روز گذشته در گزارشی پیرامون آخرین وضعیت رضا قوچان‌نژاد اطلاعات کاملی از شروع مذاکرات و ادامه یافتن پیشنهادات پرسپولیس نوشتیم. با این حال، اتفاقات دیگری هم رقم خورده که در نوع خود جالب به نظر می‌رسد؛ هر چند خبرهای خوبی برای هواداران پرسپولیس در پی ندارد. 

زووله کنار نمی‌آید 

گویا پرسپولیسی‌ها در گام اول مذاکرات با قوچان‌نژاد، رقم ۶۰۰ هزار دلار را شنیده بودند و تلاش می‌کردند تا با گرفتن تخفیف از این بازیکن و همچنین باشگاه زووله هلند کار را با چیزی حدود ۴۰۰ هزار دلار تمام کنند اما برای رسیدن به این خواسته، کمی دیر شده بود زیرا باشگاه زووله، زمانی برای انتخاب جانشین برای گوچی ندارد و آنها وقتی موضوع پیشنهاد پرسپولیس را شنیدند، اعلام کردند راضی به هیچ مدلی از توافق با باشگاه ایرانی نیستند.

این در حالی است که پرسپولیسی‌ها علاقه داشتند خیلی زود کار را تمام کنند اما با توجه به اینکه رقابت‌های لیگ‌های اروپایی به شرایط حساس‌تری رسیده و به خصوص باشگاه زووله در این فصل قصد دارد با رقمی کمتر از سال‌های قبل تیمداری کند تا دوران کرونا را پشت ‌سر بگذارد، حاضر نیست مهاجم ایرانی خود را از دست بدهد.

مشکل دوم، پول است 

در وهله دوم، مشکل هر دو طرف پول بود. شاید در پنجره تابستانی نقل و انتقالات، مدیران زووله حاضر می‌شدند رضایت مهاجم ایرانی خود را با رقمی نزدیک به ۲۵۰ هزار دلار هم صادر کنند اما حالا که از پیشنهاد به رضا بو برده‌اند، به کمتر از ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار برای رضایتنامه تن نمی‌دهند. از سوی دیگر، به ادعای ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس، حساب سرخپوشان خالی است و چیزی حدود ۷ میلیون تومان در آن دیده می‌شود! با این حساب، مشکل دوم هر دو طرف، پول است. 

خیلی دیر شده! 

با این حال سرخپوشان ناامید نشدند و در تماس با مدیر برنامه‌های قوچان‌نژاد، مذاکرات را ادامه دادند. اگر خاطرتان باشد، در شماره روز گذشته نیز گوچی به خبرنگار ما گفت همه چیز در مورد پیشنهاد پرسپولیس را به مدیر برنامه‌هایش سپرده است.

شنیدیم در حالی که شخص جعفر سمیعی که آستین‌ها را بالا زده و به خصوص در بحث نقل و انتقالات، حساسیت بیشتری نسبت به روزهای نخست حضورش نشان می‌دهد، پیگیر ماجراست اما فاضلی مدیر برنامه‌های گوچی در پیامی به نزدیکان پرسپولیس گفته برای این انتقال، خیلی دیر شده و بهتر است در پنجره زمستانی به دنبال جذب این بازیکن باشند چون در حال حاضر، باشگاه زووله به هیچ عنوان راضی به جدایی قوچان‌نژاد نمی‌شود. این خبرها، باعث نگرانی و دلسردی مدیران باشگاه هم بود. 

گزینه‌های بعدی کجا هستند؟ 

با این حال، یکی از نزدیکان پرسپولیس به ما گفت: «قوچان‌نژاد می‌توانست به لحاظ شخصیتی و فنی بار تیم ما را بالا ببرد ولی در این شرایط، نمی‌دانیم باید دقیقاً چه‌کار کنیم. فعلاً منتظر هستیم تا پاسخ نهایی گوچی و مدیر برنامه‌هایش را دریافت کنیم اما بعید می‌دانم با این شرایط، امیدی برای جذب رضا داشته باشیم.

از طرف دیگر، می‌گویند دنبال رضا شکاری یا مهدی مهدی‌خانی برای خط حمله هستیم که باید بگویم شکاری حتی در بین گزینه‌های یحیی گل‌محمدی هم نبود و مهدی‌خانی هم قرار است به یک تیم شهرستانی برود زیرا آن باشگاه، حتی رقم رضایتنامه‌اش را هم پرداخت کرده و به زودی معارفه می‌شود!»

منبع: خبر ورزشی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: