پایگاه خبری خانه فوتبال:

دیگو مارادونا در تاریخ 25 نوامبر سال 2020 در اثر حمله قلبی درگذشت، در حالی که تنها چند هفته قبل از آن به دلیل وجود یک لخته خون تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته بود.

طبق گزارش گاتزتا دلو اسپورت یک گزارش پزشکی، که توسط کمیسیونی که مقامات قانونی آرژانتین برای بررسی مرگ مارادونا تعیین کرده بودند، منتشر شده است، نشان می دهد که می شد از مرگ مهاجم سابق ناپولی و بارسلونا جلوگیری کرد.

در این گزارش پزشکی تایید شده است که مارادونا در اثر بیماری قلبی که از قبل وجود داشته، درگذشته، اما نتیجه می گیرد که "یک سهل انگاری کلی و عمومی در درمان و مراقبت از بیمار بر مرگ او تأثیرگذار بوده است."

 

 

-

 

این گزارش همچنین وضعیت "خارج از کنترل" در خانه مارادونا در تیگره  و "کمبود کامل حداقل تجهیزات مورد نیاز و ناکافی بودن محل اقامتی که برای او آماده شده بود" را یکی از دلایل ناتوانی در جلوگیری از مرگ مارادونا معرفی کرده است.

این گزارش همچنین "عدم مراقبت پزشکی در آخرین روزهای زندگی مارادونا" را محکوم می کند.

با توجه به این گزارش پزشکی به نظر می رسد که پزشکان مارادونا با توجه به اینکه برنده جام جهانی 1986 هرگز تحت معاینات منظم قرار نگرفته بود، از بیماری های قلبی، ورم ریوی و سیروز حاد او آگاهی نداشته اند.

در حال حاضر و در رابطه با تحقیقات درباره مرگ مارادونا هفت نفر تحت بازجویی هستند: پزشک شخصی مارادونا لئوپولدو لوکه، روانپزشک او آگوستینا کوزاچف، روانشناس وی کارلوس دانیل دیاز و چهار پرستار.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: