پایگاه خبری خانه فوتبال:

وحید قلیچ جزو پیشکسوتانی است که همیشه رک حرف می‌زند و ترسی از گفتن نظراتش ندارد. با گلر اسبق پرسپولیس در خصوص شرایط این تیم در لیگ و جام حذفی و البته حواشی به وجود آمده بعد از دربی گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

پرسپولیس صعود راحتی به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی داشت؟

وحید قلیچ گفت:خب قابل پیش بینی بود که پرسپولیس مشکلی بابت بردن حریفش ندارد و می‌تواند به راحتی صعود کند. دیدیم که همین اتفاق افتاد و خدا را شکر با یک برد خوب راهی دور بعد شدیم. فقط نکته ای که مرا نگران کرد گل خوردن تیم بود. پرسپولیس نباید مقابل این تیم‌ها گل بخورد و خدایی ناکرده به گل خوردن عادت کند.

پرسپولیس با بردن استقلال همچنان مدعی قهرمانی ماند به نظر شما این تیم امسال هم می‌تواند قهرمان شود؟

وحید قلیچ گفت:بعید می‌دانم تیمی حریف پرسپولیس شود و با این روند دوباره در پایان فصل ما قهرمان خواهیم شد. سپاهان تیم بدی نیست ولی پرسپولیس یک سر و گردن از همه تیم‌های لیگ بالاتر است.

چند روزی از دربی گذشته ولی هنوز حواشی آن ادامه دارد. نظر شما به عنوان پیشکسوت باشگاه پرسپولیس چیست؟

وحید قلیچ گفت:نمی‌دانم استقلالی‌ها دنبال چه چیزی هستند. بازی را باختند و باید به فکر ترمیم نقاط ضعف خودشان باشند و تیمشان را درست کنند نه اینکه به همه حمله کنند. آن‌ها دنبال این هستند که فضا را مسموم کنند تا هوادارانشان باخت در دربی را فراموش کنند و یقه کادر فنی و مدیریت را نگیرند. وگرنه نمی‌دانم دلیل این شلوغ کاری‌ها چیست؟ اواخر بازی ناگهان حمله کردند و فضای دربی را متشنج کردند که اصلا کار خوبی نبود. مرد باشید و باخت را قبول کنید.

یعنی شما معتقدید استقلالی‌ها دعوا را شروع کردند؟

وحید قلیچ گفت:بله خب معلوم است. تیم برنده که اصلا نیازی به دعوا ندارد. آن‌ها باختند و نمی‌خواهند قبول کنند شکست خوردند و شانسی برای قهرمانی ندارند. من نمی‌دانم آدمی‌مثل غلامپور وسط دعوا بین بازیکنان چه می‌خواهد. نمی‌دانم اصلا به او چه ربطی دارد که داخل زمین می‌شود و با مشت به صورت بازیکن ما می‌زند. من به فرشاد فرجی می‌گویم نگران نباشد چون غلامپور عادت دارد رو سر همه بپرد و کارهای عجیب بکند الان هم این کار را انجام داد. قبلا تیمشان گل می‌زد رو سر مربیان می‌پرید حالا که تیمش نتوانسته گل بزند به بازیکن ما حمله کرد.

دیدم بعد از صحبت‌های کمک سرپرست استقلال در برنامه تلویزیونی حسابی در صفحه شخصی خودتان به او و البته مجری برنامه حمله کردید. دلیل این حرف‌ها چه بود؟

وحید قلیچ گفت:اولا که مجری برنامه حق ندارد از یک تیم علنی حمایت کند چون برنامه تلویزیونی متعلق به همه است. میثاقی طوری به نفع استقلال حرف می‌زد که انگار بوقچی این تیم است. مجیدی هم اجازه نداشت به پرسپولیس حمله کند و علیه تیم من حرف بزند. او باید سرش به کار خودش باشد و به او می‌گویم اگر دفعه بعد در مورد پرسپولیس اینگونه حرف بزند طور دیگری با او برخورد می‌کنم و جوابش را می‌دهم.

نکته ای که در صحبت‌های فرزاد مجیدی وجود داشت این بود که معتقد بود پرسپولیس تیم خاص است و مورد لطف قرار می‌گیرد. نظر شما چیست؟

وحید قلیچ گفت:این حرف‌ها بهانه باخت است و هیچ ارزشی ندارد. پرسپولیس ۴ سال قهرمان شده و لیاقتش را هم داشت. اگر می‌توانید در زمین ما را ببرید و قهرمان شوید. وقتی بازیکن وارد زمین می‌شود نه وزیر نه رئیس جمهور و نه هیچ فرد دیگری نمی‌تواند کاری بکند. این آقا باید بداند تیمی که چهار سال قهرمان می‌شود و فینالیست آسیا می‌شود قطعا خاص است. در ضمن به این دوستان می‌گویم منتظر باشند امسال هم جام می‌گیریم و خاص تر می‌شویم.

استقلالی‌ها به داوری دربی هم معترض بودند …

وحید قلیچ گفت:من هم قبول دارم پنالتی استقلال گرفته نشد ولی پنالتی واضح روی سید جلال را هم نگرفتند. به قول معروف این به آن در. آن‌ها دیگر هیچ طلبی از داوری دربی ندارند.

در مورد کری خواندن وزیر ارتباطات چه نظری دارید؟

من این کری‌ها را نمی‌پسندم و به نظرم درست نیست وزیر مملکت کری بخواند. کری خواندن برای هوادار و پیشکسوتان است که فوتبالی هستند و در این تیم بازی کردند. من وحید قلیچ باید کری بخوانم نه آذری جهرمی. ضمن اینکه حرف‌های فرهاد مجیدی در جواب به وزیر ارتباطات هم خیلی زشت بود و من این را هم قبول ندارم.

استقلالی‌ها اعلام کردند به خاطر شادی بعد از گل عیسی آل کثیر از او شکایت کردند به نظر شما شادی عیسی مورد دار بود؟

وحید قلیچ گفت:نه اصلا هیچ مشکلی نداشت. من این بچه را می‌شناسم به هیچ وجه اهل توهین نیست. در شادی بعد از گل عیسی چیز بدی ندیدم. آن‌ها انتظار دارند آل کثیر بعد از گلزنی در دربی گریه کند و کاری انجام ندهد. اصلا به استقلالی‌ها ربطی ندارد او چگونه خوشحالی می‌کند.

بازی‌های تیم ملی نزدیک است به نظر شما گلر اول ما چه کسی باید باشد؟

بدون شک بیرانوند. علیرضا حتی اگر در تیمش بازی هم نکند باز هم با اختلاف بهترین گلر ایران است و به نظرم باید شماره یک تیم ملی باشد. البته سوشا مکانی هم گلر بسیار خوبی است و می‌تواند به تیم ملی دعوت شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: