پایگاه خبری خانه فوتبال:

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: بازی با کره جنوبی به مراتب سخت‌تر از امارات است اما حداقل روی کاغذ برنده این مسابقه هستیم.
ابراهیم قاسم پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص پیروزی شب گذشته تیم ملی مقابل امارات اظهار داشت: به شخصه انتظار بیشتری داشتم. امارات یکی از تیم‌های درجه دوم آسیا است. نتایج بازی‌های گذشته این تیم نشان می‌دهد که حتی نسبت به گذشته خودش تیم ضعیفی بود.

وی افزود: ما در نیمه اول فشار زیادی ایجاد نکردیم. با احتیاط بازی می‌کردیم و نتیجه آنطور که باید رقم نخورد. البته به خاطر شنتاخت بیشتر از حریف این طبیعی بود. در نیمه دوم ایران بازی بهتری انجام داد و با نفرات بیشتری به سمت دروازه حریف حمله می‌کرد. البته خط حمله ما به خصوص پیش از گل، به خوبی تغذیه نمی‌شد. با این حال مهم گرفتن 3 امتیاز بازی بود. در این شرایط خیلی هم نباید به بازی زیبا اکتفا کرد چون نتیجه مهم‌تر است. در مجموع از تیم ملی با بضاعت فنی، تجربه و لژیونرهایی که دارد و انتظار بیشتری می‌رفت اما در کل راضی‌کننده بود. سه برد در سه بازی و 9 امتیاز جای خوشحالی دارد و به تیم ملی تبریک می‌گویم.

کارشناس فوتبال در مورد ثبت رکورد 10 برد پیاپی برای تیم ملی، گفت: تیم ایران نه تنها در گروه خودمان، بلکه در هر دو گروه (مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در آسیا) قوی‌ترین تیم است. از نظر بازیکن پشتوانه خیلی خوبی داریم. به عنوان مثال در یک پست 4-3 بازیکن هم‌‌سطح داریم. تیمی می‌تواند خوب نتیجه بگیرد که نفرات نیمکت و درون زمین با هم هم‌سطح باشند. ما این توازن فنی را بین بازیکنانمان داریم. دور از انتظار هم نیست که 10 برد بیاوریم اما همیشه مربیان را بر اساس نتایج‌شان بررسی می‌کنند. نتایجی که تیم ملی با اسکوچیچ گرفته، خوب بوده، که البته این بیشتر به توان فنی بازیکنان و بضاعت خوب تیم ملی برمی‌گردد.

وی در مورد اینکه آیا برگشت کارت قرمز به شجاع خلیل زاده که توسط VAR انجام شد، روی نتیجه بازی تأثیر گذار بود، اظهار داشت: شاید تأثیر گذار بود اما امارات یک تیم قوی نیست و بازیکنان سطح بالایی ندارد. چند بازیکن دو تابعیتی هم در این تیم هستند اما کیفیت بالایی ندارند. در فوتبال نمی‌توان پیش بینی دقیقی داشت. با اخراج خلیل‌زاده شاید کمی فشار روی دروازه ما ایجاد می‌شد اما بعید می‌دانم اتفاق خاصی می‌افتاد.

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد دیدار بعدی تیم ملی مقابل کره جنوبی گفت: همان طور که گفتم ایران قوی‌ترین تیم در دو گروه است. با این حال کره جنوبی فوتبال به مراتب بهتری از امارات دارد. هرچند دیروز برد خفیفی مقابل سوریه که چندین سال است دچار جنگ و مشکلات اقتصادی شده به دست آورد. فوتبال سوریه در آسیا سطح بالایی ندارد و انتظار می‌رفت کره نتیجه بهتری بگیرد اما به هر حال همیشه رقیب دیرینه و حریف سرسختی برای ما بوده است.

قاسمپور تصریح کرد: آن‌ها لژیونرهای زیادی دارند. این بازی به مراتب سخت‌تر از بازی با امارات است اما ما حداقل روی کاغذ برنده بازی هستیم مگر اینکه اتفاقات خاص و غیرقابل پیش بینی فوتبالی روی نتیجه تأثیر بگذارند. در کل نتایج گذشته ما مقابل کره جنوبی نشان می‌دهد که همیشه تیم برتر بودیم. در بیشتر بازی‌ها نتیجه یا مساوی بوده یا به نفع ما که این موضوع نقطه قوتی برای تیم ملی خواهد بود. برای تیم ملی آرزوی موفقیت در بازی های بعدی می‌کنم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: