پایگاه خبری خانه فوتبال:

دیوید بکهام مشهورترین فوتبالیست بریتانیا است.دیوید بکهام از فوتبال بازنشسته و صاحب باشگاه میامی در لیگ آمریکاست.دیوید بکهام همسر مدل معروف ویکتوریا می باشد. دیوید بکهام هم مانکن و مدل است و استایل خاص خودش را دارد.دیوید بکهام با تیپ جدید و جذاب در مسابقات ویمبلدون دیده شد.

 بازی و پاسکاری دیدنی دیوید بکهام با پسرش وسط زمین فوتبال

بیوگرافی دیوید بکهام (david beckham)

دیوید بکهام با نام کامل دیوید رابرت جوزف بکهام در 2 می 1975 در لیتن استون، لندن انگلیس متولد شد. وی بازیکن فوتبال مشهور اهل انگلستان است. قد او 183 سانتی متر می باشد.

پدرش ادوارد آلن بکهام یک اشپز و مادرش ساندرا جورجینا یک ارایشگر بودند. دیوید یک خواهر بزرگ تر به اسم لین ژورژینا و خواهر کوچکتر به اسم جوآن لوئیس دارد.

دیوید بکهام و آرزوی فوتبالیست بودن

دیوید بکهام فوتبال را از سنین بچگی شروع کرد و پس از پایان دبیرستان در چینگ فورد، فوتبال را به صورت حرفه ای ادامه داد.

سوال متداولی که از تمامی کودکان هم سن و سال دیوید بکهام پرسیده می شود این است که در آینده چه کاره قرار است بشوند. پاسخ دیوید بکهام به قدری روشن و واضح بود که کمتر کسی حتی در آن سن کم به وی شک میکرد که روزی قرار است او فوتبالیست شود. روزی که معلمش از وی سوال کرد دوست دارد در آینده چه کاره شود، با اشتیاق گفت:فوتبالیست!

ازدواج دیوید بکهام

دیوید بکهام

دیوید بکهام در سال 1997 هنگامی که 22 ساله بود با ویکتوریا آدامز خواننده انگلیسی گروه اسپایس گرلز وارد ارتباط عاشقانه شد و یکسال بعد با یکدیگر نامزد کردند.

این زوج در سال 1999 در ایرلند عروسی کردند.نام و نام خانوادگی وی به ویکتوریا بکهام تغییر کرد. حاصل این زندگی تولد سه فرزند پسر به نام های بروکلین بکام متولد سال 1999، رومئو بکام متولد سال 2002، کروز بکام متولد سال 2005 و یک فرزند دختر به اسم هارپر سون متولد سال 2011 هستند.

شروع فعالیت ورزشی دیوید بکهام

رئال مادرید

بارسلونا نخستین باشگاهی بود که رسما درخواست خود را مبنی بر تمایلش جهت جذب دیوید بکهام تقدیم منچستر یوناتید کرد ولی در این بین تنها یک تیم بود که توانست گوی سبقت را برای جذب این ستاره انگلیسی برباید.

در ژوئن سال 2003 دیوید بکهام با عقد یک قرار داد چهار ساله به تیم رئال مادرید قهرمان باشگاه های اسپانیا پیوست.

منچستر در آغاز قراردادش با رئال مبلغ 17/5 میلیون پوند به جهت فروش بکهام دریافت کرد که این مبلغ باتوجه به حضور بکهام در رقابتهای لیگ قهرمانان و نمایش وی در رئال تا 25 میلیون پوند قابل افزایش بود.

عاقبت بکهام راهی رئال مادرید گردید و جدایی وی از منچستر یوناتید خلأ بزرگی در خط میانی این تیم به وجود آورد.

سرخپوشان اولترافورد با از دست دادن کاپیتان تیم ملی انگلیس شاید توجه بسیاری از رسانه ها و محافل ورزشی را که معطوف به بکهام بود از دست دادند. بکهام طی سال های حضورش در منچستر در 397 بازی که برای این تیم انجام داد 86 گل به نتیجه رساند.

آغاز کار بکهام در رئال با انتقادات زیادی همراه بود. بسیاری معتقد بودند که وی نمی تواند در تیم رئال شرایط آرمانی خویش را باز یابد و همانند گذشته بازیهای خوبی از خود ارائه دهد.

ولی این هافبک باارزش جواب هواداران را بگونه ای دیگر داد و در سه بازی مختلفی که برای رئال به میدان رفت دو بار گلزنی کرد.

هر چند بعد از آن ادعایی بر رابطه نا مشروع بکهام علاوه بر زندگی خصوصی بر فوتبال وی تأثیر زیادی گذاشت فصلی که بکهام بهمراه رئال بدون کسب هیچ عنوانی پشت سر گذاشت.

لس آنجلس گالکسی

دیوید بعد از امدن فابیو کاپلو به رئال به یک نیمکت نشین تبدیل گردید، البته بعدها فابیو کاپلو خاطرنشان کرد که علت این نیمکت نشینی ها کالدرون مدیر وقت باشگاه رئال مادرید بوده است.

فصل 2006- 07 رئال مادرید شدیداً برای قهرمانی می جنگید ولی نتایج مطلوبی را کسب نمی کرد، در این حال بود که کاپلو با بازی دادن به بکهام و تأثیر بسزای بکهام در بازی ها توانست در پایان به قهرمانی در لا لیگا دست یابد.

در عین حال بکهام که از این نیمکت نشینی ها و به ویژه عدم تمایل باشگاه برای تمدید قرارداد با او راضی نبود تصمیم جالبی گرفت و وی با قرادادی 5ساله ورقم 250 میلیون دلار به تیم گالکسی لس آنجلس پیوست. این قرارداد 6ماه زودتر از پایان فصل بسته شد ولی بکهام تا پایان فصل در رئال توپ می زد.

آ.ث.میلان

نیم فصل دوم سال های 2009 و 2010 را با توجه به تعطیلات لیگ آمریکا، به صورت قرضی در تیم آث میلان سپری کرد. شماره بکهام 32 بود.

وی موفق گردید با پیراهن میلان 2 گل به نتیجه برساند.

پاری سن ژرمن

بکهام در اواخر ژانویه 2013 در تمرین های آرسنال شرکت کرد ولی آرسن ونگر مربی این تیم به جذب وی علاقه ای نشان نداد.

در آخر باشگاه پاریس سن ژرمن با عقد قراردادی 5 ماه او را جذب کرد.

او بعد از عقد این قرارداد اعلام کرد که تمامی مبلغ این قرارداد را به یک بنیاد خیریه کودکان تقدیم می کند. شماره بکهام باز هم 32 است.

بازی ملی

دیوید بکهام یکی از بهترین های دنیادر زدن ضربات ازاد به حساب می آید و از پاسهای فوق العاده ای هم برخوردار است. وی در سال 1999در جام قهرمانان اروپا با تیم منچستر یونایتد در برابر بایرن مونیخ به قهرمانی رسید در این بازی که با نتیجه 2بر1 به پایان رسید وی دو پاس گل داد و بهترین بازیکن میدان بود.

گلن هادل سرمربی وقت تیم ملی انگلیس بکهام را برای حضور در رقابتهای جام جهانی 1998 فرانسه دعوت کرد. وی در دو بازی نخست انگلیس نیمکت نشین بود.

ولی در سومین بازی تیم ملی انگلیس در برابر کلمبیا به میدان رفت و گلی زیبا روی یک ضربه ازاد در این دیدار به نتیجه رساند و دیوید بکهام نخستین گل ملی خود را برای انگلیس در همین بازی به نتیجه رساند.

در جام جهانی 1998 فرانسه و دیدار انگلیس و آرژانتین درگیری بکهام با دیگوسیمونه منجر به اخراج این بازیکن شد و شاید همین امر نقشه زیادی در شکست تیم ملی انگلیس در این بازی حیثیتی داشت.

خداحافظی دیوید بکهام از فوتبال

او در پایان فصل ۱۳- ۲۰۱۲ با پیراهن پاری سن ژرمن از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

افتخارات دیوید بکهام

- بازیکن جوان سال( 1997).

- بازی در تیم منتخب ستارگان جهان( 1998).

- کاندید بهترین بازیکن سال جهان( 1999).

- بهترین بازیکن سال اروپا( 1999).

- کاندید بهترین بازیکن سال اروپا و جهان( 2001).

- بازیکن سال جهان از نگاه بی بی سی( 2001).

افتخارات باشگاهی دیوید بکهام

منچستر یونایتد

- قهرمانی لیگ برتر:۹۶- ۱۹۹۵، ۹۷- ۱۹۹۶، ۹۹- ۱۹۹۸، ۰۰- ۱۹۹۹، ۰۱- ۲۰۰۰، ۰۳- ۲۰۰۲.

- قهرمانی جام اتحادیه:۱۹۹۶، ۱۹۹۹.

- قهرمانی جام باشگاه های اروپا:۹۹- ۱۹۹۸.

- قهرمانی سوپر جام اروپا:۱۹۹۹.

- قهرمانی جام بین قاره ای:۱۹۹۹.

- قهرمانی جام حذفی انگلستان:۱۹۹۳، ۱۹۹۴، ۱۹۹۶، ۱۹۹۷.

- قهرمانی با تیم جوانان:۱۹۹۲.

رئال مادرید

- قهرمانی لیگ برتر:۰۷- ۲۰۰۶

- قهرمانی جام حذفی اسپانیا :۲۰۰۳

جدیدترین تصاویر دیوید بکهام با استایل جدید در ویمبلدون

تصاویر دیوید بکهام

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: