پایگاه خبری خانه فوتبال:

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران گفت: روز دوشنبه به دلیل ساخت واکسن کرونا بازار جهانی طلا واکنش مثبت نشان داد و قیمت انس جهانی طلا ارزان شد. از طرفی به دلیل افزایش قیمت دلار قیمت طلا در بازار‌های داخلی کمتر ارزان شد؛ این در حالی است که با توجه به کاهش چشم‌گیر قیمت انس جهانی قیمت طلا در بازار‌های داخلی نیز باید بیشتر از رقم فعلی ارزان می‌شد.

در این مورد دنیای اقتصاد نیز نوشت: با اینکه خبر موفقیت بودن آزمایش‌های واکسن کرونا یکی از بزرگ‌ترین عوامل پشتیبان قیمتی طلا را از بین برده است، اما فلز زرد حداقل در بازه زمانی میان‌مدت امید‌هایی برای حفظ ارزش خود و حتی افزایش قیمت دارد. بازدهی منفی اوراق قرضه آمریکا و همچنین چشم‌انداز حفظ سیاست‌های انبساطی توسط فدرال رزرو دو عامل مهمی هستند که همچنان از قیمت طلا حمایت می‌کنند.

قیمت طلا

با اینکه خبر خوش توفیق واکسن میل به ریسک‌پذیری در بازار‌ها را علیه پناه‌گاه‌های امن مانند طلا و به سود بازار‌های پر ریسک مانند بورس گردانده است، اما این نکته را باید در نظر داشت که افزایش مجدد تعداد بیماران کرونایی در کشور‌های مختلف همچنان هیچ مانعی جز محدودیت‌های اجتماعی در برابر خود نمی‌بیند و حداقل تا چند ماه آینده اقتصاد کشور‌ها همچنان با وقفه و موانع زیادی روبه‌رو است و به همین دلیل همچنان امیدواری برای اقدامات انبساطی بیشتر توسط بانک‌های مرکزی وجود دارد.

از سوی دیگر با توجه به خبر دیروز و احتمال افزایش فعالیت‌های اقتصادی برخی از کارشناسان بر این باورند که افزایش فعالیت‌ها می‌تواند سبب افزایش انتظارات تورمی شود و از آن جایی که طلا همواره در شرایط تورمی، به عنوان پوشش‌دهنده ریسک عمل می‌کند، این عامل نیز یکی دیگر از امیدواری‌های فلز زرد است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: