از جمله دغدغه‌های هواداران استقلال در فصلی که به سختی تمام شد و به سختی در حال آغاز شدن است جذب یکی از بازیکنان تیم پرسپولیس بود؛ محمد نادری که با دمیدن مدیران باشگاه استقلال در شیپور پیروزی فصل نقل و انتقالات به این تیم پیوست و از همان روزهای اول به جای خوشحال کردن طرفداران این تیم موجبات نگرانی و دلواپسی‌شان را رقم زد. 

نادری: خودم قسطم را می‌دهم!

وقتی نادری با استقلال قرارداد امضا کرد مشخص شد علاوه بر محمدرشید مظاهری، بابک مرادی، مهدی مهدی‌پور و بقیه نفراتی که با اما و اگر از تیم‌های قبلی‌شان جدا شده و به این تیم پیوستند نادری هم بدون اجازه باشگاه کورتریک بلژیک با استقلالی‌ها وارد مذاکره شده است. همین بود که باشگاه بلژیکی اعتراضش به این موضوع را در قالب تهدید به شکایت مطرح کرد اما نادری اعلام کرد که خودم پول رضایتنامه‌ام را قسطی می‌دهم. 

استقلال قسط اول را داد

پیرو این ماجرا باشگاه استقلال تحت فشار شدید هوادارانش قرار گرفت. آنها که دیگر تاب تحمل این همه بی‌توجهی به اصول اولیه یارگیری را نداشتند باشگاه را متهم کردند که کسی در این مجموعه کاربلد نیست و وزارت ورزش باید مدیرانی کاردان را برای این مجموعه در رأس کار بگمارد. این شد که روز پنج‌شنبه گذشته باشگاه استقلال در اقدامی قابل اعتنا قسط اول باشگاه برای به خدمت‌گیری قرضی محمد نادری را به حساب کورتریک واریز کرد. در حالی که نادری گفته بود خودش این کار را می‌کند. 

پول قسط را از طلب نادری کم می‌کنند

خدا می‌داند قرارداد محمد نادری با استقلال چقدر است که حاضر شده مبلغ رضایتنامه‌اش از پول قراردادش کسر شود و باز هم این جابه‌جایی برای او صرفه مالی داشته چون یکی از افراد مطلع در باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت مبلغ ۵۲ هزار و ۶۳۲ یورو به حساب باشگاه بلژیکی واریز شده که با احتساب قیمت یورو در روز پنج‌شنبه یک میلیارد و ۷۸۹ میلیون و ۸۸هزار تومان می‌شود. مبلغی که نادری پذیرفته از قراردادش کسر شود. 

دو قسط دیگر مانده

طبق اعلام یکی از مسئولان باشگاه استقلال این مجموعه باید حدود ۱۵۰ هزار یورو بابت رضایتنامه نادری به حساب کورتریک واریز کند که دو قسط بعدی را در ماه‌های آتی پرداخت خواهند کرد. در این صورت اگر باز هم قرار باشد این مبالغ از قرارداد نادری کسر شود جمعاً رقمی حدود ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از کل قرارداد این بازیکن هزینه رضایتنامه‌اش می‌شود و قطعاً باید با رقمی به استقلال پیوسته باشد که باقیمانده طلبش از این باشگاه حدود ۳ تا ۴ میلیارد تومان باشد تا ارزش جابه‌جایی از پرسپولیس به استقلال را برایش داشته باشد!

مدیران استقلال باز هم خواب ماندند؟

قطعاً افرادی که در باشگاه رأس کار هستند پیش از همه در جریان موضوع پرداخت شدن طلب شفر بوده‌اند. در این صورت چطور کسی نبوده برای این منظور در ارسال نامه برای فیفا ۲۴ ساعت زودتر اقدام کند که پروسه باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی به تعطیلی آخر هفته شنبه و یک‌شنبه اروپا نخورد؟! حالا که پول نادری هم به حساب باشگاهش واریز شده و زکی‌پور به گل‌گهر رفته و میلیچ گفته ۵۰ درصد آمادگی‌اش را دارد چرا باز هم این ماجرا باید شامل مرور زمان شود؟ یعنی یک مدیر آگاه به مراحل اداری در اروپا نبوده که بداند از زمان ارسال نامه به فیفا تا رسیدگی به موضوع نامه (باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی) ۴۸ ساعت زمان لازم است؟ که برای این منظور به جای پنج‌شنبه، یک روز زودتر اقدام می‌کردند!

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: