پیرمرد ۷۰ ساله تهرانی که با حرکات روپایی توجه رسانه‌های داخلی و خارجی را به خود جلب کرده بود، چشم از جهان فرو بست.
به گزارش شهرآرانیوز، بار‌ها شاهد بودیم که صفحات اجتماعی رسانه‌های خارجی، حرکات خاص یا تکنیکی از فوتبالیست‌ها، نوجوانان و جوانان ایرانی را منتشر کنند، اما هفته گذشته انتشار ویدئوی شگفت‌انگیز از یک پیرمرد تهرانی که در حال روپایی‌زدن بود، موجب شد تا یک کلیپ دیگر از ایران به‌سرعت در فضای مجازی خارجی بازنشر شود. ماجرا از این قرار است که یک جوان برنامه‌نویس تهرانی که به عکاسی و فیلم‌برداری هم علاقه‌مند است، روز جمعه ۲ هفته قبل به پارک قصر تهران می‌رود و با صحنه عجیبی از حرکات نمایشی یک پیرمرد مواجه می‌شود.
پیرمرد حدود هفتادساله‌ای با تی‌شرت خاکستری‌رنگ، شلوار پارچه‌ای قهوه‌ای و کفشی که ورزشی نبود، با یک توپ چهل‌تیکه قدیمی که انگار آن را از گذشته تاکنون همراه خود دارد، از مقابل این جوان رد می‌شود و او وقتی می‌بینید این پیرمرد در تمام قسمت‌های پارک قصر تهران مشغول روپایی‌زدن است، مشغول به تصویربرداری از او می‌شود.
جدا از اینکه پیرمرد بدون وقفه و استراحت و حتی اشتباه با هر دو پا روپایی می‌زد، با هم‌سن‌و‌سال‌های خود هم در حین کارش صحبت و احوال‌پرسی می‌کرد که این اتفاق نیز در نوع خود شگفت‌انگیز بود. جوانی که از این پیرمرد تصویر گرفته بود، پس از گذشت کمتر از یک هفته آن را برای صفحه اینستاگرامی مشهور ۴۳۳ که حرکات جالب و عجیب فوتبالی را انتشار می‌دهد، ارسال می‌کند و این صفحه نیز با گذشت کمتر از ۲۴ ساعت آن را بازنشر می‌دهد. این پست که نزدیک به ۳.۵‌میلیون بازدید خورد، چیزی حدود ۸‌هزار کامنت را نیز به خود دید.
صفحه اینستاگرامی‌۴۳۳ پس از منتشر‌کردن ویدئوی او، در بخش نظراتش هم برای کاربران نوشته که به احتمال فراوان این پیرمرد در گذشته فوتبالیست بوده و همچنین نیفتادن توپ روی زمین حتی برای یک‌بار هم تعجب این رسانه خارجی را به‌همراه داشته است. این اتفاق موجب شگفتی مردم ایران و تعجب رسانه‌های خارجی می‌شود و خبرنگاران رویترز، بی‌بی‌سی و دیلی‌میل به جوان فیلم‌بردار پیام می‌دهند و درخواست اطلاعات بیشتر از این پیرمرد را می‌کنند.
انتشار گسترده ویدئوی روپایی‌زدن پیرمرد تهرانی موجب می‌شود تا علاوه بر رسانه‌ها و صفحات مجازی مطرح خارجی، برنامه‌های ورزشی و غیر‌ورزشی داخلی ازجمله «فرمول‌یک» و «عصر جدید» نیز برای کسب اطلاعات بیشتر از این پیرمرد و ویدئو‌های بیشتر سراغ جوانی که از او تصویر گرفته بود، بروند. فیلم‌بردار این ویدئو در اوایل هفته گذشته به‌همراه عوامل برنامه فرمول‌یک مجددا به پارک قصر تهران می‌روند تا دوباره صحنه روپایی‌زدن پیرمردی را که گفته می‌شد ده‌ها سال است در این پارک روپایی می‌زند، ببینند. اما آن‌ها پس از حضور در پارک قصر و پرس‌وجو از افرادی که در آنجا بودند، در اتفاقی غیرمنتظره متوجه می‌شوند که پیرمرد سرحال تهرانی که سراسر پارک قصر را با توپ چهل‌تیکه روپایی می‌زد، تنها ۲ روز پس از انتشار ویدئو در صفحه اینستاگرامی ۴۳۳ از دنیا می‌رود!

این پیرمرد که ساکن منطقه مجیدیه تهران بود و در پارک قصر تهران بین نوجوانان تا پیرمرد‌ها شناخته شده بود، پس از سال‌ها روپایی‌زدن که دیده نمی‌شد، به‌یک‌باره و پس از جهانی‌شدنش چشم از جهان فرو بست و نتوانست هنر خود را به نمایش بگذارد.

پیرمرد روپایی‌زن تهرانی که هم‌نام و هم‌فامیلی «رضا عنایتی»، آقای گل سابق فوتبال ایران بود، ۲ روز پس از جهانی‌شدن از دنیا می‌رود؛ ولی اتفاق ناراحت‌کننده برای افرادی که او را می‌شناختند، این بود که رسانه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی پس از متوجه‌شدن مرگ او، دیگر به این موضوع نپرداختند و این پرونده را بسته‌اند. بدون‌شک در تهران و سراسر ایران، پیرمرد‌های زیادی مثل رضا عنایتیِ محله مجیدیه هستند که هنر و توانایی‌های آن‌ها دیده نمی‌شود و نیاز است مثل جوانی که اتفاقی از این پیرمرد فیلم گرفت، تصویری از آن‌ها منتشر شود و همین موضوع شاید در زندگی‌شان تغییر ایجاد کند. عنایتی شاید این‌بار فرصت چندانی نداشت تا از موقعیت به‌وجود‌آمده استفاده کند، اما مطمئنا اگر این اتفاق کمی زودتر برای او افتاده بود، پیرمرد محله مجیدیه، چند صباح آخر عمرش را حداقل با روحیه بهتری زندگی می‌کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: