحث به شکلی که مطرح شده از سوی من نبوده و هیچ گاه چنین جسارتی نمی‌کنم. من هیچ تهدیدی هم نشدم و هیچ وقت وارد حواشی نمی‌شوم. یک سوتفاهم بود و امیدوارم مردم خوب انزلی و گیلان و خانواده قایقران مرا ببخشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: