پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت دلار در سال 1400 با نوسانات زیادی روبه رو شد. قیمت دلار تا قبل از انتخابات به 32 هزارتومان هم رسید. قیمت دلار با پیش رفتن مذاکرات وین روند کاهشی به خود گرفت. قیمت دلار در هفته گذشته افزایشی شد. در هفته‌های اخیر انتظارات تورمی در حال بازی با قیمت دلار بوده است

قیمت ارز، دلار و یورو امروز 19 مرداد 1401

قیمت دلار امروز چهارشنبه 19 مرداد 1401

دلار در بازار آزاد در بازار روز قبل نسبت به ۴ روز پیش، با ۱۶۰ تومان افزایش، ۳۱,۷۴۰ تومان نرخ گذاری شد.دلار در صرافی ملی در بازار روز قبل نسبت به ۴ روز پیش، با ۱۹ تومان افزایش، ۲۷,۹۶۱ تومان نرخ گذاری شد.دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۰۹ درصدی نسبت به ۴ روز پیش، ۲۷,۸۳۴ تومان معامله شد.دلار در سامانه سنا با کاهش ۲.۱۹ درصدی نسبت به ۴ روز پیش، ۲۷,۹۶۱ تومان معامله شد.دلار کانادا در بازار روز قبل نسبت به ۴ روز پیش، با ۲۵۷ تومان افزایش، ۲۴,۶۷۷ تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت دلار در بازارهای مختلف
  قیمت بروزرسانی
دلار در بازار آزاد 31,740.00 تومان روز قبل
دلار در صرافی ملی 27,961.00 تومان روز قبل
دلار در بازار متشکل 27,834.00 تومان روز قبل
دلار در سامانه سنا 27,961.00 تومان روز قبل
دلار کانادا 24,677.00 تومان روز قبل

قیمت دلار در بازار آزاد امروز 19 مرداد 1401

روز قبل دلار در بازار آزاد مانند ۴ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در بازار آزاد که ۴ روز پیش تا ۳۱,۵۸۰ (سی و یک هزار و پانصد و هشتاد ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۰ آگوست ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۵ درصدی به ۳۱,۷۴۰ (سی و یک هزار و هفتصد و چهل ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار آزاد
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۳۱,۷۴۰ ۱۶۰ ۰.۵ روز قبل
۳۱,۵۸۰ ۳۶۰ ۱.۱۳ ۴ روز پیش
۳۱,۲۲۰ ۵۰ ۰.۱۶ ۶ روز پیش

قیمت دلار در صرافی ملی امروز 19 مرداد

روز قبل دلار در صرافی ملی مانند ۴ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در صرافی ملی که ۴ روز پیش تا ۲۷,۹۴۲ (بیست و هفت هزار و نهصد و چهل و دو ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۰ آگوست ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۰۶ درصدی به ۲۷,۹۶۱ (بیست و هفت هزار و نهصد و شصت و یک ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در صرافی ملی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۷,۹۶۱ ۱۹ ۰.۰۶ روز قبل
۲۷,۹۴۲ ۶۰ ۰.۲۱ ۴ روز پیش
۲۷,۸۸۲ ۱۳۹ ۰.۴۹ ۳۲ روز پیش

قیمت دلار در بازار متشکل امروز

روز قبل دلار در بازار متشکل مانند ۴ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در بازار متشکل که ۴ روز پیش تا ۲۷,۸۰۸ (بیست و هفت هزار و هشتصد و هشت ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۰ آگوست ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۰۹ درصدی به ۲۷,۸۳۴ (بیست و هفت هزار و هشتصد و سی و چهار ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار متشکل
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۷,۸۳۴ ۲۶ ۰.۰۹ روز قبل
۲۷,۸۰۸ ۲۸ ۰.۱ ۴ روز پیش
۲۷,۷۸۰ -۱.۰۰ -۰.۰۱ ۶ روز پیش

قیمت دلار در سامانه سنا امروز چهارشنبه 19 مرداد

روز قبل دلار در سامانه سنا برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در سامانه سنا که ۴ روز پیش تا ۲۸,۵۷۴ (بیست و هشت هزار و پانصد و هفتاد و چهار ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۰ آگوست ۲۰۲۲ - با کاهش ۲.۱۹ درصدی به ۲۷,۹۶۱ (بیست و هفت هزار و نهصد و شصت و یک ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در سامانه سنا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۷,۹۶۱ -۶۱۳.۰۰ -۲.۲ روز قبل
۲۸,۵۷۴ ۲,۹۳۳ ۱۰.۲۶ ۴ روز پیش
۲۵,۶۴۱ -۴۱.۰۰ -۰.۱۶ ۸۵ روز پیش

قیمت دلار کانادا امروز 19 مرداد 1401

روز قبل دلار کانادا مانند ۴ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار کانادا که ۴ روز پیش تا ۲۴,۴۲۰ (بیست و چهار هزار و چهارصد و بیست ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ مصادف با ۱۰ آگوست ۲۰۲۲ - با رشد ۱.۰۴ درصدی به ۲۴,۶۷۷ (بیست و چهار هزار و ششصد و هفتاد و هفت ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار کانادا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۴,۶۷۷ ۲۵۷ ۱.۰۴ روز قبل
۲۴,۴۲۰ ۷۵ ۰.۳ ۴ روز پیش
۲۴,۳۴۵ ۱۰۱ ۰.۴۱ ۶ روز پیش

قیمت دلار

واکنش بازار ارز به اخبار برجامی/ دلار گیج شد!

سلطانی زاده؛ عضو شورای عالی کانون صرافان گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها از اثرات مثبت برجام بر بازار ارز، شاهد روند آرام در بازار هستیم. در شرایط فعلی فروشندگان نسبت به خریداران ارز پیشی گرفته‌اند. عرضه در بازار به جهت نگرانی از نتیجه برجام و کاهش احتمالی قیمت کاهش بیشتری داشت.

پیش‌بینی قیمت دلار

رویداد۲۴ چندین سال که بازار ارز ایران منتظر کوچک‌ترین سیگنال از مذاکرات برجامی است. اگر چه برخی از مهره‌های اصلی مذاکرات وین نسبت به توافق هسته‌ای خوش‌بین هستند اما اختلاف بر سر نتیجه نهایی بازار دلار را سر درگم کرد. دیپلمات‌های اتحادیه اروپا مدعی هستند که متن نهایی توافق هسته‌ای آماده است اما سیاست مردان ایرانی با رد این موضوع معتقدند که این متن همچنان نیازمند بررسی ایران است. در خصوص وضعیت بازار ارز کشور و سرنوشت قیمت دلار در روزهای آینده گفتگویی با یکی از اعضای شورای عالی کانون صرافان داشتیم. در ادامه همراه ما باشید.

فروشندگان بازار ارز فعال شدند

کامران سلطانی زاده؛ عضو شورای عالی کانون صرافان در گفتگو با گسترش نیوز گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها از اثرات مثبت برجام بر بازار ارز، شاهد روند آرام در بازار هستیم. در شرایط فعلی فروشندگان نسبت به خریداران ارز پیشی گرفته‌اند. عرضه در بازار به جهت نگرانی از نتیجه برجام و کاهش احتمالی قیمت کاهش بیشتری داشت.

سلطانی زاده اظهار کرد: در ماه‌های اخیر تلاطم افزایشی بیشتر بود و بازار نسبت به اخبار منفی، سیگنال مثبت نشان داده است. روند کاهش قیمت چشم‌گیر نبوده است. اگر نسبت بگیریم، حدود یک چهارم افزایش، کاهش قیمت را تجربه کرده‌ایم. اگر به میزان افزایش، کاهش قیمت داشتیم؛ قیمت دلار در کانال‌های پایین‌تر قرار می‌گرفت. اثر افزایش تلاطم‌ها بیش‌تر در بازار خودنمایی می‌کند.

وی ضمن اشاره به تأثیر کشورهای همسایه بر بازار ارز ایران گفت: ایران صادرات گسترده‌ای به عراق و افغانستان دارد و بازگشت ارز از این کشورها به صورت اسکناس است. می‌توانیم از کشورهای همسایه برای تأمین ارز حاصل از صادرات استفاده کنیم. در نتیجه کشورهای همسایه برای بازار ارز ایران اهمیت زیادی دارند. صرافی‌های ما در عراق و افغانستان بسیار پویا و فعال هستند. در نتیجه تأثیرات منفی را با جایگزینی راهکارهای مؤثر کنترل می‌کنند.

عضو شورای عالی کانون صرافان پیرامون استفاده از رمز ارزها در تجارت خاطرنشان کرد: متولی و مجری مباحث ارز در کشور بانک مرکزی است و اخبار رسمی پیرامون ارز دیجیتال باید از سمت بانک مرکزی مخابره شود. قانون نقش بانک مرکزی را مشخص کرده؛ مرجع تشخیص استفاده از هر نوع ارزی، بانک مرکزی است. مطمئناً در تصمیم  جدید ثبت سفارش با رمز ارز، بانک مرکزی به ‌عنوان متولی اصلی مباحث ارزی نظارت  داشته است.

وضعیت دلار در بازار ارز ایران

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، قیمت‌ دلار، در بازار آزاد افزایش داشت. از  ۳۱۶۰۰ شروع شد و به ۳۱۳۵۰ رسید. قیمت دلار نیمایی امروز با ۰،۰۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، به قیمت ۲۶۴۴۸ تومان رسیده است. قیمت دلار در سامانه متشکل ارزی نیز با ۰،۱۰ افزایش ۲۷۸۳۴ تومان شد. همچنین در بازارهای همسایه نرخ دلار، محرکی برای صعود ارز امریکا در تهران شد. قیمت دلار در بازار بیش از ۴۰۰ تومان افزایش را تجربه کرد و به مرز مقاومتی جدید نزدیک شد. در بازار سلیمانیه نیز نرخ دلار صعودی بود. در معاملات نقدی سلیمانیه تقریباً ۳۰۰ تومان افزایش قیمت را شاهد بودیم.

منبع: گسترش نیوز

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: