در یکی از خاطره انگیز ترین دربی های تاریخ ، بین تیم های استقلال و پرسپولیس در اردیبهشت سال ۹۵ پرسپولیس با نتیجه عجیب چهار بر دو استقلال را شکست داد.

این بازی درحالی شروع شد که با تساوی استقلال خوزستان در برابر رقیبش ، این دو تیم فرصت صدرنشینی را بدست آوردند و هر کدام از دو تیم که این بازی را می برد ، صدرنشین لیگ برتر می شد .

پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکویچ دربی را طوفانی آغاز کرد و در دقیقه ۶ بازی روی ربیاند شوت احمد نوراللهی توسط مهدی طارمی به گل رسید .

دربی 99

در ادامه استقلال کمی جلو آمد و این باعث شد تا پرسپولیسی ها که در آن فصل تیم بسیار جوانی را داشتند روی حرکات امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده و سرعت علیپور و مهدی طارمی بار ها دروازه استقلال را تهدید کنند تا این که در دقیقه ۳۱ روی ارسال فرشاد احمدزاده ، مهدی طارمی دومین گل خودش و تیمش را به ثمر رساند.

یک دقیقه بعد ، حنیف عمران زاده یک خطا را روی محسن بنگر درون محوطه جریمه استقلال انجام داد و پرسپولیس صاحب پنالتی شد.

درحالی که رامین رضاییان قصد داشت پنالتی را بزند ، مهدی طارمی توپ را از او گرفت و پنالتی را خودش زد که البته سید مهدی رحمتی مانع هتریک تاریخ ساز طارمی شد .

نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید تا اینکه در ابتدای نیمه دوم روی یک ضد حمله این پرسپولیس بود که این بار روی ارسال محسن مسلمان و دفع ناقص مهدی رحمتی ، توسط رامین رضاییان به گل رسید .

دربی 99

چند دقیقه بعد لستقلال روی اشتباه فاحش سوشا مکانی ، توسط جابر انصاری گل اول خودش را زد . دو دقیقه بعد سوشا مکانی شوت عالی جابر انصاری را به خوبی دفع کرد تا بازی همچنان سه بر دو باقی بماند.

در ادامه پرسپولیس روی ضد حملات چندین فزصت خوب را ایجاد کرد که با درخشش رحمتی و البته مهاجمان این فرصت ها هم از دست رفت تا این که در دقیقه ۸۰ بازی روی یک ضد حمله طوفانی ، فرشاد احمد زاده با یک پلس استثنایی سه بازیکن را در موقعیت تک به تک با رحمتی قرار داد و مهدی طارمی هم هتریک نکرد و به محسن مسلمان پاس داد تا بازی چهار بر یک شود .

چند دقیقه بعد یک پنالتی برای استقلال رخ داد ، که امید ابراهیمی آن را تبدیل به گل کرد و بازی با نتیجه چهار بر دو به سود پرسپولیس به پایان رسید.

پس از این بازی دوران افول استقلال و دوران رویایی پرسپولیس که همراه با پوکر و درخشش در آسیا بود ، شروع شد.

در پایان این فصل پرسپولیس با تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان دوم شد و استقلال هم در رده سوم جای گرفت .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: