پایگاه خبری خانه فوتبال:

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال گفت: امارات حریف قدری برای ما نیست زیرا نسبت به سال‌های قبل ضعیف‌تر شده است.
حسن روشن در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل امارات در مقدماتی جام جهانی 2022 اظهار داشت: تیم ملی به دلیل آرامش داشتن، وضعیت بسیار خوبی دارد و این موضوع در موفقیت‌های اخیرش بیشتر از 50 درصد نقش دارد. دیگر از جریانات دوره کارلوس کی‌روش که برای پاداش گرفتن بازی‌ با تیم‌های ضعیف و قوی را بزرگ می‌کرد و به بچه‌ها استرس می‌داد، خبری نیست. تا جایی که در فیلم‌ها و تصاویر مربوط به تیم ملی دیده‌ام، شرایط محیطی و روحی بازیکنان بهتر شده و این موارد خیلی بهتر از دوره کی‌روش است. 
وی ادامه داد: به جرأت می‌گویم در این 15-10 سال، دیداری زیباتر از بازی مقابل عراق از تیم ملی ندیدم. البته امارات مانند سایر تیم‌های عربی در حال  تغییر نسل است. بازیکنان این کشورها زیاد قوی نیستند و نفرات خارجی‌شان می‌توانند مشکلاتی را برای تیم‌های دیگر ایجاد کنند. تغییر نسل سبب می‌شود یک تیم دست‌کم یک سال افت کند. امارات حریف قدری برای ما نیست زیرا هم تیم ملی کشورمان بهتر شده و هم حریف ضعیف‌تر شده است. 
مهاجم اسبق تیم ملی درخصوص تاثیرگذاری دراگان اسکوچیچ در این تیم عنوان کرد: ابتدای حضورش در تیم ملی به دلیل موقعیت نه چندان مناسب خود و نداشتن کارنامه پربار، مشکلاتی داشت اما به مرور این مسائل با نتایج خوب برطرف شد. زمان حضور تیم ملی در بحرین، پس از دیدار با هنگ‌کنگ فیلمی برایش فرستادم و بدون اینکه با وی درخصوص نحوه بازی صحبت کنم، گفتم شرایط تیم ما خوب است و اطمینان داشته باش سه مسابقه دیگر را هم می‌بریم. وظیفه‌ام بود در آن مقطع به سرمربی تیم ملی کشورم روحیه بدهم. وقتی هم با یکدیگر به برنامه تلویزیونی دعوت شدیم از من برای ارسال آن فیلم تشکر کرد اما گفتم وظیفه‌ام را انجام دادم.

روشن اضافه کرد: جو ابتدای حضور اسکوچیچ در تیم ملی چندان برای وی خوب نبود زیرا یک دور در باشگاه‌های ما زده بود و انتخابش برای سرمربیگری تیم ملی تاحدی جای حرف داشت اما با کمک خدا و تلاش کادر فنی و بازیکنان توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم. در رسیدن به شرایط و آرامش فعلی کریم باقری و وحید هاشمیان هم نقش خیلی مهمی داشتند.
وی ادامه داد: مسائل یک تیم فقط وسط زمین نیست که بگوییم اسکوچیچ یا کی‌روش آمدند وسط زمین را درست کردند و سایر موارد هم درست است. اکنون خوبی کار این است که اسکوچیچ فقط به کارهای فنی فکر می‌کند و کاری به بیرون و مشکلات ندارد. خدا را شکر کسی هم مشکل ندارد اما اگر موردی وجود داشته باشد، حل کردن آن با افرادی مثل باقری و هاشمیان است که به بهترین شکل کارشان را انجام می‌دهند.
بازیکن اسبق تیم ملی خاطرنشان کرد:‌ نتایج اخیر تیم ملی سبب شد منتقدان به کارنامه و سابقه اسکوچیچ هم کمتر توجه کنند و این موفقیت‌ها شرایط را برای سرمربی تیم ملی که آدم خوبی هم هست، بهتر کرد. جام جهانی این بار در خاورمیانه برگزار می‌شود و تیم ما به عنوان قدرت این منطقه باید بار دیگر صعود کند. امیدواریم تیم ما بتواند برای سومین بار متوالی به جام جهانی برود.

روشن با اشاره به کیفیت مهاجمان تیم ملی، عنوان کرد: خوشبختانه تیم ما در خط حمله تراکم بازیکن خوب دارد. وقتی در نیمه اول دیدار با سوریه تیم ما به هم ریخته بود، گفتم امیدوارم در نیمه دوم از مهدی قائدی و کریم انصاری‌فرد استفاده کنند تا گره کار باز شود. البته خوشبختانه در ابتدای نیمه دوم خیلی زود به گل رسیدیم و خیال‌مان راحت شد. در کل تیم ملی در خط حمله خیلی قوی‌تر از پست‌های دیگر است. 
وی درباره حضور تماشاگران در بازی امارات و ایران توضیح داد: وقتی پروتکل‌ها رعایت شود ایرادی ندارد تماشاگر به ورزشگاه بیاید. اکنون می‌بینیم در بازی‌های اروپایی با حضور بیش از 70-60 هزار تماشاگر برگزار می‌شود. شنیده‌ام برای دیدار امارات و ایران قرار نیست بیشتر از پنج هزار نفر به ورزشگاه بیایند و می‌توان فاصله گذاری را هم در ورزشگاه کنترل کرد. امیدوارم هواداران ایرانی هم بتوانند به خوبی از تیم ملی در این مسابقه حمایت کنند.
پیشکسوت فوتبال کشورمان درخصوص دیدار تیم ملی با کره جنوبی، توضیح داد: در سال‌های اخیر معمولا کره جنوبی را برده‌ایم و به گربه سیاه این تیم تبدیل شده‌ایم. این بازی با حضور طرفداران ما برگزار می شود و از این لحاظ وضعیت خوبی داریم. مشکل تیم ملی در خط دفاعی می‌دیدم که در بازی‌های اخیر مدافعان ما هم عملکرد خوبی داشتند و این مشکل هم برطرف شده است. در کل ان‌شاءالله مشکل خاصی برای دیدار با کره جنوبی نداریم.
روشن درباره مصاحبه‌ تلویوزیونی دیرهنگام رئیس فدراسیون، سرمربی و برخی بازیکنان تیم ملی و شب‌زنده داری آنها گفت: شب زند‌ه داری بازیکنان به رئیس فدراسیون ارتباط مستقیم ندارد اما در موقعیت دیگری و مثلا در زمان باخت به تیم ملی، می‌تواند از مسئولان تیم، سرپرست، سرمربی و کادر فنی توضیح بخواهد. در این حالت باید مسئول تیم را مقصر دانست. فاصله زمانی امارات 30 دقیقه از ایران جلوتر است و بی‌خوابی بازیکنان برای تطبیق خودشان با زمان این کشور در آن ساعت شب توجیه ندارد. مصاحبه بازیکنان و حتی سرمربی تیم ملی در آن ساعت شب کاری غیرحرفه‌ای و نادرست است. دیدار با امارات برای ما مهم است و اگر در آن نتیجه نگیریم، باید رئیس فدراسیون که البته خودش هم در آن ساعت شب مصاحبه کرده از کمیته انضباطی بخواهد موضوع را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: مسئولیت خوابیدن و زمان رفت و آمد بازیکن به اتاقش معمولا با کمک مربی است زیرا وی ارتباط مستقیم با سرمربی و کادر اداری تیم ملی دارد. پس از آن هم سرپرست تیم باید چنین مسائلی را مدنظر داشته باشد. بازیکن شب مسابقه به دلیل استرس شاید نتواند راحت بخوابد اما باید به هر طریقی زودتر بخواند. به هیچ وجه بیدار ماندن بازیکن برای مصاحبه کردن را حرفه‌ای نمی‌دانم زیرا عضلات بدن چنین چیزی را متوجه نمی‌شود. با این تفاسیر امیدوارم این موضوع در بازی پیش رو به تیم ملی ضربه نزند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: