پایگاه خبری خانه فوتبال:

 

 

 

 

 

 

 شهریار مغانلو بعد از پوشیدن پیراهن پرسپولیس خیلی زود توانست خودش را در این تیم پیدا کند، آن هم درحالی‌که هواداران از داشتن یک مهاجم فیزیکی و بلندقامت ذهنیت خوبی نداشتند و عملکرد ضعیف آرمان رمضانی تردیدهایی را در ذهن آنها به‌وجود آورده بود.

مغانلو اما با حضور در پرسپولیس خودش را به‌عنوان یک بازیکن تأثیرگذار در خط حمله معرفی کرد و عملکرد این بازیکن مورد رضایت کادر فنی قرار گرفته است.

مغانلو ۲ فصل دیگر با این باشگاه پرتغالی قرارداد دارد ولی پرسپولیس حالا روی جذب دائمی این بازیکن تمرکز کرده و آمادگی‌اش را برای خرید شهریار به باشگاه سانتاکلارا اعلام کرده است. البته با توجه به عملکرد مثبت مغانلو در پرسپولیس، این موضوع قابل پیش‌بینی است که باشگاه پرتغالی مبلغ قابل‌توجهی را برای صدور رضایتنامه این بازیکن و فروش قطعی‌اش به پرسپولیس درخواست کند.

سنگ بزرگ جلوی پای پرسپولیس

سانتاکلارا هنوز مبلغ پیشنهادی‌اش را برای صدور رضایتنامه این بازیکن اعلام نکرده و جالب اینجاست که مسئولان این باشگاه با ۲ ایجنت ایرانی در این خصوص مشورت کرده‌اند که چه مبلغی را برای فروش مغانلو اعلام کنند. شنیده می‌شود مبلغ پیشنهادی سانتاکلارا ۵۰۰تا ۷۰۰ هزار دلار خواهد بود که این مبلغ سنگینی برای باشگاه پرسپولیس است.

البته طبیعی است که باشگاه پرتغالی بخواهد بیشترین قیمت را روی مغانلو بگذارد ولی پرسپولیس هم برای گرفتن رضایتنامه این مهاجم با طرف پرتغالی مذاکره خواهد کرد تا قیمت را پایین بیاورد.

یکی از ایجنت‌های ایرانی که در فوتبال پرتغال فعال است می‌گوید: «بعید است سانتاکلارا مبلغ پایینی را برای رضایتنامه مغانلو درنظر بگیرد. پرسپولیس قطعا برای جذب این بازیکن باید دست به جیب شود.»

در چند سال اخیر بیشترین پولی که برای صدور رضایتنامه یک بازیکن برای حضور در لیگ‌برتر پرداخت شده، مربوط به آیاندا پاتوسی هافبک فولاد است که گفته می‌شود ۳۰۰تا ۴۰۰ هزار دلار از سوی باشگاه فولاد به باشگاه آفریقایی داده شد تا این بازیکن به لیگ برتر بیاید. طبیعتا پرسپولیسی‌ها هم امیدوارند که با این مبلغ رضایتنامه مغانلو صادر شود ولی باید دید باشگاه پرتغالی چقدر در این زمینه نرمش به خرج خواهد داد.

برای باشگاه پرسپولیس حتی پرداخت ۶ یا ۷ میلیارد برای جذب قطعی یک مهاجم مبلغ سنگینی است ولی یحیی گل‌محمدی از باشگاه خواسته که تحت هر شرایطی مغانلو را به‌صورت قطعی جذب کنند. حتی یحیی تأکید کرده که اگر پرسپولیس بخواهد یک مهاجم طراز اول جذب کند باید بیشتر از این هزینه کند و به‌نظر می‌رسد حفظ مغانلو برای گل‌محمدی که نمی‌خواهد ستاره تأثیرگذارش را از دست بدهد موضوع مهمی است.

پرسپولیس بدون شک برای خرید قطعی مغانلو کار ساده‌ای نخواهد داشت و باید دید مذاکرات مسئولان این باشگاه با سانتاکلارا چه نتیجه‌ای خواهد داشت. مغانلو هم تمایل به ماندن در پرسپولیس دارد ولی او فعلا دوست ندارد درخصوص آینده صحبت کند.

وقتی از مغانلو می‌پرسیم آیا قرار است فصل بعد هم در پرسپولیس بماند،می‌گوید: «تمام تمرکز من روی بازی‌های این فصل است و از حالا در مورد آینده صحبت نمی‌کنم.»

منبع: همشهری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: