پایگاه خبری خانه فوتبال:

فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا با حضور ۴۰ تیم در ۱۰ گروه شرق و غرب آسیا به صورت متمرکز آغاز شد و در شب پایانی مرحله گروهی منطقه غرب چهره تیم‌های صعود کننده شناخته شد.

این مرحله از مسابقات در شرایطی به پایان رسید که با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای نخستین بار قوانین جدیدی برای صعودکنندگان در نظر گرفته شده بود به این صورت که تیم اول گروه‌ها راهی مرحله حذفی می‌شد و از بین تیم‌های برتر دوم گروه‌های مختلف سه تیم راهی مرحله بعد می‌شدند.

فولاد خوزستان، تراکتور تبریز، استقلال و پرسپولیس تهران چهار نماینده ایران در این دوره از مسابقات بودند که دیدارهایشان را به میزبانی امارات (تراکتور)، عربستان (استقلال – جده و فولاد – ریاض) و هند (پرسپولیس) برگزار کردند.

تیم فوتبال فولاد خوزستان تنها نماینده ایران که از مرحله گروهی حذف شد

در این میان تیم فولاد باوجود ارائه نمایشی قابل قبول نتوانست امتیازات لازم را جمع آوری کند و با قرار گرفتن در انتهای جدول از راهیابی به مرحله بعد بازماند تا شاگردان جواد نکونام خداحافظی زودهنگامی با این دوره از مسابقات داشته باشند.

پرسپولیس که در گروه پنجم قرار داشت و مسابقاتش را در شهر گوا هند برگزار کرد اولین تیم ایرانی بود که به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شد و صعودش به نتایج دیگر تیم‌ها بستگی نداشت و با اقتدار راهی مرحله حذفی شد.

تیم فوتبال پرسپولیس با کسب ۱۵ امتیاز بهترین عملکرد را در بین نمایندگان ایران داشت

استقلال جمعه شب با پیروزی یک بر صفر برابر الشرطه عراق صعودش به مرحله بعدی را قطعی کرد و با تساوی تیم‌های الدحیل قطر و الاهلی عربستان به عنوان تیم اول راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

شاگردان فرهاد مجیدی در حالی باید در مرحله بعد به مصاف تیم الهلال عربستان بروند که در مرحله مقدماتی هم در گروه سختی قرار داشتند و دیدارهای سنگینی را برگزار کردند.

 حریفان نمایندگان ایران در مرحله بعد طبق برنامه زیر مشخص شد:

پرسپولیس به استقلال خورد؛ تراکتور با معجزه صعود کرد +جزئیاتمنبع:پارس فوتبال 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: