پایگاه خبری خانه فوتبال:

 دیوید بکام نیز از برنامه دوزاده تیم اروپایی برای تشکیل سوپرلیگ انتقاد کرد و گفت که فوتبالی که ما دوستش داریم در خطر است.

در اخرین ساعات روز یکشنبه خبر برگزاری سوپرلیگ اروپا توسط دوازده تیم بزرگ اروپایی که به منظور رقابت با چمپیونزلیگ طراحی شده است، جهان فوتبال را در شوک فرو برد. بسیاری معتقدند که برگزاری سوپرلیگ بنیان های تاریخی و افتخارآمیز فوتبال را به خطر خواهد انداخت.

بکام نیز در میان آنهایی بوده که بر ضد سوپرلیگ صحبت کرده اند. ستاره سابق منچستریونایتد در شبکه های اجتماعی مخالفت خود با سوپرلیگ را اعلام کرد و گفت که معتقد است در صورت عملی شدن ایده سوپرلیگ، این هواداران هستند که بیشترین آسیب را می بینند.

01593058

بکام در اینستاگرام خود نوشت: "من کسی هستم که عاشق فوتبالم. از زمانی که یادم می آید فوتبال زندگی من بوده است. من از زمانی که بچه کوچکی بودم به عنوان یک هوادار عاشق فوتبال بودم و اکنون هنوز هم یک هوادار هستم. به عنوان یک بازیکن و حالا به عنوان مالک باشگاه می دانم که ورزش ما بدون تماشاگران هیچ است.

ما نیاز داریم که فوتبال برای همه باشد. ما نیاز داریم که فوتبال منصفانه باشد و ما نیاز داریم که رقابت ها بر اساس شایستگی باشد.

اگر از این ارزش ها محافظت نکنیم، ورزشی که دوست داریم در خطر است..."

 رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکو مادرید، منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال، چلسی، تاتنهام، منچسترسیتی، اینتر، میلان و یوونتوس دوازده عضو موسس سوپر لیگ اروپا هستند. قرار است بیست باشگاه شرکت کننده در این رقابت ها حضور داشته باشند که 15 تیم اعضای موسس سوپر لیگ هستند و پنج تیم دیگر سالیانه بر اساس دستاوردهایی که در فصل قبل داشته اند به این لیگ راه خواهند یافت.

البته همه باشگاه های بزرگ اروپایی به سوپرلیگ نپیوسته اند. پورتو رسما اعلام کرده که دعوت برای پیوستن به سوپرلیگ را رد کرده است.

بروسیا دورتموند و بایرن مونیخ نیز در بیانیه های اعلام کردند که در این رقبات ها شرکت نخواهند کرد. پاری سن ژرمن البته هنوز موضع خود در این مورد را روشن نکرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: