نام کریستیانو رونالدو مترادف با سوابق درخشان اوست. این ستاره سال‌هاست فراتر از انتظارات ظاهر شده و عادی جلوه دادن درخشش‌هایی که دارد، برایش به یک تفریح تبدیل شده است. همیشه تشنه برای چالش‌های جدید است و اکنون خود را در سری A برای یوونتوس به چالش می‌کشد و حتی در سن ۳۵ سالگی بهترین بازیکن سرزمین چکمه است. مطمئناً او کمی سرعت خود را از دست داده اما با سایر توانایی‌هایش آن را جبران کرده است. باور نمی‌کنید؟ فقط به تعداد رکوردهایی که کریستیانو رونالدو تنها در سال ۲۰۲۰ شکسته است، نگاه کنید. 

مثبت ۵۰

پس از پیوستن به یوونتوس، در مصاحبه‌ای از کریستیانو رونالدو سؤال شد آیا دلتنگ لیونل مسی می‌شود یا خیر؟ گفت: «شاید او دلش برای من تنگ شود. من در انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال و تیم ملی بازی کردم. در حالی که او هنوز در اسپانیاست. شاید او بیشتر به من احتیاج داشته باشد. دوست دارم روزی به ایتالیا بیاید و اینجا بازی کند. برای من زندگی یک چالش است، من آن را دوست دارم و دوست دارم مردم را خوشحال کنم.» و دو فصل و نیم بعد، آنچه را که قصد انجامش را داشت انجام داد. کریس مرد اصلی آندره‌آ پیرلو در یوونتوس است و در بهترین فرم گلزنی خود قرار دارد. کریس اکنون به اولین بازیکنی تبدیل شده که در ۳ لیگ معتبر ایتالیا، اسپانیا و انگلیس مثبت ۵۰ گل به ثمر رسانده است. 

سریع‌ترین گلزن

وقتی کریستیانو ۳۳ ساله شد، صحبت‌های زیادی در مورد کیفیت این پرتغالی و اینکه آیا یوونتوس به درستی مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون یورو را برای بازیکنی که پا به سن گذاشته خرج کرده یا نه وجود داشت. اکنون اما رونالدو ما را در مورد توانایی‌های واقعی بدنی یک فوتبالیست متعجب کرده است. رونالدو که یک ماشین گلزنی است در این فصل حضور پر سر و صدایی در رقابت با زلاتان داشته است. او در این فصل از ۹ بازی در سری A موفق به زدن ۱۲ گل شده است. کریس در اولین فصل حضور خود در ایتالیا ۲۱ گل در سری A به ثمر رساند. او با ۳۱ گل از ۳۳ حضور در فصل گذشته توانست رکورد سریع‌ترین بازیکن برای رسیدن به ۵۰ گل در لیگ ایتالیا را بشکند. او این کار را در ۶۱ بازی انجام داد. 

مثبت ۳۰

بیشتر بازیکنان اگر در طول یک فصل حضور در لیگ ۳۰ گل به ثمر برسانند آن را یک موفقیت باورنکردنی می‌دانند. وقتی که در بالاترین سطح لیگ‌های اروپایی انجام می‌شود طبیعی است که باورنکردنی هم باشد. شما نه تنها باید چشم به هدف داشته باشید، بلکه باید تقریباً یک سال در مسیر خود ثابت قدم بمانید. فقط کریستیانو رونالدو است که هر دو را با مهارت تمام انجام می‌دهد. هر بازیکنی در طول فصل فراز و نشیب‌های خود را دارد و همین امر باعث شده این رکورد کریس خاص باشد. امسال کریستیانو رونالدو با تبدیل شدن به اولین بازیکنی که بیش از ۳۰ گل در یک فصل در ۳ لیگ مختلف اروپا به ثمر رسانده، رکورد جدیدی را ثبت کرد. او این کار را در لیگ برتر، لالیگا و اکنون در سری A انجام داده است. این یک نمونه بارز ارزش پول است. وقتی کریستیانو رونالدو را خریداری می‌کنید، هیچ قماری وجود ندارد، فقط ضمانت است که به سراغ‌تان می‌آید. 

۱۶ فصل دورقمی

به نظرتان وقتی کریس هر فصل ۳۰ گل نمی‌زند در عوض چه می‌کند؟ او هنوز هم با سرعتی باورنکردنی در حال پشت‌سر گذاشتن اهداف است. در فوتبال مهم نیست که چقدر بازیکن خوبی باشید یا مهارت شما چقدر به درد بخورد، آنچه مهم است این است که چقدر تلاش کنید تا بهترین خود باشید. امسال رونالدو به اولین بازیکنی تبدیل شد که در ۱۶ فصل متوالی با عددی دورقمی گلزنی می‌کند. با کریستیانو رونالدو در کنار تیم، هیچ وقت گل‌های شما کم نمی‌شود. نکته جالب توجه در اینجا این است که تا زمان پیوستن به یوونتوس او حتی به عنوان مهاجم نوک بازی نمی‌کرد. این یعنی او یکی از باثبات‌ترین و بهترین گلزنان تاریخ فوتبال بوده در حالی که گلزنی مسئولیت اصلی او نبوده است. 

۱۱ تایی

در نیمه دوم فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ کریستیانو رونالدو با رکورد گلزنی در ۱۱ بازی متوالی در سری A که توسط روی کاستا و گابریل باتیستوتا ثبت شده بود، برابر شد. او همچنین به اولین بازیکنی تبدیل شد که در ۱۱ مسابقه متوالی در سه جام مختلف گلزنی کرده است. او در ۱۱ بازی متوالی در لالیگا، لیگ قهرمانان و اکنون در سری A گلزنی کرده است. این یک موفقیت بزرگ برای اکثر بازیکنان است که رونالدو این کار را در ۳ جام مختلف انجام داده و ما در حال از دست دادن کلمات هستیم. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: