پایگاه خبری خانه فوتبال:

 شیخ دیاباته یکی از متفاوت‌ترین مهاجمان خارجی است که به ایران آمده است. او ۲ فصل در استقلال حضور داشت که یک فصلش عالی بود و فصل دیگرش بد. با این حال، زوج خط حمله استقلال با حضور او و مهدی قایدی یکی از زوج‌های خطرناک خط حمله ایران بود.

داستان شیخ دیاباته و استقلال، اما در انتهای فصل گذشته به پایان رسید و قرارداد این بازیکن که عنوان شده بود قرارداد سنگینی است تمدید نشد. یا خروج دیاباته از استقلال، اما شایعه شد پرسپولیس که دنبال مهاجم خارجی است او را زیر نظر دارد، ولی اطرافیان یحیی گل محمدی می‌گفتند این موضوع شایعه است و او جایی در پرسپولیس نخواهد داشت. نهایتا دیاباته، اما هفته پیش به الغرافه قطر پیوست تا دوباره شاگرد استراماچونی شود.

حالا پس از آن کش و قوس‌ها شیخ دیاباته در گفتگو با برنامه فوتبال برتر در مورد مسائل مختلفی صحبت کرده که یکی از آن‌ها مربوط به پیشنهاد احتمالی پرسپولیس به این بازیکن است.

او درباره جدایی اش از استقلال و پیوستن به تیم فوتبال الغرافه قطر، اظهار داشت: جدایی‌ام از استقلال داستان طولانی دارد. زمانی که به ایران آمدم، با استقلال قرارداد دو ساله امضا کردم و تا پایان قراردادم در ایران ماندم. پس از پایان قرارداد مجبور بودم از استقلال بروم. اگر تمایلی وجود داشت به خاطر هواداران می‌ماندم، چون آن‌ها فوق‌العاده بودند و حمایتم کردند. بدون هواداران نمی‌توانم درباره باشگاه استقلال صحبت کنم. امیدوارم مدیران باشگاه کاری انجام دهند تا ساختارمند باشد.

وی افزود: باید افرادی را در باشگاه گذاشت که استقلال را دوست داشته باشند، افرادی که به هواداران فکر کنند. هواداران همیشه برای انگیزه دادن به تیم حضور دارند. اگر افرادی باشند که استقلال را دوست نداشته باشند، نمی‌توانند کمک کنند.

«برای اینکه بدانیم مربی خوب یا بد است، باید به نتایج نگاه کرد.»، مهاجم پیشین استقلال با بیان این جمله در مورد مربیانی که با آن‌ها در این تیم کار کرده است، گفت: از مربیانی که در استقلال با آن‌ها آشنا شدم، تشکر می‌کنم و برای‌شان احترام قائل هستم. استراماچونی باعث شد به ایران بیایم. او مربی من است، اما مثل پدرم می‌ماند.

وی افزود: امروز بازیکن فوتبال هستم و برای مربیان احترام قائل هستم، چون برای استقلال و هوادارانش احترام قائل هستم، اما هر مربی را می‌توان با نتایجش قیاس کرد. برای من استراماچونی خوب است، فرهاد مجیدی مثل برادرم است، حتی محمود فکری. درست است من و فکری مدتی با هم مشکلاتی داشتیم، اما زمانی که با شخصیت هم آشنا شدیم، فهمیدم فکری فرد خوبی است و قلب خوبی دارد.

وی راجع به درخشش مهدی قایدی در تیم شباب الاهلی امارات یادآور شد: بازی مهدی قایدی را در شباب الاهلی دیدم و این موضوع نشان می‌دهد در استقلال تیم خوبی داشتیم. باشگاه نیاز دارد یکسری موارد را مدیریت کند. باعث افتخار است بازیکن ایرانی چنین کار‌های فوق‌العاده‌ای را انجام می‌دهد.

مهاجم تیم فوتبال الغرافه قطر در مورد عدم نتیجه‌گیری استقلال گفت: همانطور که گفتم به مربیان احترام می‌گذارم، اما مربی زمانی خوب است که تیم برنده شود. کدام مربیان نتایج خوبی گرفتند؟ اگر نتایج خوبی گرفته باشند اجازه دارید بگویید خوب هستند. چیز دیگری نمی‌گویم.

دیاباته در پاسخ به این سؤال آیا امکان دارد روزی به ایران بازگردد و حتی برای پرسپولیس بازی کند، گفت: اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم، چرا نباید در ایران بازی کنم؟ نمی‌توانم بگویم به پرسپولیس نمی‌روم، چون موضعی علیه این تیم ندارم و به پرسپولیسی‌ها احترام می‌گذارم. من بازیکن فوتبال هستم و هوادار نیستم. هر جایی توپ و زمین فوتبال باشد، می‌توانم بازی کنم.

وی درباره اینکه آیا جایزه کفش طلای لیگ نوزدهم به او اهدا شد یا نه، تصریح کرد: واقعاً نه و مسئله‌ای بود که قلبم را به درد آورد. چیزی که من را اذیت می‌کند این بود که کسی در استقلال و از مدیران باشگاه سمت من نیامد که بگوید تو لایق این جایزه هستی و هر کاری می‌کنیم این جایزه را بگیری. البته هواداران جنگیدند که این جایزه را به دست بیاورم. آن‌ها از جانب من جنگیدند و به خاطر همین دیگر خودم صحبت نکردم. نمی‌خواستم به آن‌ها نشان دهم که غمگین هستم، اما این جایزه به من تعلق داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: