از عجایب لیگ امسال این هست که هفته دهم زودتر از هفته نهم برگزار شد. البته همین هفته دهم بازی پرسپولیس و گل گهر در تاریخ نامعلومی قرار است برگزار شود.

نکته اول: پرسپولیس- گل گهر؛ برگزاری بازی در تاریخ نامشخص

عواقب تعویق رقابت ها بدون در نظر گرفتن شرایط جدول همین می شود که سازمان لیگ برای اینکه بتواند سرخابی ها را از خود راضی نگه دارد برنامه ریزی برای برگزاری سه هفته لیگ را چنان بهم بزند که شاید خودشان هم متوجه نباشند چه کرده اند. از عجایب این برنامه ریزی این هست که مثلا قرار بود تعداد بازی های پرسپولیس و استقلال برای برگزاری دربی یکسان باشد اما با وجود نامنظمی در برگزاری لیگ در هفته های نهم و دهم و حتی یازدهم باز هم تعداد بازی های سرخابی ها یکسان نیست. همین بازی پرسپولیس و گل گهر برای این در هفته دهم برگزار نشد که دیگر بازی های معوقه سرخپوشان برگزار شود واکنون هم مشخص نیست این دیدار حساس با شاگردان قلعه نویی در چه شرایط و تاریخی قرار است برگزار شود.

نکته دوم: ماشین‌سازی‌تبریز 3 - 3 سپاهان؛ بازی پنالتی‌ها

این بازی به اندازه شاید دو هفته لیگ پنالتی داشت. داور این مسابقه شاهد بازی پربرخوردی بود و با دل و جرات هر چه تمام تر هر خطای محوطه جریمه ای که احساس کرد پنالتی است به سوت خود دمید. این دیدار تماشایی 5 پنالتی داشت که سهم میزبان سه و میهمان نیز دو سهم داشت و همگی آنها هم تبدیل به گل شد. نکته جالب این بازی کامبک شاگردان سعید اخباری بود که بازی باخته رابا مساوی عوض کردند. حتی مرزبان مربی سپاهان هم بعد از این دیدار به ضعف سپاهان اشاره کرد.

نکته سوم: شهرخودرو یک - صفر سایپا؛ نجات رحمتی در روز گروکشی مسئولان ورزشگاه امام رضا(ع)

مهدی رحمتی در روزی که بالاخره بعد از 4 بازی توانست طعم شیرین 3 امتیاز را بچشد با مسئله عجیب بدهکاری به تربیت بدنی آستان قدس رضوی روبرو شد. اینکه حمیداوی مالک باشگاه مشهدی این روزها کجاست از مجهولات این باشگاه است و این سوال مطرح می شود که چرا مالک باشگاه که از میزان بدهی های خود به جاهای مختلف آگاه است چرا می گذارد تیمش در بازی که میزبان است اسیر این حواشی شود؟

نکته چهارم: صنعت نفت آبادان 2 - صفر نفت‌ مسجدسلیمان؛ آبادانی ها پرچمدار خوزستان

سیروس پورموسوی با وجودی که تیمش جزو معدود تیم هایی بود که دیرتر برای لیگ آغاز به کار کرد در این فصل تا اینجای جدول به خوبی توانسته خودی نشان دهد. این تیم دومین باخت متوالی شاگردان حسینی را به آنها تحمیل کردند و حتی برای ساعتی هم طعم صدرنشینی را چشیدند. نکته جالب این بازی گلایه های سرمربی نفت آبادان از کارشناسان تلویزیونی آبادان بود که چرا با صحبت های خود تیم او را بهم می ریزند و این توهم را ایجاد می کنند که این تیم می تواند قهرمان شود.

نکته پنجم: استقلال 2 - صفر آلومینیوم اراک؛ پنالتی هایی که دیده نشد

محمود فکری با این برد دلچسب با خیال راحت خود را به دربی رساند اما در مورد داوری این بازی حرف و حدیث های زیادی باقی ماند. از جمله اینکه اکثر کارشناسان معتقد بودند که داور دو پنالتی برای تیم اراکی نگرفته و البته که این باشگاه هم بعد از بازی مراتب اعتراض خود را عنوان کرد اما جالب است که برخی مسئولان استقلال هم با توجه به اینکه در آستانه دربی هستند در فضای مجازی مدام میگویند داور دو پنالتی آنها را نگرفته است! نکته مهم این بازی از نظر فنی بازگشت شیخ دیابته بود. بازیکنی که با نمایش خوب خود باعث ایجاد تحرک در خط حمله استقلالی ها شد و هواداران این تیم را برای دربی حسابی سر ذوق آورده است.

نکته ششم: فولاد یک  - یک مس رفسنجان؛ توقف نکو در اهواز و گلایه های همیشگی از داور

جواد نکونام که فصل پیش توانسته برای فولاد سهمیه بگیرد این فصل خیلی نتوانسته در قامت مدعی ظاهر شود اما سرمربی فولاد بعد از بازی حسابی از دست داوری ها گلیاه کرد و به کسی هم امان نداد از از سوالی پرسیده شود. او معتقد است 5 امتیاز داوران از او گرفته اند اما نکته جالب این است که سرمربی سرخپوشان اهوازی در حالی از داوری گلایه می کند که ان طرف خط هم ربیعی سرمربی مس اعتقاد داشت که گل فولاد خطا بوده است! یکی از نکات قابل توجه این بازی گلزنی شیمبا پریرا بود که با گل خود توانست خود را به عدد 83 گل برساند که این عدد رکورد بهترین گلزن خارجی در لیگ ایران است.

نکته هفتم: پیکان 2  - یک نساجی مازندران؛ بازی سرمربی اخراج کن!

نساجی با فاضلی درست است که خوب بازی می کند اما همان قدر در نتیجه نگرفتن رو به عقب حرکت می کند. روز گذشته باخت تیم مازنی حسابی باعث غوغا در قائمشهر شد و هواداران  این تیم به شدت مدیریت باشگاه را مورد هجمه خود قرار داده و خواستار رفتن مدیرعامل و سرمربی با هم شدند. البته هنوز تکلیف کادرفنی جوان نساجی مشخص نیست اما نکته ای که نباید غافل شد این هست که داور این مسابقه به نظر دو پنالتی برای تیم نساجی نگرفته به طوری که فاضلی بعد از بازی حسابی این داور را مورد انتقاد قرارداد و خودش گفت او من را سوزاند!

نکته هشتم: ذوب آهن یک - 2 تراکتور؛ رضایی هم می رود؟

شاگردان رحمان رضایی درحالی که دیروز بازی را به مساوی کشاندند اما در نهایت باز مغلوب تیم تراکتور شدند تا ناکامی هایشان تکمیل شود. هر چند باز هم مثل هر هفته سرمربی گاندوها به داوری ها ایراد گرفت اما به نظر می رسد تیم ذوب آهن اعتماد به نفسش را برای بردن از دست داده است. اینکه رضایی در تیم اصفهانی ماندنی است یا خیر مشخص نیست اما به نظر می رسد او در لبه تیغ قرار دارد. در سوی دیگر میدان یاران شجاعی که در هفته های گذشته مقابل شهرخودرو مساوی و نفت آبادان باخته بودند دوباره جان تازه ای گرفتند و محمد عباس زاده هم در نقش ناجی به خوبی خود را نشان داد.

* پرسپولیس و چالش تساوی ها

و اما دیروز از بازی معوقه هفته هفتم بازی پرسپولیس و سپاهان برگزار شد که توقف سرخپوشان در این بازی حساس در آستانه دربی موجب نگرانی هواداران این تیم شده است. تیم یحیی گل محمدی از وقتی از فینال آسیا برگشته رنگ برد را ندیده است. پرسپولیس با تیم های نساجی، ذوب آهن و سپاهان بازی کرده که از این سه بازی فقط سه امتیاز کسب کرده است. این روزها به تیم پرسپولیس خرده گرفته می شود که برای مساوی به میدان می روند و از سوی دیگر کادرفنی این تیم به شدت نسبت به این هجمه موضع دارند. درست است که بی درایتی مدیریتی در این باشگاه باعث شده تا برخی از بازیکنان تاثیرگذار این تیم جدا شوند و همچنین هر چند پرسپولیسی ها همانند سایر تیم ها به داوری ها ایراد دارند اما به نظر می رسد یحیی گل محمدی هم باید فکری به حال برون رفت از این شرایط کند. به خصوص که تیمش در آستانه دربی است و او بهتر از هر کسی می داند نتیجه دربی چقدر می تواند در آینده سرخابی ها تعیین کننده باشد.  باید دید یحیی و کادرفنی اش چه راهی برای نجات از این تساوی های تمام نشدنی دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: