پایگاه خبری خانه فوتبال:

قرارداد لیونل مسی با باشگاه بارسلونا شب گذشته به وقت اسپانیا (بامداد امروز به وقت تهران) به پایان رسید و اکنون بازیکن آزاد است و دیگر بازیکن بارسلونا به شمار نمی‌رود. این فوق‌ستاره آرژانتینی که در ماه سپتامبر 2000 در حالی که تنها 13 سال سن داشت به بارسلونا پیوست، حالا پس از 21 سال حضور در این باشگاه کاتالونیایی می‌تواند از جمع آبی‌واناری‌ها جدا شود.

خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا در تازه‌ترین اظهارنظر خود به برنامه «ترانزیستور» از شبکه رادیویی «اونداسِرو» اسپانیا گفت: می‌خواهیم مسی در بارسلونا بماند و لئو هم می‌خواهد بماند. همه چیز در مسیر درست قرار دارد. مسئله بازی جوانمردانه مالی را داریم و در حال یافتن بهترین راه‌حل برای هر دو طرف هستیم.

بهترین گلزن تاریخ باشگاه بارسلونا و برنده شش توپ طلا تابستان گذشته هم تا آستانه جدایی از این تیم پیش رفت، اما در نهایت به دلیل مخالفت مدیران وقت این باشگاه و وجود بند فسخ 700 میلیون یورویی در قراردادش تصمیم گرفت سال پایانی قراردادش را هم در نوکمپ بماند.

خوان لاپورتا که اخیراً در انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا به پیروزی رسید و بار دیگر این پست را تحویل گرفت، در شعارهای تبلیغاتی‌اش قول تمدید قرارداد لیونل مسی را داده بود و حالا در صورتی که موفق به عملی کردن وعده‌اش نشود، شکستی بزرگ برای او خواهد بود و در کنارش باید منتظر موج انتقادات از سوی هواداران بارسا باشد.

لیونل مسی تاکنون 34 جام مختلف را با آبی‌‌واناری‌ها کسب کرده که از آن جمله می‌توان به 10 قهرمانی در لالیگا و چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا اشاره کرد. این مهاجم آرژانتینی که مورد توجه دو باشگاه پاری‌سن‌ژرمن و منچسترسیتی قرار دارد، تاکنون در 778 بازی برای بارسلونا به میدان رفته و 672 گل به ثمر رسانده است.

لئو مورد توجه باشگاه‌هایی همچون پاری‌سن‌ژرمن، منچسترسیتی و چلسی قرار دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: