پایگاه خبری خانه فوتبال:

روند کاهشی قیمت دلار ادامه‌دار است به طوری‌که امروز دلار با 500 تومان کاهش نسبت به دیروز با قیمت 25 هزار و 900 تومان معامله شد. این کاهش قیمت دلار دوباره قیمت طلا را در بازارهای داخلی ارزان کرد.

با خبرساز شدن تولید دومین نسخه واکسن کرونا قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهش یافت. امروز انس جهانی با 14 دلار کاهش با قیمت یک هزار و 872 در بازارهای بین‌المللی معامله شد.

قیمت طلا

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران؛ کاهش قیمت دلار، انس جهانی و کاهش چشم‌گیر تقاضا باعث شد قیمت طلا در بازارهای ایران دوباره ارزان شود. پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت طلا تا فردا تداوم داشته باشد.

نادر بذرافشان معتقد است: علت کاهش پی در پی انس جهانی طلا خبر تولید انبوه واکسن کروناست. با خبرساز شدن دومین نسخه واکسن کرونا قیمت طلا در بازارهای جهانی عملا روند نزولی گرفته است.

طی دو روز گذشته هم ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا در پیش‌بینی گفته بود:« کاهشی قیمت دلار ادامه‌دار باشد، قیمت طلا هم ارزان‌تر شود.»

دبیر اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: تقاضا برای خرید مصنوعات طلا تا حدودی به صفر رسیده است. همچنین در بازار سکه و طلای آب شده نیز خریداری وجود ندارد. چنانچه واکسن کرونا در تمام جهان توزیع شود روند کاهش قیمت طلا بیشتر خواهد شد و همین موضوع بر اوضاع اقتصادی تمام کشورها تاثیر خواهد گذاشت.

قیمت طلا

انواع سکه چقدر ارزان شدند؟

او در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار با 13 هزار تومان کاهش با نرخ یک میلیون و 121 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید نیز با کاهش 400 هزار تومانی نسبت به دیروز با قیمت 11 میلیون و 780 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با کاهش 200 هزارتومانی به قیمت شش میلیون و 200 هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه نیز با کاهش 200 هزار تومانی با قیمت چهار میلیون و 300 هزار تومان فروخته شد و قیمت سکه گرمی با 70 تومان کاهش با قیمت دو میلیون و 503 هزار تومان معامله شده است. همچنین سکه 800 هزار حباب دارد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: