پایگاه خبری خانه فوتبال:

قیمت طلا در سال 99 متغیر بوده است. قیمت طلا تا گرمی 1 میلیون و 250 هزارتومان هم رسیده بود. قیمت طلا بعد از انتخابات آمریکا نزولی شد. قیمت طلا در  هفته گذشته نزولی بود. قیمت طلا امروز باز هم کاهش یافت.

تاثیر قیمت طلا بر دلار

قیمت طلا

هر دلار امریکا با قیمت 20 هزار و 947 هزارتومان و هر یورو با نرخ 25 هزار و 300 تومان از مشتریان خریداری می‌شود.

قیمت طلا و سکه

قیمت طلا

بهای سکه امامی به 9 میلیون و 250 هزار و سکه طرح قدیم نیز به 8 میلیون و 990 هزار تومان رسید.

قیمت نیم سکه 5 میلیون و 10 هزار، ربع سکه 3 میلیون و 230 هزار و سکه یک گرمی 1 میلیون و 900 هزار تومان است.

قیمت طلا

قیمت طلا

هر مثقال طلا به عنوان مبنای قیمت‌گذاری نیز 3 میلیون و 925 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

هر گرم طلا 18 عیار نیز با نرخ 906 هزار تومان قابل خریداری است.

هر گرم طلای ۲۴ عیار هم یک میلیون و 207 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

هر گرم طلای دست دوم هم گرمی 1 میلیون و 31 و 650 تومان قابل خریداری است.

وحشت شدید در بازار طلا!

قیمت طلا

وحشت در بازار طلا بیداد می‌کند و بسیاری از تحلیلگران به افزایش مبتلایان به کووید ۱۹، وخامت اوضاع اقتصادی امریکا و احتمال به تاخیر افتادن بسته کمک کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری پیشنهادی جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب امریکا اشاره می‌کنند.پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکومتالز به کیتکونیوز گفت: چشم‌انداز اقتصادی کوتاه مدت همچنان نگران‌کننده به نظر می‌رسد. مردم به وحشت افتاده‌اند و نقدینگی جمع می‌کنند. بازار آسیب پذیر مانده است.

آمار اقتصادی به کندی قابل توجه در ابتدای سال میلادی جدید اشاره می‌کند زیرا تدابیر قرنطینه بیشتری اجرا شده و احیای اقتصادی را متاثر کرده‌اند.

اندرو هانتر، اقتصاددان امریکای موسسه کپیتال اکونومیکس در این باره اظهار کرد: مشاهده کاهش دوباره خرده فروشی به دلیل آمار ابتلا و محدودیتهای وضع شده در سراسر امریکا، عجیب نیست. به نظر می‌رسد که رشد مصرف در انتهای سال گذشته به میزان چشمگیری آهسته شد و چنین اوضاعی را در ابتدای سال رقم زد.

به گفته هاگ، ابهام باعث ریزش بازار طلا و سهام شده زیرا افراد بیشتری در بحبوحه رشد ارزش دلار امریکا و بازده اوراق خزانه به دنبال نقدینگی هستند.

 فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار کرد: علاوه بر آمار اقتصادی بد، بازارها با دلار قویتر و رشد بازده اوراق خزانه دست و پنجه نرم می‌کنند. شاخص دلار بالا رفته و بازده اوراق خزانه بالاتر می‌رود و مردم به وحشت افتاده‌اند.

برنامه محرک مالی بایدن

قیمت طلابه گفته تحلیلگران، واکنش بازارها به پیشنهاد کمک کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن  منفی بود.

 هاگ در این باره گفت: پیشنهاد ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن کمک خواهد کرد اما اندکی زمان می‌برد. وی ابتدا باید قدرت را تحویل بگیرد و بسته کمک کرونایی را درمجلس و سنا به تصویب برساند. وی خاطرنشان کرد بخشی از سوال این است که بایدن چقدر سریع می‌تواند پیشنهادهای مالی خود را به تصویب برساند. رئیس‌جمهوری منتخب امریکا با مقاومت سنا روبه‌رو خواهد شد زیرا بخشی از این پول به ایالتها می‌رود و این موضوع در گذشته مانعی برای توافق جمهوریخواهان بوده است.

اگر تدابیر محرک مالی به تاخیر بیافتند، ممکن است برای بازارهای سهام مسئله ساز شود و ابهام بیشتری ایجاد کند و باعث حرکت بیشتر به سمت نقدینگی شود.

داستان تورم بر قیمت طلا

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تردینگ به کیتکونیوز گفت: موضوع تورم را نمی‌توان امسال نادیده گرفت. بازار نگران چاپ پول است. تورم بانک مرکزی امریکا سال‌های بسیاری اندک بوده و اگر سرانجام به نرخ دو درصد صعود کند، یکی از شرایطی خواهد بود که کنترل آن دشوار است و این امر برای طلا خوب خواهد بود.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی امریکا درباره تورم اظهار کرده بود بانک مرکزی در خصوص میانگین تورم جدیدی که هدف گرفته، خود را به فرمول ریاضی خاصی محدود نکرده و تورم بسیار اندک، خطرناکتر است. وی افزوده بود رشد تورم در کوتاه مدت ممکن است تسریع شود. یک نکته که پاول اشاره کرد، انتظار برای رشد چشمگیر تورم مبنا و تورم کل در ماههای آینده به دلیل افت شدید قیمتها در سال گذشته بود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: