پایگاه خبری خانه فوتبال:

وام بگیرید ؛ وام تسهیلاتی است که دولت برای کمک به مردم در نظر گرفته است. وام از طریق بانک های معتبر به مردم پرداخت می شود. وام مسکن هم جزئی از تسهیلاتی است که با شرایط خاص به زوج ها داده می شود. «سید شمس الدین حسینی» سه شنبه شب در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، افزود: بر اساس این تصمیم قرار است به ازای هر فرزند ۱۰۰ میلیون تومان و در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان وام برای خرید مسکن در اختیار زوجین جوان قرار گیرد.

وام

شرایط دریافت وام 200 میلیونی

 سیدعلی یزدی‌خواه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به دیدار اخیرش با اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که به منظور بررسی احیای بافت‌های فرسوده و بازنگری طرح هادی روستاها انجام گرفت، اظهار کرد: ری با ۸۴ روستا و ۵ بخش، یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های استان تهران و دارای بافت های فرسوده فراوانی است.

وی با تاکید بر لزوم نوسازی بافت‌های فرسوده روستایی و شهری، گفت: وجود خانواده‌های کم برخوردار در شهرستان ری، عدم برخورداری از امکانات رفاهی و در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی و بلایای طبیعی قرار گرفتن، این شهرستان را از سایر شهرستان‌های استان تهران متمایز کرده است لذا مقرر شد رئیس بنیاد مسکن از محلات هاشم آباد و نفرآباد و روستاهای شهرستان بازدید میدانی داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه تصریح کرد: بنیاد مسکن، برای نوسازی بافت‌های فرسوده وام ۲۰۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد، باز پرداخت ۲۰ ساله و با ضمانت سفته زنجیره‌ای سه نفره و همچنین برای افراد تحت پوشش کمیته امداد ۴۰ میلیون تومان وام بلاعوض در نظر گرفته است.

یزدی‌خواه با اشاره به عدم بازنگری طرح هادی تعدادی از روستاهای شهرستان ری، افزود: در این جلسه مقرر شد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن تخصیص اعتبارات لازم، نسبت به بازنگری طرح هادی روستاهایی که بیش از ۱۰ سال از طرح هادی آنها می‌گذرد، با قید فوریت اقدام کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه با اشاره به دیدارش با علی دارابی قائم مقام وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: بیش از ۲۰ سال است که ساکنان محله نفرآباد با محدودیت ساخت و ساز از سوی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روبرو هستند.

وی با اشاره به درخواست اهالی این منطقه مبنی بر ضرورت نوسازی و بهسازی بافت فرسوده گفت: در این جلسه مقرر شد معاونت میراثی وزارتخانه، ضمن بازدید میدانی از محله، موضوع را مورد بررسی قرار داده و مجوز ساخت تا ۴ طبقه مسکونی در شورای فنی وزارت میراث فرهنگی با نظر مساعد مورد بازنگری قرار گیرد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد توضیح داد که اگر زوجین فاقد فرزند باشند در این صورت هر کدام از زوجین جوان ۵۰ میلیون تومان و در مجموع ۱۰۰ میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است و زوجین دارای یک فرزند باشد تا ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت می‌کنند.

حسینی تاکید کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ توجه به امور اجتماعی و معافیت‌های مالیاتی حقوق ودستمزد‌ها مورد توجه جدی نمایندگان مجلس قرار گرفته تا آن‌هایی که حقوق کمتری دارند، مالیات کمتر و آن‌هایی که حقوق بیشتری دارند، مالیات بیشتری بپردازند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ما به دنبال اصلاح ساختار بودجه دولت هستیم باید بتوانیم با منابع کمتری که در اختیار دولت است کار‌های بزرگی را انجام دهیم و در این راستا باید از منابع مالی بازار سرمایه به خوبی باید استفاده کنیم.

حسینی توضیح داد که نمونه استفاده از منابع مالی بازار سرمایه در ساخت پروژه‌های آزادراهی است که دریافت عوارض آزادراهی هنگام بهره برداری از آزادراه، هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه را بدون نگرانی به سرانجام می‌رساند.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد یادآورشد: این اقدام سبب شده که تاکنون بار مالی انجام برخی از پروژه‌ها از دولت برداشته شده، اما انجام پروژه‌ها با سرعت بیشتری دنبال شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی افزود: برای ما مهم این است اگر در انجام پروژ‌های سود کمتری عاید سرمایه گذاران پروژه می‌شود دولت می‌تواند سود و ارزش افزوده آن را تضمین کند و این باعث بازدهی سرمایه‌های بازار سهام خواهد شد.

وی به مالیات‌های حقوق و دستمزد کارکنان دولت اشاره کرد و توضیح داد که در پرداخت حقوق و دستمزد‌ها ما باید بهره وری و کارایی افراد مشخص شود و برای برقراری عدالت در پرداخت‌ها ما نظام پلکانی مالیات‌ها را وضع کردیم و رفته رفته به جای کاهش فاصله مطلق حقوق ها، به دنبال تفکر فاصله نسبی بین حقوق‌ها هستیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است که حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۲۵ درصد افزایش یابد، اما ما حداکثر حقوق را از ۲۱ درصد به ۱۵ درصد کاهش دادیم، ولی هنوز این پیشنهاد ما تصویب نشده است و هر فردی که حقوق ۴ میلیون تومانی دارد از پرداخت مالیات معاف خواهد بود و از ۴ تا ۸ میلیون تومان ۱۰ درصد مالیات خواهند داشت.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد تاکید کرد: همچنین برای شفافیت پرداختی‌ها به کارکنان دولت قرار شده است که از خرداد ماه ۱۴۰۰ تمام حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت در پایگاه اطلاع رسانی پاکنام و سایر پایگاه‌های اطلاع رسانی حقوق و دستمزد به ثبت برسد.

حسینی توضیح داد: در مجموع طبق قانون تامین کالا‌های عمومی با دولت است، اما تولید کالا با دولت نیست و تجربه نشان داده است که تولید باید در دست بخش خصوصی باشد، تا بتوانیم به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کار دولت تامین زیربنا‌های مورد نیاز کشور است و اصل ۴۴ قانون اساسی صراحت دارد که اگر جایی دولت تکلیفی را وضع کرد باید ضرر و زیان ناشی از این تکلیف توسط دولت برآورده شود.

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه تلویزیونی به معافیت‌های مالیاتی واحد‌های صنفی به علت کرونا اشاره کرد و گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نمایندگان مجلس پیشنهاد داده اند که تمام واحد‌های صنفی به علت کرونا از ۱۰۰ میلیون تومان مالیات معاف شوند و میزان معافیت مالیاتی بنگاه‌های اقتصادی نیز ناشی از کرونا حدود ۵ درصد تعیین شده است.

«جعفر قادری» افزود: همچنین در لایحه بودجه ۱۴۰۰ معافیت مالیاتی هنرمندان تا سقفی معاف شده و از انتشار کتاب‌هایی مثل کتب کمک درسی و آموزشی مالیات دریافت خواهد شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی توضیح داد که از طرفی حقوق گمرکی برای واردات برخی از کالا‌های مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی مانند اورژانس از پرداخت حقوق گمرکی معاف شده است.

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد دولت برای افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان دولت اشاره کرد و توضیح داد که نتیجه نهایی در مورد سقف این پیشنهاد فردا در کمیسیون تلفیق تصمیم گرفته خواهد شد تا پس از جمع بندی نهایی سقف افزایش حقوق کارکنان دولت نهایی شود.

قادری گفت که در بودجه سال آینده پیشنهاد برخی از نمایندگان این است که سقف پاداش پایان خدمت کارکنان دولت ۷ برابر حداقل حقوق تعیین شود در حالی که این پاداش پیش از این سقف نداشت و هرگونه پرداختی به کارکنان دولت و یا شهرداری‌ها نیز باید در سامانه مربوطه حقوق‌ها بگیران به ثبت برسد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: برای تسریع در پروژه‌های عمرانی قرار است با ایجاد صندوق‌های پروژه و جمع آوری منابع مالی خرد، انجام پروژه‌های عمرانی در کشور به صورت گسترده بسرعت عملیاتی شود.

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ما بتوانیم نقدینگی را به طرف تولید و تکمیل زیر ساخت‌های مورد نیاز کشور سوق دهیم بخش عمده‌ای از مشکلات کشور حل وفصل می‌شود که نمونه‌ای از آن در ساخت آزادراه غدیر با ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به سرانجام رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: