پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت دلار در سال 1400 با نوسانات زیادی روبه رو شد. قیمت دلار تا قبل از انتخابات به 32 هزارتومان هم رسید. قیمت دلار با پیش رفتن مذاکرات وین روند کاهشی به خود گرفت. قیمت دلار در هفته گذشته افزایش شد. در هفته‌های اخیر انتظارات تورمی در حال بازی با قیمت دلار بوده است

قیمت دلار امروز 9 تیر

دلار در بازار متشکل، امروز به ۲۷,۵۷۷ (بیست و هفت هزار و پانصد و هفتاد و هفت ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۰۴ درصدی داشته است.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار متشکل

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۷,۵۷۷ ۱۲ ۰.۰۴ 11:25
۲۷,۵۶۵ -۱۰.۰۰ -۰.۰۴ روز قبل
۲۷,۵۷۵ -۵.۰۰ -۰.۰۲ ۲ روز پیش

در روزهای اخیر با باز شدن قفل مذاکرات برجام،  قیمت دلار  با سر به زمین خورده است. نرخ دلار دیروز تقریبا 1 هزار و 200 تومان از نرخ روز یکشنبه ارزان تر معامله شد.

قفل مذاکرات برجام  باز شد؟ 

بیش از سه ماه از توقف مذاکرات هسته ای در وین می گذرد  و حال قرار است ادامه مذاکرات در دوحه برگزار شود. خبرگزاری دولت (ایرنا) نوشت: یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه در مورد زمان و مکان مذاکرات گفت: مذاکرات به منظور لغو تحریم‌ها  امروز در دوحه با حضور تیم مذاکره کننده کشورمان برگزار می‌شود.

 گفته می شود  «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به قطر رسیده است. رویترز  به نقل از یک مقام ایرانی مدعی شد که «علی باقری» مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران هم «برای گفت‌وگو ۲۸ و ۲۹ ژوئن (هفتم و هشتم تیر) در دوحه خواهد بود»

آماده باش در بازار ارز 

در شرایط کنونی معامله گران در انتظار اخبار جدید هستند و بازار  ارز به حالت آماده باش در آماده است. عده ای از معامله گران معتقدند مذاکرات جدید طولانی نخواهد بود و به زودی با انتشار نتایج آن ، تکلیف بازار ارز  مشخص خواهد شد.بنابراین معامله گران دلار  ترجیح می دهند  فعلا صبر کنند و با احتیاط در بازار قدم بردارند. 

قیمت دلار امروز 7 تیر 1401

دلار در صرافی ملی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۶ تومان کاهش، ۲۷,۷۰۶ تومان نرخ گذاری شد.دلار در بازار متشکل با کاهش ۰.۰۳ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۷,۵۷۰ تومان معامله شد.دلار در سامانه سنا با کاهش ۰.۱۵ درصدی نسبت به ۴۳ روز پیش، ۲۵,۶۴۱ تومان معامله شد.دلار کانادا در بازار ۴۲ روز پیش نسبت به ۴۳ روز پیش، با ۲۳۳ تومان افزایش، ۲۳,۸۲۷ تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت دلار در بازارهای مختلف
  قیمت بروزرسانی
دلار در صرافی ملی 27,706.00 تومان 11:25
دلار در بازار متشکل 27,570.00 تومان 11:22
دلار در سامانه سنا 25,641.00 تومان ۴۲ روز پیش
دلار کانادا 23,827.00 تومان ۴۲ روز پیش

قیمت دلار در صرافی ملی امروز 7 تیر 1401

امروز دلار در صرافی ملی مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که دلار در صرافی ملی که روز قبل تا ۲۷,۷۱۲ (بیست و هفت هزار و هفتصد و دوازده ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ مصادف با ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۰۲ درصدی به ۲۷,۷۰۶ (بیست و هفت هزار و هفتصد و شش ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در صرافی ملی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۷,۷۰۶ -۶.۰۰ -۰.۰۳ 11:25
۲۷,۷۱۲ -۵.۰۰ -۰.۰۲ روز قبل
۲۷,۷۱۷ ۱۰ ۰.۰۳ ۲ روز پیش

قیمت دلار در بازار متشکل امروز سه شنبه 7 تیر 1401

امروز دلار در بازار متشکل مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که دلار در بازار متشکل که روز قبل تا ۲۷,۵۸۰ (بیست و هفت هزار و پانصد و هشتاد ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ مصادف با ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۰۳ درصدی به ۲۷,۵۷۰ (بیست و هفت هزار و پانصد و هفتاد ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار متشکل
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۷,۵۷۰ -۱۰.۰۰ -۰.۰۴ 11:22
۲۷,۵۸۰ -۲۰.۰۰ -۰.۰۸ روز قبل
۲۷,۶۰۰ ۱۰ ۰.۰۳ ۲ روز پیش

قیمت دلار در سامانه سنا

۴۲ روز پیش دلار در سامانه سنا برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در سامانه سنا که ۴۳ روز پیش تا ۲۵,۶۸۲ (بیست و پنج هزار و ششصد و هشتاد و دو ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ مصادف با ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۱۵ درصدی به ۲۵,۶۴۱ (بیست و پنج هزار و ششصد و چهل و یک ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در سامانه سنا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۵,۶۴۱ -۴۱.۰۰ -۰.۱۶ ۴۲ روز پیش
۲۵,۶۸۲ ۵۵ ۰.۲۱ ۴۳ روز پیش
۲۵,۶۲۷ -۵۵.۰۰ -۰.۲۲ ۴۴ روز پیش

قیمت دلار کانادا امروز 7 تیر

۴۲ روز پیش دلار کانادا مانند ۴۳ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار کانادا که ۴۳ روز پیش تا ۲۳,۵۹۴ (بیست و سه هزار و پانصد و نود و چهار ) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ مصادف با ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۹۷ درصدی به ۲۳,۸۲۷ (بیست و سه هزار و هشتصد و بیست و هفت ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار کانادا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۳,۸۲۷ ۲۳۳ ۰.۹۷ ۴۲ روز پیش
۲۳,۵۹۴ ۱۰۱ ۰.۴۲ ۴۳ روز پیش
۲۳,۴۹۳ ۳۰۲ ۱.۲۸ ۴۴ روز پیش

ریزش سنگین قیمت ها در راه است؟

همزمان با کاهش قیمت ها در بازار ارز، قیمت دلار توافقی در بازار متشکل ارزی وارد کانال ۲۸ هزار تومان شده است.

با افزایش عرضه ارز از سوی صادرکنندگان در بازار متشکل ارزی، قیمت خرید و فروش ارز توافقی از صبح امروز وارد کانال 28 هزار تومان شده است.

این درحالی است که قیمت دلار در بازار آزاد نیز هم اکنون حدود 30 هزار تومان، است؛ فعالان بازار ارز پیش از این بارها گفته بودند احتمال کاهش بیشتر قیمت ها در روزهای آینده وجود دارد.

صراف های عضو بازار متشکل ارزی می گویند: خرید و فروش در بازار به تعادل رسیده است؛ عرضه های ارز نیز بالاست و به تقاضاها پاسخ داده می شود. از صبح امروز میزان عرضه بیشتر از تقاضا بوده است.

فعالان بازار می گویند: اقدامات مثبت بانک مرکزی در بازار ارز و افزایش عرضه ارز از سوی صادرکنندگان در بازار موجب شد تا مدار قیمتی در این بازار نزولی شود؛ ضمن اینکه خبرهای مثبت از مذاکرات هسته ای و آغاز مجدد رفت و آمدهای سیاسی این خبر را در بازار مخابره کرده که احتمال کاهش بیشتر قیمت ها در روزهای آینده وجود دارد.

برهمین اساس نیز بر تعداد فروشنده های ارز در بازار افزوده شده است؛ صراف ها می گویند قیمت دلار در صرافی های مجاز بین 29 هزار تا 30 هزار تومان در نوسان است؛ نکته مهم در بازار این است که قیمت دلار در بین دلال های حاشیه خیابان فردوسی نیز در کانال 30 هزار تومان قرار دارد.

گزارش های میدانی از فردوسی همچنین نشان میدهد که اکثر صراف ها فروشنده هستند و فعلاً میل به خرید ارز وجود ندارد چراکه به اعتقاد فعالان بازار ارز، قیمت ها در آینده نزدیک بازهم کاهش خواهد یافت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: