پایگاه خبری خانه فوتبال:

محمود فکری در ۴ مرداد ماه سال ۱۳۴۸ متولد شد. محمود فکری در جویبار بدنیا آمد. محمود فکری بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل ایران است. محمود فکری تا دقایقی پیش سرمربی باشگاه استقلال بود و هم اکنون از این سمت استعفا داد. محمود فکری رکورد دار تعداد بازی در تیم استقلال با ۳۷۷ بازی است. فکری فوتبالش را در ۱۳۶۵ از تیم ساحل شهر زادگاهش جویبار آغاز کرد و در ۱۳۶۹ به تیم نساجی مازندران پیوست. پس از این تیم پیراهن استقلال را تن کرد، خدمت سربازی باعث شد تا او فوتبالش را در تیم فجر سپاسی شیراز ادامه دهد و پس از پایان خدمت سربازی دوباره به استقلال بازگشت. بیشتر دوران بازیگری فکری در این باشگاه گذشت. او از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ کاپیتان استقلال بود.

محمود فکری رکورددار تعداد بازی با پیراهن استقلال می‌باشد. فکری در ۳۴۵ بازی رسمی برای استقلال به میدان رفته‌است. فکری در ۳۲ بازی دوستانه و غیررسمی نیز برای استقلال به میدان رفته‌است که با احتساب این ۳۲ بازی، فکری برای استقلال در ۳۷۷ بازی به میدان رفته‌است. فکری در ۱۴۹ بازی بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بسته‌است. فکری ۱۴۱ بار بازی را به عنوان کاپیتان برای استقلال شروع کرده‌است که از این نظر بعد از مهدی رحمتی در رده دوم تعداد کاپیتانی در تاریخ باشگاه استقلال قرار دارد.

شهرآورد تهران

محمود فکری

او به همراه امیرحسین صادقی با حضور در ۱۸ دربی به صورت مشترک سومین بازیکنی هستند که بیشترین حضور در شهرآورد تهران را دارند.

فکری با ۱۰ کاپیتانی در دربی‌ها بعد از علی جباری با ۱۱ کاپیتانی، بیشترین کاپیتانی دربی را در بین بازیکنان دو تیم تجربه کرده‌است.

محمود فکری در شش بازی شهرآورد طعم برد را چشیده‌است که از این نظر نیز دارای بهترین عملکردها در بین بازیکنان می‌باشد.

فکری در دربیهای شماره ۵۵ و ۵۸ موفق به گلزنی شده‌است که گل او در دربی ۵۵ از فاصله ۵۰متری وارد دروازه پیروزی شده‌است.  از این رو به محمود فکری آر پی جی زن (RPG) می‌گویند.

همچنین او پس از حوادث دربی معروف شهرآورد سی و نهم تهران در دی ۱۳۷۳ با محرومیت شش ماه از حضور در زمین بازی روبرو شد.

افتخارات

محمود فکری

فکری همراه با استقلال ۳ بار قهرمان لیگ ایران (۱۳۷۷، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵)، ۳ بار قهرمان جام حذفی ایران (۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱) شد. ضمن اینکه ۵ نایب قهرمانی لیگ ایران (۱۳۷۳، ۱۳۷۸، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱، ۱۳۸۳) و ۲ نایب قهرمانی جام حذفی (۱۳۷۸، ۱۳۸۳)، و یک نایب قهرمانی(۱۳۷۸) و یک مقام سومی (۱۳۸۱) در جام باشگاه‌های آسیا را در کارنامه خود دارد.

مربی‌گری

محمود فکری

وی در مراسم برترینها در یکم مرداد ماه ۱۳۹۷ به عنوان بهترین مربی فصل ۹۶ انتخاب گردید.

استقلال

محمود فکری

در ۱۴ مهر ۱۳۹۹ رسانه‌ها از طرف معاون باشگاه استقلال خبر انتخاب فکری به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال را منتشر کردند. البته روز بعد از انتشار این خبر فکری در تمرینات نساجی حاضر شد تا حضورش در استقلال در هاله ای از ابهام قرار بگیرد. با این همه در ۱۶ مهر قرارداد فکری با استقلال رسمی شد و دقایقی قبل او از این سمت بعد از یک نیم فصل و یک بازی استعفا داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: