پایگاه خبری خانه فوتبال:

مهدی مهدوی کیا در مورد تمرینات سنگین هامبورگ در زمان پاگلزدورف خاطره جالبی برایمان تعریف کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست. مهدی می گفت:« یادم هست در اوج زمستان و در حالی که نیم متر برف باریده بودپاگلزدورف ما را به یک جنگل برد. جنگلی که پوشیده از برف بود و باید یک سربالایی بسیار تند را حدود ساعت ۶ صبح طی می‌کردیم .محل این تمرین به مراتب بدتر از تپه های داوودیه بود که با پرسپولیس برای تمرین به آنجا می رفتیم.

حالا تصور کنید که نیم متر برف باریده بود و بارش برف همچنان ادامه داشت.باور کنید هوا آنقدر سرد بود که سوز آ ن را با کلاه بافتنی هم نمی شد تحمل کرد. در این شرایط سرمربی تیم آن قدر ما را دواند که دیگر نفس حرف زدن هم نداشتیم چه رسد به راه رفتن و دویدن! در آن لحظات سخت یک لحظه رو به آسمان کردم و با صدای بلند گفتم خدایا! اصلاً چرا من باید فوتبالیست می‌شدم؟!»

 مهدی در ادامه می گفت:« البته همان تمرینات سخت باعث می شد شرایط بدنی بازیکنان هامبورگ بسیار خوب باشد من اصلاً به خاطر نمی آورم که تیم مان در رقابت های بوندس لیگا و یا مثلاً در یک بازی سنگین مقابل یوونتوس ایتالیا از نظر بدنی کم آورده باشد. در واقع تمرینات بدنسازی در آلمان بسیار اصولی و علمی است و مربیان آلمانی کاملاً بلدند که چگونه شرایط بدنی بازیکنان را برای مسابقات به بهترین شکل مطلوب برسانند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: