پایگاه خبری خانه فوتبال:

بلایی که استوکس و اروین سر باشگاه تراکتور آوردند این است: دادگاه عالی ورزش اعلام کرد تراکتور باید ۴۷۵ هزار دلار به آنتونی استوکس و ۱۷۵ هزار دلار به لی اروین بدهد؛ رقمی که اگر در همان زمان پرداخت می‌شد به مراتب کمتر از این بود اما حالا جرایمی نیز به آن اضافه شده است؛ مجموع رقم پرداختی تراکتور، به نرخ روز بیش از ۱۵ میلیارد تومان است که انتقال آن هم هزینه بالایی را در بر خواهد داشت.

پول‌های مفتی که باید به بازیکنی مثل استوکس پرداخت شود آنقدر زیر زبان این بازیکن مزه کرده که پیش از اعلام رسمی حکم دادگاه CAS، او در یک پست اینستاگرامی خبر پیروزی‌اش را اعلام و حتی باشگاه تراکتور را هم در صفحه‌اش تگ می‌کند! در واقع یک خط و نشان و دهان‌کجی واضح برای مدیران فوتبال کشور که با چنین بازیکنان کاسب و بی‌اخلاقی قراردادهای دلاری تنظیم می‌کنند و این‌گونه نیز سرشان کلاه می‌رود.

 

iowVf7cZOS9N

پیش از قطعی شدن محکومیت باشگاه در تراکتور در دادگاه عالی ورزش اما استوکس همین بلا را سر پرسپولیس آورد؛ آن هم با کمال پررویی و وقاحت تمام! بازیکنی بی‌تعهد که بدون مطالعه و فقط برای پز دادن در نقل و انتقالات وارد پرسپولیس شد؛ استوکس در سال ۹۸ با پرسپولیس قرارداد بست و تنها در یک دیدار مقابل استقلال و دو دیدار در لیگ قهرمانان آسیا برای این تیم به میدان رفت.

این بازیکن که در همان ابتدا ۱۵۰ هزار دلار از پرسپولیس گرفت تنها ۳ بازی برای تیمش انجام داد و بعد از دیدار با الشارجه در لیگ قهرمانان آسیا به بهانه اینکه می‌خواهد یک روز بیشتر در امارات بماند از گل‌محمدی مرخصی گرفت و دیگر به ایران برنگشت.

IuHBiPU5dyvK

در واقع استوکس پول پرسپولیس را روی هوا زد و با رفتن ناگهانی‌اش به امارات، عکس‌هایش را در کلاب‌های دبی با وقاحت تمام منتشر کرد که در حال تفریح کردن است! تصور کنید بازیکنی که چند بازی بیشتر برای تیم‌های پرسپولیس و تراکتور انجام نداده، با پول‌های ایرانی در کشورهای عربی تفریح می‌کند و تازه بابت این همه زرنگی و غفلت مدیران نالایق فوتبال ایران به ریش ما هم می‌خندد و در اینستاگرام باریمان پست هم منتشر می‌کند.

6pgW9QpirwuJ

باشگاهداری خصوصی یا دولتی در فوتبال ما یک مشت شعار است؛ این فوتبال چه در بخش دولتی چه با حضور مدیرانی که ادعای خصوصی‌سازی دارند روی هوا اداره می‌شود؛ خدا می‌داند که فرمان فوتبال کشور دست چه کسانی است اما فرجام مدیریت این بازیکنان جدا از تمام خسارت‌هایی که زده‌اند، میدان به بازیکنانی مثل استوکس است که باغ فوتبال ایران را آباد می‌کنند و در دبی با پول ایرانی‌ها برای خودشان صفا می‌کنند و عکس یادگاری می‌گیرند!

e721AP5pKxB9

 

منبع: خبرورزشی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: