به گزارش خانه فوتبال، نوزدهم اردیبهشت سال ۷۸ ساعاتی پس از شکست عجیب و غریب استقلال مقابل سایپا با حساب ۴ بر ۳، حکم برکناری ناصر حجازی از سرمربیگری این تیم توسط علی فتح‌الله زاده صادر شد و از فردای آن روز اسطوره استقلال دیگر جایی در جمع آبی‌پوشان پایتخت نداشت. شکستی بسیار بحث‌برانگیز که هنوز هم عده‌ای از هواداران استقلال معتقدند چند نفر از بازیکنان آن مقطع این تیم در رقم خوردن آن نقش مؤثری داشتند! ادعایی که خود مرحوم حجازی نیز بر آن تأکید می‌کرد.

ادعای خیانت

شش روز پس از آن اتفاقات، ناصرخان در گفتگو با یک رادیوی خارجی ضمن تشریح اتفاقات رخ داده در جدال مقابل سایپا، ادعای بسیار بزرگی را مطرح کرده و گفت: «من همه بازیکنان استقلال را متهم نمی‌کنم. تعدادی از شاگردانم واقعاً با جان و دل برایم بازی کردند و برخی از آن‌ها هم اشتباهاتی داخل زمین داشتند که ناشی از خستگی و سهوی بود، اما صراحتاً می‌گویم بعضی از بازیکنان استقلال در مسابقه با سایپا به من خیانت کردند. آن‌ها تعمداً کم‌فروشی کردند تا تیم شکست بخورد و من برکنار شوم.»

۲۱ سال بعد

امروز دقیقاً ۲۱ سال از مصاحبه تاریخی ناصر حجازی گذشته است و افسوس که خود ناصرخان زنده نیست تا در این رابطه با هم گپ بزنیم ولی برخی کارشناسان همچنان بر مشکوک بودن اتفاقات جدال استقلال - سایپا تأکید دارند و البته کاملاً واضح است که حجازی در واقع به جرم نایب‌قهرمان کردن استقلال در آسیا برکنار شد و ناکامی مقابل سایپا فقط عاملی بود تا بهانه‌ای برای اخراج او فراهم شود.

 

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: