به گزارش خانه فوتبال، تیم‌های ایرانی از برنامه‌ریزی سازمان لیگ در دوران شیوع کرونا در ایران کلافه شده‌اند و حرف‌شان به گوش شنوایی در این سازمان نمی‌رسد. پس از لغو برگزاری مسابقات در هفته بیست و دوم، این سازمان مجددا در صدد برگزاری لیگ برتر است.

در حالی که در کشورهای مختلف درگیر با ویروس مهلک کرونا، همه بخش‌های مختلف به حالت تعطیلی در آمده‌اند و مسابقات و رویدادهای ورزشی هم برگزار نمی‌شود، فوتبال ایران دیرتر از هر بخش دیگری تعطیل شد تا بازیکنان با ماندن در خانه از نظر بهداشتی و روانی در امان باشند.

سازمان‌های جهانی و حتی وزارت بهداشت هم در ایران به همه توصیه می‌کند تا جای ممکن کسی از خانه خارج نشود اما بعد از لغو یک هفته مسابقات، سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ می‌گوید تیم‌ها تمرینات خود را تعطیل نکنند چرا که بازه تعطیلات مشخص نیست و فعلا فقط هفته بیست و دوم لغو شده است.

با این وجود برخی از تیم‌ها گلایه کردند که به علت برنامه‌ریزی نه چندان دقیق در این دوران از سوی سازمان لیگ، نتوانستند به بازیکنان خود اعلام کنند که در خانه بمانند و تمرینات خود را از همان جا انجام دهند.

به همین دلیل هم سرپرست کمیته مسابقات مجددا اعلام کرده که خبری از تعطیلی رقابت‌ها تا پایان سال نیست و فعلا هفته بیست و دوم برگزار نشده و سازمان لیگ در تلاش است ادامه لیگ برتر تا دسته سوم فوتبال را برگزار کند.

* نگرانی تیم‌ها از تلاش سازمان لیگ برای برگزار مسابقات

تقریبا همه پزشکان بر این باور هستند که هنوز کرونا مهار نشده و روند صعودی این ویروس در ایران ادامه دارد چرا که هم‌چنان برخی اهمیت رعایت مسائل بهداشتی در شرایط کنونی را به شوخی گرفته‌اند و معتقدند می‌توان با برگزاری لیگ به قیمت تهدید جان تیم‌ها و عوامل برگزاری مسابقه، فوتبال را پیش برد؛ فوتبالی که در بالاترین سطح خود که لیگ برتر باشد، با نواقص بسیار مهمی دست و پنجه نرم می‌کند، قطعا این مشکلات در لیگ دسته یک، دو و سه به مراتب بحرانی‌تر است.

به جز تیم‌های لیگ برتر، تیم‌های لیگ یکی بارها اعلام کرده‌اند که بازیکنانی در تیم‌های خود دارند که مشکوک به بیماری کرونا هستند و چه بسا ناقل بیماری شوند اما گوش بدهکاری در سازمان لیگ حضور ندارد که اکنون در تلاش برای برگزاری مسابقات هستند.

پافشاری برای برگزاری لیگ برتر و جلوگیری از به تعویق افتادن مسابقات در حالی است که مشاور پزشکی ورزشی کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال هم بر این باور است که برگزاری هر یک مسابقه با بیش ۳۰۰ نفر مسوول اجرایی از بازیکن تا تدارکات می‌تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد.

با این وجود همچنان سازمان لیگ اعلام کرده در جلسات بعد ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه برگزاری لیگ برتر مطرح خواهد شد. باید دید سازمان لیگ چه زمانی این ویروس را به رسمیت می‌شناسد و اهمیت مبارزه با آن را به برگزاری مسابقات ترجیح می‌دهد!

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: