وکیل ایمان سلیمی، خبر تبرئه این بازیکن را تایید کرد. ساعاتی پیش خبر رسید در پرونده شکایت تراکتور از ایمان سلیمی، کمیته تعیین وضعیت حکم را به نفع او صادر کرده است.

در همین رابطه با وکیل ایمان سلیمی تماس گرفتیم. ناصر ارضی گفت: باشگاه تراکتور در شکایتی که به کمیته تعیین وضعیت ارائه کرده بود، دو خواسته داشت؛ یکی این که فسخ غیرقانونی بوده و دیگری این که ایمان سلیمی باید به جای یک میلیارد تومان، سه میلیارد و دویست میلیون تومان برای فسخ می‌پرداخت. در واقع همین ادعای تراکتور، تعارض خواسته داشت. اگر آن‌ها معتقد بودند فسخ غیر قانونی است، پس چرا غرامت بیشتر برای فسخ می‌خواستند. همین موضوع کار ما را برای دفاع از ایمان راحت کرده بود. به هرحال ایمان یک بند در قراردادش داشت که اگر از اروپا پیشنهاد داشته باشد، می‌تواند با پرداخت پول جدا شود. در این بند آمده بود اگر در پایان سال اول جدا شود، ۷۰ درصد پولی که گرفته را باید برگرداند، اگر هم بخواهد در پایان سال دوم از تراکتور جدا شود و به تیم اروپایی برود، ۵۰ درصد مبلغ قرارداد سال دوم خود را باید بپردازد، ولی تراکتور تفسیر نادرستی از این بند داشت و مدعی بود ایمان باید ۵۰ درصد مبلغ قرارداد سال دوم و حتی سال سوم قرارداد سه ساله به علاوه هفتاد درصد قرارداد سال اولش را بپردازد و بعد از گرفتن یک میلیارد تومان، تقاضای غرامت دو میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان دیگر هم داشت که هر دو خواسته تراکتور رد شد. کمیته تعیین وضعیت امروز اعلام کرد فسخ ایمان سلیمی موجه بوده و مشمول غرامت بیشتر هم نمی‌شود.

وکیل ایمان سلیمی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکره‌ای برای بازگشت ایمان سلیمی به تراکتور انجام شده بود یا نه، گفت: رفتار تراکتوری‌ها با موکل من دو گانه بود. از یک طرف در فضای مجازی وقتی تراکتور می‌باخت و نیتجه نمی‌گرفت به هواداران این تیم وعده می‌دادند که در حال مذاکره با ایمان سلیمی هستیم و او را برمی گردانیم و از طرف دیگر پیام می‌دادند اگر ایمان برنگردد و قرارداد جدیدی با تراکتور امضا نکند، ۴ ماه محروم و ۲ میلیارد تومان جریمه می‌شود. من به هواداران تراکتور اطمینان می‌دهم هیچ مذاکره‌ای برای بازگشت سلیمی به این تیم انجام نشد. فقط یک بار هوشنگ نصیرزاده به شکل کاملا اتفاقی در لابی هتل، ایمان سلیمی را دید و با هم در حد دو دقیقه صحبت کردند.

ناصر ارضی که در پرونده شکایت پیکان از تراکتور بر سر انتقال سعید واسعی هم وکیل باشگاه پیکان بوده، در واکنش به این سوال که آیا موضوع صدور حکم دو پنجره بسته تراکتور در این پرونده صحت دارد، گفت: در حکم اولیه، سعید واسعی چهار ماه محروم شده و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هم باید به باشگاه پیکان غرامت بدهد که تضامنی است و تراکتور باید پرداخت این مبلغ را ضمانت کند.

قانونگذار در فسخ غیر موجه پیش بینی کرده اگر باشگاهی با بازیکنی که فسخ غیرمجاز داشته، قرارداد ببندد، دو پنجره محروم شود، اما این بخش در حکم تراکتور نبود و ما الان در ماجرای شکایت سعید واسعی به استیناف، در مهلت تبادل لوایح متوجه شدیم وکلای این بازیکن در دفاع خود از سعید واسعی نوشته اند اگر بر فرض محال، فسخ غیر مجاز است چرا دو پنجره نقل و انتقالات تراکتور بسته نشده است؟ همکاران محترمی که وکالت واسعی را برعهده گرفته اند در دفاع از این بازیکن، از حکم اولیه ایراد گرفته و پرسیده اند اگر واسعی مستحق محرومیت ۴ ماهه است چرا باشگاه تراکتور طبق قانون دو پنجره محروم نمی‌شود. ما هم در لایحه‌ای که می‌نویسیم احتمال دارد به این موضوع اشاره کنیم.

وکیل ایمان سلیمی در مورد آینده این بازیکن گفت: ایمان سلیمی منتظر پایان تعطیلات زمستانی است تا برای ادامه فوتبالش به اروپا سفر کند. آن جزیره‌ای که ایمان باید برای ادامه فوتبالش به آن جا برود، تحت تدابیر شدید بهداشتی برای کنترل کروناست. دعوتنامه سلیمی آمده، کار‌های مربوط به صدور ویزای او هم انجام شده و احتمالا تا ده روز آینده سفرش انجام می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: