پایگاه خبری خانه فوتبال:

آمار کرونا همیشه تلخ است؛ آمار کرونا با اجرای واکسیناسیون سراسری نزولی شده است. آمار کرونا هر روز اعلام می شود.آمار کرونا از فوت هموطنان اکنون نوسان دارد.امید که آمار کرونا به صفر برسد.

 آمار کرونا

آخرین آمار از وضعیت کرونا در کشور

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۹۷۶ بیمار کووید در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۶ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

از دیروز تا امروز ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۴۸۵ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۹۰۳ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۵ هزار و ۹ رسید.

خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

۴۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۵ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۶۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تا کنون ۶۵ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۵۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۹۰۲ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۴۸۶ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۱۳۹ دُز رسید.

در حال حاضر ۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۸۶ شهر در وضعیت زرد و ۲۳۵ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

ایسنا

آخرین آمار کرونا در جهان؛ بیش از ۶۵ هزار ابتلای جدید

آمار بهبودیافتگان کرونا به ۶۵۴ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۱۷ نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از باشگاه خبرنگاران، طبق آخرین آمار‌های جهانی، ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۵ هزار و ۹۸۶ نفری شمار مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۸۱ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۹۸۷ نفر رسیده است.

جان باختگان ناشی از کرونا در جهان با رشد ۳۱۶ نفر در یک روز به شش میلیون و ۸۱۱ هزار و ۶۸۰ نفر رسیده است.

آمار بهبودیافتگان نیز به ۶۵۴ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۱۷ نفر رسیده است.

آمار مبتلایان ۱۰ کشور اصلی درگیر شیوع کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد درون پرانتز تعداد مبتلایان جدید هر کشور است.)

۱. آمریکا، ۱۰۵ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۴۷۰ نفر (۲۴۰۵ ابتلای جدید)

۲. هند، ۴۴ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۹۶۸ نفر (بدون ابتلای جدید)

۳. فرانسه، ۳۹ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۳۷۲ نفر (۶۰۷۲ ابتلای جدید)

۴. آلمان، ۳۸ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۳ نفر (بدون ابتلای جدید)

۵. برزیل، ۳۷ میلیون و ۸۵ هزار و ۵۲۰ نفر (بدون ابتلای جدید)

۶. ژاپن، ۳۳ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۵۰۹ نفر (۹۱۰۰ ابتلای جدید)

۷. کره جنوبی، ۳۰ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۳۸۹ نفر (۹۸۶۷ ابتلای جدید)

۸. ایتالیا، ۲۵ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۴۷۳ نفر (بدون ابتلای جدید)

۹. انگلستان، ۲۴ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۵۳۴ نفر (بدون ابتلای جدید)

۱۰. روسیه، ۲۲ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۱۰۸ نفر (۱۲ هزار و ۲۴۱ ابتلای جدید)

۱۸. ایران، هفت میلیون و ۵۷۳ هزار و ۳۲۸ نفر (۵۶۹ ابتلای جدید)

آمار ۱۰ کشور اول از لحاظ شمار جان‌باختگان ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز شمار جان‌باختگان جدید هر کشور است.)

۱. آمریکا، یک میلیون و ۱۴۸ هزار و ۷۸۰ نفر (۱۵ جان باخته)

۲. برزیل، ۶۹۹ هزار و ۳۱۰ نفر (بدون جان باخته)

۳. هند، ۵۳۰ هزار و ۷۸۰ نفر (بدون جان باخته)

۴. روسیه، ۳۹۶ هزار و ۵۴۹ نفر (۴۲ جان باخته)

۵. مکزیک، ۳۳۳ هزار و ۱۸۸ نفر (بدون جان باخته)

۶. پرو، ۲۱۹ هزار و ۵۶۲ نفر (۱۴ جان باخته)

۷. انگلستان، ۲۰۷ هزار و ۶۹۵ نفر (بدون جان باخته)

۸. ایتالیا، ۱۸۸ هزار و ۵۳۸ نفر (بدون جان باخته)

۹. آلمان، ۱۶۹ هزار و ۵۷ نفر (بدون جان باخته)

۱۰. فرانسه، ۱۶۵ هزار و ۱۶۳ نفر (بدون جان باخته)

۱۲. ایران، ۱۴۴ هزار و ۹۵۶ نفر (۱۵ جان باخته) 

آمار کرونا/در محیط‌های بسته و شلوغ همچنان ماسک بزنید

واکسیناسیون سراسری و کاهش چشمگیر آمار ابتلا و جانباختگان کرونا از مهمترین نمادهای اراده راسخ دولت سیزدهم بود که بارقه امید در دل مردم ایران را زنده کرد و حماسه مهار کرونا را رقم زد.

مهار کرونا به عنوان یکی از اقدامات تاثیرگذار دولت سیزدهم بود زیرا با وارد کردن آمار بالای واکسن کرونا، تزریق واکسن در دزهای اول، دوم، سوم و حتی یادآور برای مردم، ویروس تا حدودی فروکش کرد تا اینکه در روز ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ و پس از ۲۸۱ روز مقابله با کووید ۱۹، آمار مرگ ناشی از کرونا به صفر رسید و جرقه امید در دل مردم ایران زده شد.

آمار مرگ و میر کرونا روند متفاوتی را در این سه سال داشته است؛ کرونا در این مدت از مرگ روزانه تک تا چهار رقمی را تجربه کرد و امروز مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۸۳۲ نفر رسیده است.

تعداد افراد درگیر این بیماری نیز با آمارهای گوناگون از تک رقمی آغاز شد و در برخی ماه‌های سال به ویژه در فروردین ۱۳۹۹ و تیر ۱۴۰۱ نیز ابتلای پنج رقمی و بالای ۴۰ تا ۵۰ هزار نفری را شاهد بودیم و در مجموع تعداد بیماران کووید۱۹ در کشور تا روز پنجم بهمن ۱۴۰۱، هفت میلیون و ۵۶۷ هزار و ۵۶۰ نفر اعلام شد.

آمار کرونا / تزریق بیش از ۱۵۵ میلیون دز واکسن کرونا

تلاش دولت سیزدهم برای مهار کرونا در تزریق واکسیناسیون سراسری، آمارهایی دلگرم‌کننده و امیدوار برای کاهش ابتلا و مرگ ناشی از کرونا را رقم زد تا اینکه آمار واکسیناسیون از ۲۲ میلیون دز در دولت گذشت و اکنون به بیش از ۱۵۵ میلیون دز رسید.

براساس آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتدای شیوع کرونا تا روز پنج بهمن ۱۴۰۱، تعداد ۶۵ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۷۴۰ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۹۸۷ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۹۷۱ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۹۸ دُز رسیده است.

آمار کرونا / سیل واردات واکسن کرونا در دولت سیزدهم

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز هفته گذشته در پنجمین کنگره شهدای داروساز گفت: ویروس کرونا در همه جای دنیا یکسان بود و با وجود بروز این بیماری در کشور، تحریم‌ها برداشته نشد؛ این ناجوانمردانه بود؛ در کواکس پول دادیم و مشارکت کردیم، هیچ واکسنی به ما ندادند، دانشمندان ما به‌ویژه در برکت بهترین واکسن‌ها را تولید کردند و در دولت قبلی ۱۵ میلیون تزریق انجام شده‌ بود ولی در دولت سیزدهم سیل واکسن وارد کشور شد، در ورزشگاه‌ها، پادگان‌ها، حسینیه‌ها و مساجد با مشارکت بسیج و مردم واکسن تزریق می‌شد.

آمار کرونا / ۲۰ هزار فوتی از آذر پارسال تاکنون

وی افزود: در روز یک میلیون و ۶۰۰ هزار واکسن و به عبارتی دیگر در هفته هشت میلیون و ۶۰۰ هزار واکسن تزریق شد و تا قبل از آذر پارسال،۱۲۲ هزار نفر بر اثر این بیماری در کشور جان باختند اما از آذر پارسال تا به امروز فقط ۲۰ هزار نفر فوت کردند که نشان دهنده تاثیر واکسن و اقبال و اعتماد مردم به واکسیناسیون است. 

پدرام پاک آیین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این زمینه معتقد است: دولت سیزدهم در یک سال گذشته در همه حوزه‌ها به دنبال این بود که تحول ایجاد کند و برای حل مشکلات، عزم، اراده و همتی خستگی ناپذیر به کار بسته است.

وی افزود: دولت سیزدهم در شرایطی تشکیل شد که شمار مبتلایان به کرونا روزانه پنج هزار نفر و شمار فوتی‌ها بیش از ۷۰۰ نفر در روز گزارش می شد. در چنین وضعیتی، با وجود تحریم‌ها و فشارهای کشورهای غربی تلاش دولت برای فراهم کردن واکسن مورد نیاز کشور و واکسیناسیون سراسری چندبرابر شد؛ به طوری که شخص رئیس جمهور و وزیر بهداشت رایزنی‌ها با رؤسا و وزرای بهداشت کشورهای دیگر را برای ورود گسترده واکسن به کشور آغاز کردند.

همزمان با تلاش دولت برای واردات انواع واکسن، تولید واکسن داخلی هم افزایش پیدا کرد و تعداد پایگاه‌ها و مراکز واکسیناسیون هم بیشتر شد تا مراجعه کنندگان در صف انتظار نمانند و با سرعت و در کوتاه ترین زمان واکسیناسیون انجام شود.

پاک آیین تصریح کرد: بر پایه همین تلاش‌های شبانه روزی در کوتاهترین زمان میزان واکسیناسیون به ۱۶۰ میلیون دز برسد، این موضوع زمینه ساز کاهش آمار مرگ و میر کرونا در کشور و رسیدن آمار فوت ناشی از این بیماری در کمتر از یکسال به تک رقمی و در برخی از مقاطع به صفر بود.

وی اظهار داشت: به گواه مستندات مراجع ذیصلاح، تعداد ثبت سفارش واکسن کرونا تا قبل از ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ و تشکیل دولت جدید فقط ۲۶ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۶۱۰ دُز واکسن بوده است و این در حالی است که پس از ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ و با تشکیل دولت میزان ۱۳۵ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۳۹۰ دُز واکسن ثبت سفارش شد که از افزایش بیش از پنج برابری ثبت سفارش واکسن‌ها حکایت دارد.

پاک آیین ادامه داد: همچنین تعداد کل واکسن وارد شده قبل از تشکیل دولت سیزدهم در ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ فقط ۱۸ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۶۱۰ دُز واکسن بود و حال آن که جمع کل واردات واکسن بعد از ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ و در دولت سیزدهم به رقم ۱۴۳ میلیون و ۲۴۵ هزارو ۳۹۰ دُز واکسن رسید.

وی تصریح کرد: با واکسیناسیون سراسری این روزها به کمترین حد مرگ و ابتلای بیماری کرونا رسیده ایم و امید است با همراهی و همدلی مردم در نوروز سال ۱۴۰۲ نیز شاهد اتفاقات خوب در تکرار روزهای بدون فوتی ناشی از این بیماری باشیم.

البته پنجم اسفند، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته صفر بوده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از یک به ۶ شهر رسید همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۹۰ به ۹۴ شهر افزایش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۳۵۷ به ۳۴۸ شهر کاهش یافت.

اکنون که تا حدودی روزهای صفر کرونایی در کشور افزایش یافته و مرگ ناشی از کرونا تک رقمی است اما بهتر است مردم همچنان برای جلوگیری از روزهای تلخ و سیاه کرونایی در محیط‌های بسته و شلوغ نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اقدام کنند این درحالیست که استفاده از ماسک به زیر ۱۷ درصد رسیده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: