پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت مرغ امروز نسبت به روز گذشته با اندکی افزایش مواجه شد. قیمت مرغ طی چند ماه گذشته همواره در مدار صعودی قرار دارد. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه افزایشی شد. قیمت مرغ در هفته های پیش همواره در نوسان بود. قیمت مرغ پس از افزایش نظارت نیز نتوانست متعدل شود.

قیمت مرغ امروز

 در این میان رئیس اتحادیه مرغداران اصفهان گفته است که برچسب پستی برای ساماندهی توزیع مرغ در بازار اصفهان و خارج از استان، در دستور کار قرار دارد و تا سه روز آینده اجرا می‌شود.

قیمت انواع مرغ در دوشنبه 5  مهر ۱۴۰۰ به شرح زیر است.

قیمت‌ها به تومان است :

نوع مرغ

قیمت(تومان)

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۴۳,۰۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۴۴,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۴۹,۵۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۴۹,۵۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۴۷,۰۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۴۲,۱۰۰

بال کبابی ساده - بدون نوک بال

۳۹,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۳۳,۴۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۳۷,۳۰۰

فیله مرغ

۶۴,۵۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۱۲,۹۰۰

شنیتسل بدون آرد

۵۱,۸۰۰

جوجه چینی

۶۳,۶۰۰

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۵۴,۷۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

۴۴,۰۰۰

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

۴۱,۰۰۰

مرغ کنتاکی

۴۰,۱۰۰

دل مرغ پاک کرده

۱۳,۲۰۰

جگر مرغ

۷,۵۰۰

سنگدان مرغ

۱۲,۹۰۰

پای مرغ

۷,۶۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۹۸,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۷۵,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۹۹,۵۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

۲۴,۹۰۰

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۲۸,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

۲۹,۰۰۰

تخم مرغ بسته بندی ۱۵ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۲۲,۵۰۰

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۲۸,۷۰۰

تخم مرغ بسته ۱۲ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۱۲,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۹ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۱۳,۷۰۰

تخم مرغ بسته ۶ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۹,۹۰۰

گرانی مرغ در راه است

محمد مهدی یعقوب‌زاده در خصوص وضعیت تولید مرغ در خراسان‌ رضوی اظهار کرد: در پنج ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ میزان جوجه ریزی در استان ۴۴ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۷۴۰ قطعه بوده است. این آمار در سال ۹۹، ۳۴ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۲۶ قطعه بوده که این ارقام نشان دهنده افزایش ۳۰.۴ درصدی جوجه‌ریزی در سطح استان و در سال جاری است.

وی ادامه داد: در پی همین افزایش جوجه‌ریزی در خراسان رضوی تولید گوشت مرغ نیز روند صعودی را طی کرد. میزان مرغ گرم تولید شده در استان از ابتدای سال تا کنون ۷۳ هزار و ۸۹۷ تن بوده است. میانگین تولید روزانه گوشت مرغ در خراسان رضوی در پنج ماه نخست امسال نیز ۵۰۰ تن بوده که از این مقدار به طور متوسط ۳۰۰ تن متعلق به مشهد است.

وی افزود: خراسان رضوی برای تامین گوشت مرغ در شهریور ماه هیچ مشکلی ندارد زیرا در تیر و مرداد ماه جوجه‌ریزی خوبی انجام شده اما هرچه جلوتر می‌رویم، از حجم جوجه‌ریزی کاسته می‌شود. متاسفانه از ابتدای شهریور ماه تا کنون میانگین آمار جوجه‌ریزی روزانه از ۳۰۰ به ۲۰۰ هزار قطعه رسیده و جوجه‌ریزی در شهریور ماه نسبت به تیر و مرداد امسال ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است. اگر وضعیت جوجه‌ریزی به همین منوال ادامه پیدا کند، در مهر ماه و آبان ماه با کمبود مرغ مواجه خواهیم شد.  

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به خرید بسته‌های حمایتی مرغ منجمد در سطح استان بیان کرد: مقدار تقاضایی که برای خرید بسته‌های حمایتی مرغ منجمد از جانب زنجیره‌های مختلف مطرح شد، ۸۵۰ تن است که از این میزان نزدیک به ۱۰۰ تن خریداری شده و در حال حمل به سردخانه‌های شرکت‌های پشتیبانی است. خرید بسته‌های حمایتی همچنان ادامه دارد و حتی امکان دارد که مرغ مادر به قیمت بیشتری خریداری شود.

یعقوب‌زاده همچنین در رابطه با چگونگی شرایط تامین نهاده‌ها عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت تامین، ارسال و حمل نهاده‌ها از بنادر جنوب بسیار نامطلوب است و سخت‌گیری‌هایی که در زمینه حمل‌ونقل در بنادر جنوب و گمرک اعمال می‌شود. همین موضوع کار را برای مرغداران و تولیدکنندگان بسیار دشوار کرده است. مشکلی که در تامین نهاده وجود دارد، در نهایت موجب می‌شود مرغدار نهاده‌های مورد نیاز خود را از جمله ذرت و... از بازار آزاد و با قیمت گران‌تر تهیه کند.

وی تصریح کرد: البته برای جلوگیری از کمبود مرغ و تامین جوجه در همین یک الی ۲ هفته اخیر اقدام به واردات ۳۰۰ هزار تخم مرغ نطفه دار در استان کرده‌ایم که به زودی توزیع خواهد شد. اگر واردات به صورت هفتگی صورت گیرد، می‌تواند تاثیر چشم‌گیری در کنترل بازار داشته باشد.  

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برای تامین نهاده‌ها نیز پیگیری‌های لازم صورت گرفته و حدود ۳۰۰۰ تن از ذخیره‌ استراتژیک شرکت‌های پشتیبانی به صورت علی‌الحساب دریافت شده که در حال توزیع است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: